Skocz do zawartości

P.Z.L -P.11c Wycinanka Jarosława Suchockiego - od strony 12 następna budowa z kilkoma zmianami


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem kto sie zabiera za tak duży model to musi posiadać wiedze jak go wyposażyc i oblatać a wycinanka jest ułatwieniem w pracy ,a i tak każdy indywidualnie model dozbraja

 

Myślę że zestaw KIT jest jest czymś pośrednim między modelem tworzonym tylko z planów a zestawem ARF.

KIT ma ułatwić budowę modelu kolegom próbującym budować bardziej ambitne konstrukcje. Więc model po prawidłowym złożeniu według załączonych planów i wyciętych elementów powinien poprawnie latać. Szanujące się firmy przestrzegają tych zasad, firmy domorosłe nie zawsze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinanka powinna wg mnie:

- być oblatana

- mieć usunięte wady, które wyszły przy wykonaniu prototypu

- mieć prawidłowe kąty zaklinowania płata i SW

- mieć przynajmniej minimalną instrukcję z zaznaczonym SC

Ja kupiłem wycinankę CNC Wicherka 25, na którą spuszczę zasłonę milczenia, dziś robiłbym sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinanka powinna wg mnie:

- być oblatana

- mieć usunięte wady, które wyszły przy wykonaniu prototypu

- mieć prawidłowe kąty zaklinowania płata i SW

- mieć przynajmniej minimalną instrukcję z zaznaczonym SC

Ja kupiłem wycinankę CNC Wicherka 25, na którą spuszczę zasłonę milczenia, dziś robiłbym sam.

 

W pełni się z Tobą zgadzam. Ja swoją wycinankę Wicherka kupiłem w Szamotułach i w zasadzie nic nie mogłem jej zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam: jaki jest sens korzystania z tzw.wycinanek przy konstruowaniu tak dużych modeli makiet samolotów?

Korzyści z dostępnosci wyciętych elementów sa bardzo pozorne a ryzyko błednej koncepcji( przyjęta skala, rozwiazania konstrukcyjne, CG czy katy zaklinowania ) - ogromne. No i ta powtarzalność podczas, gdy w makietach chodzi właśnie o niepowtarzalnosć... Nawet robienie modelu dla siebie bez przeznaczenia zawodniczego to w przypadku modelu makiety przygoda jedyna w swoim rodzaju...A tej nikt oprócz mnie organizować nie będzie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy długo tu już nic nie pisałem o budowie mojej P11c,gdyż nie mam co pisać,gdyż prace bardzo powoli idą do przodu,przyczyną tej powolnej budowy jest ta piękna pogoda.
Cały model jest już przygotowany do końcowego malowania,dziś już pomalowałem kadłub ale do końca jeszcze daleko.
Ale kolega Piotr pobija rekordy w budowie modeli,budowa P11c przez Piotra trwała tylko sześć tygodni,w sobotę jego model został oblatany w Rybniku,a w niedzielę,Piotr odwiedził nas w Bobrownikach z dwoma modelami p 11.

Teraz na filmu z oblotu i kilku zdjęć.


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej ładny model ,ładny pilot i to w sumie funkcjonuje .Trochę jestem zaskoczony że Piotr już w powietrzu ,zaczął budowę po Henryku  a kol Henryk się opr.Henryku chyba twój modelik będzie strojniejszy w malowaniu.Pozdrawiam Czesław z Kruszwicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla pilota i maszyny serce się raduje że nastopił taki wysyp polskich konstrukcji

Panowie

Pamiętajcie, że w tym roku odbywa się w Radawcu piknik modelarski : III Spotkania Polskich Modelarzy, a tym razem pod hasłem Polskie Skrzydła. Zapraszam wszystkich jako organizator.  O szczegółach powiadomię we właściwym czasie  w dziale Imprezy-wschód.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr i ja mamy kąt zaklinowania płatów 2 stopnie,model pięknie lata widać to na filmie i takie zaklinowanie pozostanie,początek lotu był troszkę nerwowy,gdyż był to pierwszy lot tego modelu,ale następne loty były super.

A jakie obciążenie jednostkowe wyszło Ci w modelu 2.5 m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie wiem jakie mi wyjdzie obciążenie,mój model dopiero jest pomalowany cały lakierem samochodowym bazą,teraz nanoszę podział blach czarnym markerem 0,5 mm,na koniec będzie jeszcze malowany lakierem bezbarwnym półmatowym,no i jeszcze montaż silnika i całego osprzętu,wtedy będę wiedział wagę całego modelu.Piotra model nie jest jeszcze całkowicie ukończony a waga do lotu była 12,8 kg,mój model będzie lżejszy,myślę że zmieszczę się w przedziale od 10 do 11 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie wiem jakie mi wyjdzie obciążenie,mój model dopiero jest pomalowany cały lakierem samochodowym bazą,teraz nanoszę podział blach czarnym markerem 0,5 mm,na koniec będzie jeszcze malowany lakierem bezbarwnym półmatowym,no i jeszcze montaż silnika i całego osprzętu,wtedy będę wiedział wagę całego modelu.Piotra model nie jest jeszcze całkowicie ukończony a waga do lotu była 12,8 kg,mój model będzie lżejszy,myślę że zmieszczę się w przedziale od 10 do 11 kg.

A jaka jest powierzchnia skrzydeł PZL 2,5 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.