Skocz do zawartości

Motoszybowiec Condor 3m


amolduch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pogoda znacznie lepsza, więc trochę Condor polatał :)

Przy okazji pomierzyłem pobór prądu przy max. obrotach i wyszło 50A (łopatki 12x8) a silnik osiągnął  700W .

 

Moje wypociny wideło ;)  - przepraszam za jakość, nagrywane tabletem.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jacek, jak już napisałem pod filmem, czekam na nowe wideo. Czekam na tego mojego Condor-a, i coraz bardziej zastanawiam się czy odważę się go ulotnić. Naoglądałem się na YouTube sporo kretów z jego udziałem, i jestem przerażony rozmiarem zniszczeń. To nie to co pianka 2 godziny roboty i znów w górę. Obserwuję ten wątek od początku stycznia i przeraża mnie to że przy większych przeciążeniach może się złożyć w powietrzu. Prawdę mówiąc z zapartym tchem oglądałem Twoje pętle i czekałem kiedy będzie trzask i po locie...

Może za bardzo panikuję, ale historia Adriana który założył ten wątek, mnie osobiście dołuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jacek, jak już napisałem pod filmem, czekam na nowe wideo. Czekam na tego mojego Condor-a, i coraz bardziej zastanawiam się czy odważę się go ulotnić. Naoglądałem się na YouTube sporo kretów z jego udziałem, i jestem przerażony rozmiarem zniszczeń. To nie to co pianka 2 godziny roboty i znów w górę. Obserwuję ten wątek od początku stycznia i przeraża mnie to że przy większych przeciążeniach może się złożyć w powietrzu. Prawdę mówiąc z zapartym tchem oglądałem Twoje pętle i czekałem kiedy będzie trzask i po locie... Może za bardzo panikuję, ale historia Adriana który założył ten wątek, mnie osobiście dołuje.

Tomku uszy do góry ;) - są też filmiki na których lata całkiem fajnie :D, a na tych gdzie "kraszuje"- często zawodziła elektronika :(  ; musisz wierzyć we własne siły.

 Adrian, założyciel wątku jak sam przyznał , że po części zawiniły jego odruchy z latania akrobatami. Trzeba tutaj pamiętać o przeznaczeniu modelu - raczej do lotów termicznych; owszem podstawowe figury akrobacji można nim wykonać, tylko trzeba to robić w miarę spokojnie i nie na "pełnym gazie". Niestety materiały z jakich jest zbudowany są takie a nie inne, więc trzeba się też liczyć z różnymi niespodziankami :angry:.

 Dzisiaj też przewietrzyłem model ponad 40 min, zaliczył pętlę, zawrót oraz beczkę i wylądował cało. Cały czas czekam jednak aby sprawdzić jak będzie sprawował się w termice.

 Wracając do Twojego modelu-jeśli możesz podaj koszt zamówienia, czas oczekiwania oraz wyposażenie (lub po prostu link do strony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Twojego modelu-jeśli możesz podaj koszt zamówienia, czas oczekiwania oraz wyposażenie (lub po prostu link do strony).

Zamówiłem go bezpośrednio w fabryce FlyFly Hobby w Dongguan w Chinach http://www.flyflyhobby.com/ jest to wersja PnP

Poniżej setup - nr referencyjne możesz sprawdzić na stronie ich dealer-a w HongKong-u http://www.hobby88.com

 

1 pcs FF10-109C folding propeller

1 pcs FF9-903 servo 40g

1 pcs FF3-309A motor 1200kv

5 pcs FF9-902 servo 9g

1 pcs FF4-402 ESC 60A

 

Ciężko powiedzieć co to jest i jaka jest tego jakość. Jak przypłynie to coś napiszę.

Niestety kosztu nie mogę podać, tak się umówiłem z Panią Dyrektor :)

Czas oczekiwania długi, wypłyną pod koniec stycznia i będzie w przyszłym tygodniu.

 

PS. Szkoda że nie ma z tego lotu filmu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i oto jest, w wersji PNP - ponieważ jest to mój pierwszy taki model, na chwilę obecną ręce mi opadły, bo modelarz ze mnie żaden, jest tu trochę elementów i chyba muszę zapytać od czego powinienem zacząć to składanie...

Elektrycznie sobie poradzę, chyba bardziej potrzebuję podpowiedzi jaką kolejność zachować, aby w którymś momencie nie okazało się że muszę zdemontować to co już zamontowałem, żeby móc zamontować coś innego...

post-17021-455455_thumb.jpg

post-17021-137129_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem wszystkie serwa, silnik, i ustawiłem regulator - wszystko dzięki Bogu sprawne.

