Skocz do zawartości

Wicherek 25, robię i ja :-)


TeBe

Rekomendowane odpowiedzi

Przetestowałem nowe RC Switche. Filmik tutaj:

 

 

Jestem zadowolony. Switch akceptuje zasilanie od 2,5V do 16V. Można połączyć zasilania części logicznej i części wykonawczej i zasilać z serwa kablem Y.

Poziom zadziałania jest ustawiony fabrycznie na 1700uS, ale można go programować za pomocą aparatury i zworki na dowolny próg zadziałania. Napięcie przełączane (przy osobnym zasilaniu) do 30V, maksymalny prąd do 15A (przy 5V).

 

Waga 1,2g, cena 29 PLN. Będę używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te switche Pololu kupiłem w Botlandzie http://botland.com.pl/moduly-radiowe/1931-rc-switch-z-tranzystorem-mosfet-30v15a-pololu.html

Czasem warto wyjść poza nasz modelarski ogródek, bo można znaleźć ciekawe rzeczy ;)

LEDy są ok, po prostu ustawiłem ją tak, żeby nie oślepiała. Świeci jak poniżej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te switche Pololu kupiłem w Botlandzie http://botland.com.pl/moduly-radiowe/1931-rc-switch-z-tranzystorem-mosfet-30v15a-pololu.html

Czasem warto wyjść poza nasz modelarski ogródek, bo można znaleźć ciekawe rzeczy ;)

LEDy są ok, po prostu ustawiłem ją tak, żeby nie oślepiała. Świeci jak poniżej:

 

 

 

 

Wynieś może cały układ w dzień na dwór i zobacz czy jest widoczny z kilkunastu metrów. Wtedy się przekonasz jak jest naprawdę z siłą światła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, spokojnie. W modelarstwie pośpiech nie prowadzi do niczego dobrego :-)

 

1. Nie Tadziu, tylko Tomku :-)

2. Obecnie jestem na wyjeździe weekendowym, testuję nowe lotnisko modelarskie tu: https://www.google.pl/maps?ll=52.284621,23.107043&spn=0.001239,0.00327&t=h&z=19 Uczę się latać w samotności, bo ile razy można gonić kreta na oczach kolegów, wstyd tylko :-)

3. Od poniedziałku wracam do Wicherka, będę updejtował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po miesięcznej przerwie na naukę latania i remonty trenerków wracam do Wicherka.

 

Zdemontowałem ogonowe LEDy sygnalizacyjne, kolidowały z dolnym wychyleniem SW. Zastanawiam się czy w ogóle (a jeśli tak, to gdzie) je zainstalować.

 

13959686256_0aa8a78471_z.jpgDSCN7138 by TeBeWAW, on Flickr

 

Wykonałem nową dźwignię napędu SK, poprzednia źle ustawiała neutralne położenie SK.

 

13982796885_3a5f412c3d_z.jpgDSCN7137 by TeBeWAW, on Flickr

 

Obecnie neutralne położenie SK wygląda jak poniżej. Statecznik w położeniu neutralnym celuje w oś silnika. Mam nadzieję, że tak będzie dobrze.

 

13959687796_76045452fd_z.jpgDSCN7139 by TeBeWAW, on Flickr

 

Zakres wychyleń płytowego SK jest taki:

 

 

A dla ciekawych, cała kinematyka ogona:

 

 

Teraz oklejam japonką SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super jest to rozwiązanie napędu steru wysokości. Z doświadczenia wiem, że nie należy się bać nietypowych "patentów". Mam tylko dwie wątpliwości:

 

- Sklejka prawdopodobnie długo nie wytrzyma. Podejrzewam, że bardzo szybko powstaną luzy. Przygotuj się na konieczność wymiany prowadnicy sworznia na duralową, albo zrób duralową wkładkę (wytnij szerszą szczelinę i przyklej dwie cienkie blaszki duralowe). Laminat szklany się nie sprawdzi - też się wyrobi.

 

- Płytowy ster wysokości w Wicherku będzie prawdopodobnie bardzo skuteczny (jak już było wcześniej wspomniane) i model będzie musiał latać na bardzo delikatnych wychyleniach. Wydaje mi się, że teraz masz je zbyt duże i model będzie nerwowo reagował. Ustaw spore "expo" do oblotu.

 

Czekam, żeby zobaczyć jak się to rozwiązanie będzie sprawować w Twoim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.