Skocz do zawartości

Motoszybowiec Condor 3m


amolduch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WINGLETY - krótko mówiąc dałem ciała,  montując winglety skupiłem się na tym żeby możliwie jak najlepiej licowały się z powierzchnią skrzydła.

Docisnąłem  i zapomniałem sprawdzić czy oba są pod takim kątem wklejone (jakim ? tego nie wiem bo tego nie ma w instrukcji) przyjąłem że powierzchnia ostatniego żeberka powinna mi to wyznaczyć. Nie piszę o bolcach ustalających, bo były tak wklejone, że z niczym nie pasowały jeden w górę drugi w dół.

 

Efektem jest przesunięcie miedzy wingletami o 6 stopni.

 

Teraz pytanie, jak znacząco to wpłynie na kierunek lotu ?

 

a tak to wygląda:

 

post-17021-0-61194400-1428858359_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dobierz pakiet i łopatki, drobne prace estetyczne - zmień tą czarną taśmę maskującą na lotkach i klapach, obetnij wystające końcówki dźwigni lotek i klap, no i w górę :D

 

No tak, teraz kleję kabinkę jakimś dziwnym klejem, Pattex TOTAL- zobaczymy czy nie sklei mi jej razem z kadłubem :) jescze osłony na serwa, muszę wymyślić jakiś sposób mocowania - chciałem na folię dwustronnie klejącą , bo żeby je przykręcić, to powinienem podkleić pod poszycie od spodu jakieś kawałki sklejki co by się to trzymało ze śrubą. Muszę kupić jeszcze kompletne śmigło z mocowaniem  (oryginalne mam 11x7 - silnik 1200 kv więc Tomek fullrespect poleca żeby kupić 11x6 lub 11x5). dodatkowo powinienem chyba zrobić jakąś półeczkę pod pakiet, albo na rzep "kleić" go bezpośrednio do spodu kadłuba ?

Aaaa i upiąć w środku odbiornik i regulator...

Jak zrobiłeś mocowanie dekielka do otworu statecznika pionowego ?

 

No i pierwszy lot chciałbym aby należał do Ciebie :) - w okolice Włocławka mogę śmiało podjechać w któryś weekend.

Tomasz, nie zapomnij o wyważeniu maszyny, bez tego nawet nie podchodz do ulatniania.

 

Ten programik sie przyda: http://www.piotrp.de/MIX/sp.htm

 

A ty składaj wreszcie tego DG 1000 :) ile lat może leżeć na szafie ? Zapomniałeś już jaki byłeś napalony żeby go ulotnić ? :P

Tak, o programie warto pamiętać ,zresztą na stronie Piotra wiele jest ciekawostek wartych uwagi :) .

 

Wracając do tematu -Tomasz (Piecz) kiedy oblot ?? :D  model widać praktycznie na ukończeniu...

 

A no nie wiem tak jak wyżej napisałem, jeszcze takie drobiazgi, ale w tygodniu po pracy nie mam siły żeby do tego usiąść. więc zostaje weekend na dokończenie, a potem to już tylko decyzja Jacka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony serw przyklej zwykłą taśmą klejącą dookoła. Okrągłą zaślepkę serwa SW kleiłem na taśmę dwustronną.

Co do śmigła najlepiej byłoby dobrać w/g specyfikacji silnika - podaj dokładną  pełną jego nazwę i oznaczenie - coś wykombinujemy :) (ze strony producenta dowiedziałem się tylko, że ma 1200 kv, zalecany pakiet do modelu 5s 3200 15C )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony serw przyklej zwykłą taśmą klejącą dookoła. Okrągłą zaślepkę serwa SW kleiłem na taśmę dwustronną.

Co do śmigła najlepiej byłoby dobrać w/g specyfikacji silnika - podaj dokładną  pełną jego nazwę i oznaczenie - coś wykombinujemy :) (ze strony producenta dowiedziałem się tylko, że ma 1200 kv, zalecany pakiet do modelu 5s 3200 15C )

 

Jacku, i tyle samo dokładnie wiem na temat tego silnika :) Może napiszę do nich żeby podali jakieś dane tech. Jutro go wyjmę zważę i zmierzę. Ciekawi mnie jego moc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem że zrobię próbę obciążenia silnika i regla, żeby zobaczyć jak to się na tym śmigle stock-owym (11x7) grzeje. Coś mnie podkusiło żeby nie robić tego w domu, tylko wyjść z kadłubem przed dom. Zamontowałem dokręciłem z wyczuciem i rozpędziłem do pełnych obrotów jakie dał radę wykręcić pakiet 3S 25C 2200mAh. Chwilę się pokręciło nagle trzask i śmigła nie ma :) Na szczęście nikomu i niczemu nic się nie stało.

post-17021-39998_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, teraz mozesz wspomniec moje slowa - wywal to chińskie smigło... pamietasz ?

 

PS. ja nadal w pracy, ale jak znajde chwile to oblicze ci jakie to smiglo dokladnie powinno byc pod twój silnik.

Napisz mi tylko  tutaj jakie bebechy bedziesz mial

 

Regiel, paliet (parametry prosze)

Edytowane przez fullrespect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mniej w temacie ale  znalazłem przypadkiem jak fajnie ten model lata na żaglu :)

 

Krzyśku, start i lądowanie - bajka (prawie tak jak mój ;) )

 

 

 

PS. ja nadal w pracy, ale jak znajde chwile to oblicze ci jakie to smiglo dokladnie powinno byc pod twój silnik.

Napisz mi tylko  tutaj jakie bebechy bedziesz mial

 

Regiel, paliet (parametry prosze)

Tomku obliczasz to za pomocą e-calc, czy inaczej?

Dziś postanowiłem że zrobię próbę obciążenia silnika i regla, żeby zobaczyć jak to się na tym śmigle stock-owym (11x7) grzeje. Coś mnie podkusiło żeby nie robić tego w domu, tylko wyjść z kadłubem przed dom. Zamontowałem dokręciłem z wyczuciem i rozpędziłem do pełnych obrotów jakie dał radę wykręcić pakiet 3S 25C 2200mAh. Chwilę się pokręciło nagle trzask i śmigła nie ma :) Na szczęście nikomu i niczemu nic się nie stało.

Tomaszu - jakiś wizjoner jesteś czy cuś - sama piasta ok, tylko kołnierz kołpaka dał ciała. Tych wynalazków należy raczej unikać, przynajmniej w większych modelach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.