Skocz do zawartości

Wicherek 25, robię i ja :-)


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe rozwiązania techniczne.

 

Cały czas śledzę Twój wątek o Wicherku, dla początkującego jak ja to świetna nauka.

 

Plany Wicherka mam już skserowane, czekam na wolny czas aby go zacząć budować.

 

A na razie wchłaniam teorię czytając posty o budowie.

 

Pozdrawiam i obserwuję Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, albo pokaż, jak ten element będzie zamocowany do statecznika.

 

Pokażę za dwa dni :-)

 

Wspaniały pomysł. Pasowałby idealnie do "umakietowienia" np. RWD 5 (tak sądzę), który miał regulowany kąt zaklinowania statecznika poziomego. Jestem ciekaw czy sprawdzi się w praktyce.

 

Pomysł nie jest mój. Zobaczyłem coś takiego w makiecie-gigancie MIGa 29. W ten sposób były napedzane obydwie połówki płytowego SW. Z tym, że były napędzane bezpośrednio przez serwa, bez żadnych popychaczy, wprost z dźwigni serwomechanizmów zamontowanych w ogonie. Widziałem też w ten sposób napędzane klapy, też bezpośrednio z serwomechanizmów zamontowanych na bokach kadłuba.

 

Ciekawe rozwiązania techniczne.

 

Cały czas śledzę Twój wątek o Wicherku, dla początkującego jak ja to świetna nauka.

 

Plany Wicherka mam już skserowane, czekam na wolny czas aby go zacząć budować.

 

A na razie wchłaniam teorię czytając posty o budowie.

 

Pozdrawiam i obserwuję Adam

 

Polecam Ci przeczytanie wątku o budowie wicherka przez Piotra. http://pfmrc.eu/inde...wicherka-25-ep/

 

....a czy z czasem ten element wykonany ze sklejki się nie "wyrobi" ? i będą luzy na sterze wysokości... ?

 

No własnie, mam ostatnią szansę zmienić materiał. Duralu nie mam, ale mam płytę z tkaniny weglowej 1mm. Tylko się zastanawiam, czy taka płyta po wycięciu szczeliny będzie bardziej wytrzymała niż sklejka lotnicza 1,5mm? Węgiel po cięciu zaczyna się sypac i kruszyć, więc jestem w rozterce. Może ktoś coś doradzi, jestem otwarty na wszelkie propozycje :-)

===================================================================================================================================

Proces rekrutacji został zakończony, kilkadziesiąt CV przeczytane, internet zharvestowany. Oto drugi pilot, jutro zostanie zainstalowany na pokładzie Wicherka.

 

13252437765_24c90e3767_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, mam ostatnią szansę zmienić materiał. Duralu nie mam, ale mam płytę z tkaniny weglowej 1mm. Tylko się zastanawiam, czy taka płyta po wycięciu szczeliny będzie bardziej wytrzymała niż sklejka lotnicza 1,5mm? Węgiel po cięciu zaczyna się sypac i kruszyć, więc jestem w rozterce. Może ktoś coś doradzi, jestem otwarty na wszelkie propozycje :-)

 

 

Dokleić węgiel po obu stronach sklejki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek w SW przewidziałbym wzmocnienie na napęd bezpośredni. Płytowy SW (jestem teoretykiem) ma bardzo dużą sprawność i małe luzy mogą być istotne.

 

Dlaczego nie zrobisz dźwigni przy osi obrotu i tam nie zapniesz popychacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażę za dwa dni :-)

 

 

 

Pomysł nie jest mój. Zobaczyłem coś takiego w makiecie-gigancie MIGa 29. W ten sposób były napedzane obydwie połówki płytowego SW. Z tym, że były napędzane bezpośrednio przez serwa, bez żadnych popychaczy, wprost z dźwigni serwomechanizmów zamontowanych w ogonie. Widziałem też w ten sposób napędzane klapy, też bezpośrednio z serwomechanizmów zamontowanych na bokach kadłuba.

 

 

 

Polecam Ci przeczytanie wątku o budowie wicherka przez Piotra. http://pfmrc.eu/inde...wicherka-25-ep/

 

 

 

No własnie, mam ostatnią szansę zmienić materiał. Duralu nie mam, ale mam płytę z tkaniny weglowej 1mm. Tylko się zastanawiam, czy taka płyta po wycięciu szczeliny będzie bardziej wytrzymała niż sklejka lotnicza 1,5mm? Węgiel po cięciu zaczyna się sypac i kruszyć, więc jestem w rozterce. Może ktoś coś doradzi, jestem otwarty na wszelkie propozycje :-)

===================================================================================================================================

Proces rekrutacji został zakończony, kilkadziesiąt CV przeczytane, internet zharvestowany. Oto drugi pilot, jutro zostanie zainstalowany na pokładzie Wicherka.

 

13252437765_24c90e3767_c.jpg

 

Ciekawy jestem czy będziesz z tego systemu gyro zadowolony ? Ja z zintegrowanymi w 3 osie takimi urządzeniami nie mam dobrych doświadczeń. Źle wyregulowany system może sprawić duży kłopot wprowadzając model w flatter. Układ elektroniczny tych układów wygląda na podobny, różnią sie tylko obudowami. Poza tym moim zdaniem Wicherek nie potrzebuje wspomagania w locie a jeżeli już to na sterze kierunku, aby uniezależnić się od kierunku wiatru przy starcie i lądowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pojedyncze gyro na kierunek też mam, identyczne jak Twoje :-) Jeszcze nie wiem, które zastosuję.

 

To od razu załóž gyro Futaby na kierunek a tym scalonym daj sobie spokój. Widziałem Twój film z lotu Jaskółką dajesz sobie b.dobrze radę z lataniem to i dasz radę z Wicherkiem.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kończę napęd sterów. Prowadzenia popychaczy wykonałem z rurki węglowej kwadratowej z okrągłym otworem. Ostatecznie zastosowałem popychacze węglowe 1,8mm.

 

13286675373_ee7883b20f_c.jpg

 

 

13286521555_c516f1918d_c.jpg

 

 

13286879994_ce764c4b6e_c.jpg

 

Tylne zamknięcie kadłuba. Pozostawiłem otwór 15x35mm, będzie służył do wentylacji kadłuba, w przedniej części za silnikiem jest wlot powietrza do komory elektroniki.

 

13286896285_fe9ccf01fa_c.jpg

 

Na koniec na tylnym zamknięciu kadłuba zainstalowałem 3 LEDy. 2 boczne czerwone jako sygnalizacja włączenia żyra, środkowa biała migajaca jako sygnalizacja wypuszczenia klap.

 

13289635843_1939e2886f_c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy to jest dobry kąt zaklinowania statecznika poziomego? Niby tak wyczytałem z planów (równolegle do dolnej płaszczyzny kadłuba), ale mam wątpliwości. Czy ktoś z Wicherkowców mógłby popatrzyć na swój model i mi doradzić?

 

13288972073_b774783980_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.