Skocz do zawartości

Motoszybowiec Condor 3m


amolduch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No da się przenieść serwo kierunku do tyłu tylko po co ? .Przecież Condor i tak jest ciężki na zad po co to potęgować.Dodatkowa masa na i tak lichym przejściu kadłuba w statecznik.

Oczywiście można nadrobić pakietem czy silnikiem ale przecież nam chodzi oto aby było jak najlżej .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, pociągnę jeszcze troszkę temat serw:)

Nie żebym specjalnie chciał zaoszczędzić, ale serwa które mi wysłałeś Wojtek kosztują ok 100zł. Model jest raczej budżetowy więc może nie warto takich serw tam pakować?

 

Co myślicie o tych? http://abc-rc.pl/CS-239MG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdzą się, ale weź wersję cyfrową.

Cyfrową? No właśnie naczytałem się różnych informacji że te cyfrowe nie mają zbyt wiele zalet, więcej prądu przy okazji biorą (znacznie) i sieją zakłóceniami. Zwłaszcza do takiego modelu gdzie nie jest wymagana jakaś super precyzja serwa analogowe podobno lepiej się sprawdzą (a na pewno nie gorzej).

To jak to jest? Jestem kompletnie w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już nie pamiętam serw analogowych. W ogóle to jeszcze je sprzedają. :D

Ile więcej tego prądu wezmą cyfrowe. No może o 2 lub 3 minuty będziesz krócej latał niż na analogach.

Ja coron nie stosuję więc Ci nie powiem, ale te co Wojtek zaproponował ma w większości modeli i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mnie tylko zastanawia jakie rzeczywiście siły działają na lotki i resztę usterzenia, przy normalnym locie ze średnimi obciążeniami do którego ta konstrukcja została przewidziana.

Bo w przypadku przekroczenia dopuszczalnych obciążeń usłyszymy tak jak Adrian (strzał)  a wtedy nawet serwa 10 kg cm2 nie pomogą.

Pytanie jest jeszcze jedno, jak precyzyjne powinny być te serwa dla lotek szybowca ?  dla SW szybowca i dla SK. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie siły siły działają, łatwo sprawdzić doświadczalnie (mozna też wyliczyć, ale to już nie tak proste. Wystarczy wziąć jedno skrzydło, odpąć lotkę od popychacza serw, usiąść na miejscu pasażera w samochodzie, wystawić kawałek skrzydła z lotką za otwarte okno podczas jazdy samochodu i przy różnych prędkościach ręką sprawdzać jakie siły działają na wychylaną lotkę. Nic trudnego. Te siły nie są tak duze, jak by sie nam mogło wydawać. Nawet przy 100 km/godz.

Konradzie, róznice w poborach prądu serw analogowych (brrrr za taką nazwę) i cyfrowych są znaczne. Łatwo zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik serw Corona (CS-929MG, DS-939MG, CS-239MG, DS-239MG, DS238MG, DS-919MG) chciałem wtrącić swoje 3-grosze. Otóż jak dla mnie tzw. niedzielnego latacza (choć w ciągu tygodnia też mi się zdarza :D), uważam te serwa za całkiem niezłe jak za tą cenę. Pewnie , że nie jest to wyższa półka, może nawet nie średnia - ale jak do tej pory mnie nie zawiodły - a to jest dla mnie najważniejsze.  Faktem jest, że dostają delikatne luzy podczas eksploatacji (nawet nowe potrafią już je mieć :( ), ale niestety coś za coś. Myślę, że jeśli dobierze się je odpowiednio do wielkości i przeznaczenia modelu to spełniają swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dorzucę kolejne 3 grosze... ;) informacyjnie,odnośnie Coron CS939 MG

Wydaje mi się iż do Condora spasują jak najbardziej,niskobudżetowe,analogowe,metalowe zęby,siła ok 2,5 kg w świat, do spokojnych lotów i sporadycznych "świstów".

Sam użytkuję ostatnio  takie serwa w akrobacie z EPP 1,25 rozp. ,model dostaje ostro w d .... ale serwa jakoś jeszcze żyją.

Co prawda miałem z początku przygodę ,na kierunku zerwało zęby :) ,byłem mocno zdziwiony skoro to metalowe zębatki jednak otwarcie serwa ukazało mi czemu tak się stało. To serwo jest hybrydowe czyli łączona jest zębatka z tworzywa z metalowymi- wg mnie to bardzo słaby punkt tego serwa.Jeśli miałby to być "bezpiecznik", to do serwa powinna być dodawana ta plastikowa zębatka extra :) .

To tylko tak informacyjnie żeby ktoś nie dał sobie ręki uciąć ;) że ma 100% metalowe serwo...

 

2015-05-22-862.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną muszę znaleźć odpowiednie miejsce do jego zamontowania, i uporać się z podpięciem go pod kanał/przełącznik 3 pozycyjny którym będę mógł wybrać tryb OFF / 2D / 3D - niby proste, ale w konfiguracji apki nie jestem dobry. z resztą konfiguracji powinienem sobie poradzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.