Skocz do zawartości

Motoszybowiec Condor 3m


amolduch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A już tak zupełnie nie w temacie Condora, bardzo lubię popatrzyć na wyczyny tego Gościa:

Wiele lotów zarejestrował swoim szybowcem, często oglądając jego loty, staram się wyłapać coś dla siebie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy oblot z Guardianem na pokładzie niestety nie należał do udanych.

Sam Guardian działał zgodnie z założeniami. Niestety nie wykonałem drugiego oblotu ze startem w funkcji 3D, czyli uprzednio zapisanym położeniem modelu (czyt. kątem wznoszenia i poziomem skrzydeł) którego podczas startu bez dotykania drążków miał pilnować stabilizator.

Nie udało się, z prozaicznego powodu - od gorąca puścił klej trzymający rzepy do których trzyma się dodatkowy balast (powrót do domu)

 

Natomiast zaskoczył mnie start ze 100 % mocy i dosyć mocno zestresował.

Kolejna sprawa to za bardzo przesunięty do przodu balast. Co przy ostatnio ustawionych klapach spowodowało że po ich włączeniu Condor tracił wysokość, ale i znacznie nabierał prędkości.

I na koniec bardzo brzydkie lądowanie, podczas którego w ostatnich chwilach przed przyziemieniem przyszedł podmuch wiatru, którego się nie spodziewałem ale to i tak nie zwalnia mnie z odpowiedzialności że totalnie dałem ciała nie reagując, tylko w zasadzie przyglądając się temu co się dzieje. Dodam że miałem zamiar lądować na siebie bo tak lubię... i z tego kierunku też powiało - a jak wyszło widać na filmie.

 

Grunt, że Condor w całości wrócił do domu :)

 

EDYCJA: Filmy bez żadnych cięć, na "żywca"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek testuje stabilizator, ja natomiast założyłem do swojego modelu inny silnik  (zapożyczony od SpaceWalker-a)  - Dualsky XM4250CA-6. Okazuje się, że jest to prawie ten sam silnik, który zastosował  Adrian, z tą różnicą, że mój ma przednią część korpusu stożkową, dzięki czemu jest jeszcze bardziej przystosowany do montażu w dziobie szybowca :)

 

post-15222-0-44299000-1432547727.jpg

 

Do Condora pasuje wręcz idealnie:

 

post-15222-0-65125000-1432547726.jpg

 

post-15222-0-96314300-1432547728.jpg

 

Jeśli chodzi o parametry, ma  lepsze od zastosowanego wcześniej Turnigy 3858. Pomiar statyczny na max. gazie i łopatkach 12x8 oraz 13x5 przy pakiecie 4s był bardzo zbliżony i wykazał pobór prądu 53-55A (przy dopuszczalnych 65) oraz moc ok. 810W. Obserwacje modelu podczas startu i wznoszenia to potwierdzają. Jego waga to 200g ,co jest również korzystne akurat dla tego modelu.

 Optymalne śmigło dla tego silnika to 12x6 więc takie założę i nic więcej kombinował nie będę. Pozostaje tylko latać, latać i latać :D .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens w tym modelu dobierać inne serwa na klapy, inne lotki i inne na SK i SW?

Mój najnowszy pomysł to zastosować wszędzie te http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_455_456&products_id=895

Ewentualnie poszukać trochę lżejszych na SW skoro ono jest na ogoni. A tak w ogóle to jakie siły działają na SW? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wklejona wręga silnika jest prawie na wprost , postanowiłem podłożyć 3 podkładki fi3 pod jedno z mocowań silnika (od wewnątrz) tak aby silnik trochę skierować w dół i w prawo.

 

Tak wygląda to przesunięcie - Czy nie jest za duże? Wiem że na oko to chłop w szpitalu, ale wiem też że oczy fachowców czasem nie potrzebują miarki by pewne rzeczy stwierdzić...

post-17021-505681_thumb.jpg

post-17021-293184_thumb.jpg

post-17021-649469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupiłem regulator Dualsky 65A XC-65-Lite. W instrukcji jest napisane coś na temat BEC, a mianowicie, że BEC nie powinien być używany dla pakietów powyżej 3S. Mam zamiar użyć pakietu 4S lub 5S. Czy to znaczy że nie mogę użyć tego regulatora do zasilania serw i odbiornika i muszę kupić inny BEC czy coś źle rozumiem?

Załączam tę ulotkę do poczytania.

 

dualsky.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.