Skocz do zawartości

Hawk F5B coś podobnego ale krajowego da się ?


TOMSON61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam

 

Pdoba mi się model Hawk F5B czy z rodzimych szybowców jest cos podobnego.

Jako napęd chciałbym zastosować silnik z bezpośrednim napędem Mega Acn 22/35/4s ze śmigłem 14x10 Aeronauta składane.Akumulatory to pakiet 3S wysokoprądowy pojemność pomiedzy 2200 a 4000mAh

Zalaczqam fotkę z netu jak ten model się prezentuje.

post-4293-0-90594800-1388928720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Victor i Millennium to modele wykonane lekko i mocno. Mam obydwa w swoim hangarze. Latam nimi chyba już z 10 lat, jak nie dłużej. Millennium to już trzecia sztuka. Victor to model zaprojektowany do F5B (dawne lata kiedy latali na 27 później 26 ogniwach NiCd). Millennium to model zaprojektowany do F5F ale latali nim również w F5J/7cel. Kolega Krzysztof Giszterowicz z Wrocławia w 2001r zdobył tym modelem w klasie F5J 7cel 3 miejsce na " Electric Soaring F5J World Challenge 2001" w USA. Pozostaje jednak pytanie czy te modele są jeszcze produkowane w firmie WISTMODEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Cześć.

Ja w sprawie silnika. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym silnikiem Mega 22/35/4S? 

Chciałem go zastosować w modelu F5J Pulsar 3600 i ku mojemu zdziwieniu na 3S i śmigle 16/8 silnik przy prądzie 50A niemiłosiernie się grzeje. Po kilku 20 sekundowych załączeniach był tak ciepły, że nie dało się go w ręce utrzymać. Co prawda producent zaleca śmigła 14/8 - 15/8 ale przy zasilaniu 4S. Coś mis się wydaje, że podjadę do Grzegorza z Nastika celem wymiany lub zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Sprawdź go jeszcze na zasilaniu zalecanym przez producenta. Może być, ze jesteś w okolicach dopuszczalnego prądu ale ze sprawnością poszedłeś w dół. Jakie są obroty z tym śmigłem na 3 celach ?

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Te 13x10 też na 3s ?

Spróbuj doregulować timing - to jest innruner. Średnio małe wyprzedzenie, rzędu 5-10 stopni. Może nie lubią się z regulatorem ?

- Jurek


Ale to może tak być. Przyjrzałem mu się na stronie producenta - to jest silnik do hotlinera.  W Twoim modelu będzie się męczył. Obroty ewidentnie wskazują na zasilanie 4s. Moc podawana na stronie (rozmiar śmigła) może być spowodowana impulsowym charakterem pracy, 1-2 sek (0,5 sek.) a przerwy w pracy na 4 bazy wystarczą do schłodzenia uzwojenia. 20 sek. statycznie ( a chciałbyś dłużej, prawda ?) może być na granicy wytrzymałości emalii, w skrajnym przypadku - rozmagnesowania. Na 3s ze śmigłem 14x8 powinien brać 36-37A i to by była chyba góra do Twojego modelu. Powinno to kręcić koło 7 000. Teoretycznie powinno wystarczyć, ale wszystko zależy od masy modelu. To jest silnik do modelu typu Backfire, Ariane, itp.  Outruner do Twojego modelu wydaje się być lepszy. Lub Mega z przekładnią. Porównując ceny - nie odbiegają specjalnie od Kontroników z przekładnią.

 

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi się, po 30 sec pracy. 

 

Niestety baterie mi siadły w termometrze i z pomiarów nic nie wyszło, no może poza tym, że po zmianie taktowania na 5 silnik grzeje się znacznie mniej.

Chyba zainwestuję w porządny regulator CC 75A, to pewnie nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.