Ponieważ mam klej tylko CA (muszę kupić jakiś epoxydowy) na razie nic nie kleję i tak sobie oglądam co z czym.

 

Czy mogę kleić serwo bezpośrednio do skrzydła, tak jak poniżej, czy muszę robić łoże dla niego?

 

Czy do SK mam wykorzystać jako zawiasy kółka z włókna szklanego które dostałem w zestawie, czy mogę wykorzystać zawiasy jak na zdjęciu np. 3 szt. ? Nie wyglądają na zbyt mocne.

 

I ostatnie zdjęcie - to są chyba osłony serw, tylko jak rozumiem trzeba je sobie dociąć ?

post-17021-576102_thumb.jpg

post-17021-374094_thumb.jpg

post-17021-509067_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pójdą tryby w serwie lub spalisz serwo to co wówczas zrobisz jak go przykleisz na stałe. A serwa trzeba wymieniać czasami. 

Nie obraź się ale trochę z motyką na słońce się porwałeś.

W sumie nie ma jak nawet Ci pomóc bo nie wiadomo co wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pójdą tryby w serwie lub spalisz serwo to co wówczas zrobisz jak go przykleisz na stałe. A serwa trzeba wymieniać czasami. 

Nie obraź się ale trochę z motyką na słońce się porwałeś.

W sumie nie ma jak nawet Ci pomóc bo nie wiadomo co wiesz.

Czyli do serw powinienem zrobić mocowanie umożliwiające ew. wymianę. Głownie chodziło mi o to, czy serwo może być mocowane do tej części skrzydła, czy powinienem mocować je np. do osłony i dop. z osłoną montować w skrzydło. Widziałem na zdjęciach że tak zrobił chyba inicjator tego wątku.

 

Doświadczenie mam żadne - Bixler2 wielokrotnie kretowany i naprawiany, oraz Heli 450FBL podobnie jak Bixler :)

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka sposobów mocowania serw do skrzydła. W piankach najczęsiej robi się to owijając serwo taśmą izolacyjną, ale w makietach trzeba montować do czegoś takiego:

38883.jpg

 

Musisz móc wymienić serwo.

 

A na pytanie z pierwszego Twojego posta o kolejność montażu to moja odpowiedź jest taka: bez znaczenia. Możesz montować serwa w skrzydłach a potem silnik w kadłubie. 

Jedynie co to nie możesz przykryć serw nie montując popychaczy.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka sposobów mocowania serw do skrzydła. W piankach najczęsiej robi się to owijając serwo taśmą izolacyjną, ale w makietach trzeba montować do czegoś takiego:

attachicon.gif38883.jpg

 

Musisz móc wymienić serwo.

 

Mocowania ok. ale niestety nie do moich serw, te w zestawie akurat mocowania mają od tylko frontu, ale wykorzystam małe drewienka chyba 10x10 wkleję jako boczną blokadę serwa a od góry zapinkę na dwa wkręty do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz "profi" to tu masz kilka mocowań do Twoich serw,jak Pisze Konrad musisz to mieć demontowalne.

http://abc-rc.pl/q/?keywords=mocowanie%20serwa

Można też zrobić to na wklejonych kawałeczkach z twardszego drewna -nie blasy ;) .

Z tego co pamiętam musisz uzyskać poziom serwa bo sam o wsadzone w skrzydło jest mocno pochylone .

Zawiasy z włókna mogą być ale dużo lepsze by były kołkowe,solidniejsze ,trwalsze chociaż ..kierunku to raczej będziesz używać sporadycznie.

Osłony serw to już sama przyjemność ale na samym końcu.

Nie gniewaj się ale napiszę wprost,model może nie jest z gatunku top to jednak wymaga trochę pracy i to na jakimś poziomie...

także oblot jak i latanie to nie bułka z masłem ;) (przynajmniej z początku).

Pytaj wiec śmiało jak masz jakieś wątpliwości tu w temacie,poszukaj relacji,manuala, bo lepiej złożyć go wspólnymi siłami jak potem płakać nad zwłokami ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowania ok. ale niestety nie do moich serw,.... 

Ja nie mówiłem że te konkretne masz zamontować. Fotka jest tylko poglądowa jak powinno wyglądać mocowanie w skrzydle serwa.

A jak zrobisz to już Twoja wyobraźnia i umiejętności są ograniczeniem. Możesz tak możesz na 10 innych sposobów choćby to co Rafał podpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.