Skocz do zawartości

Wicherek 25, robię i ja :-)


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeniosłem się z pracami na dziób, kończę zabudowę silnika i regulatora. 

 

Luk pakietu odbiornika i serw:

 

14026712786_8d9d731e06_z.jpgDSCN7203 by TeBeWAW, on Flickr

 

Obudowa silnika:

 

14069880543_766a7a960a_z.jpgDSCN7204 by TeBeWAW, on FlickrTeBeWAW, on Flickr

 

Wlot powietrza do regulatora:

 

14046656462_038afc4535_z.jpgDSCN7206 by TeBeWAW, on Flickr

 

Widok od dołu, myślę nad zamknięciem ażurowym:

 

14050308994_8623cef93b_z.jpgDSCN7207 by TeBeWAW, on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, abyś na zakończeniu budowy podsumował, oszacował koszt materiałów jakich użyłeś do budowy. Chciałbym się zorientować ile kosztuje taki model.

Ja przy budowie swojego wicherka podliczam na bieżąco i jak na razie kit kosztował 125zł z przesyłką do tego reszta listewek papier na poszycie itp 155zł co daje 280zł do tego należy dodać elektronikę, ale całość bez wydziwiania itp powinna zamknąć się w 650 zł. Ale to tylko mój przykład staram sie ciąć wydatki na ile mogę przykładowo brak klap i papier na poszycie zamiast folii   :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam ciekawostkę a propos blachy pod spodem.

Miałem mniejszego Wicherka z takim (podobnym) rozwiązaniem dostępu do całej elektroniki.

Gdy już model latał, a ja potrafiłem nim sterować :) to pewnego razu trafiłem centralnie w przewód linii energetycznej SN (gdyby chcieć to zrobić specjalnie, to nie jest łatwe).

Tak blaszka wyglądała po sprawie (jak nos kojota ze znanej kreskówki):

kraksa5.JPG

 

Po naprawie kadłuba model latał, bo mimo dużej energii uderzenia nic innego się nie uszkodziło.

Wszystkie węzły miałem poskładane wg oryginalnych rozwiązań Schiera (druty, gumki itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy przy Wicherku ostatnio kiepskie, bo LP zatrudniła mnie do prac ogrodowych - po 15 maja zaczyna się sezon wysadzania ziela wszelkiego. Na dodatek na innym forum, gdzie jestem Moderatorem, mieliśmy małą aferkę i musiałem pilnować. Ale idzie ku dobremu, jutro ostatnia matura syna, będę mógł wrócić do wieczornych zajęć w modelarni. A z Wicherkiem ciśnienia nie mam, oblot planowany jest końcem czerwca w Radawcu, pod światłym nadzorem Pioterka  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy przy Wicherku ostatnio kiepskie, bo LP zatrudniła mnie do prac ogrodowych - po 15 maja zaczyna się sezon wysadzania ziela wszelkiego. Na dodatek na innym forum, gdzie jestem Moderatorem, mieliśmy małą aferkę i musiałem pilnować. Ale idzie ku dobremu, jutro ostatnia matura syna, będę mógł wrócić do wieczornych zajęć w modelarni. A z Wicherkiem ciśnienia nie mam, oblot planowany jest końcem czerwca w Radawcu, pod światłym nadzorem Pioterka  :)

 

 

Zróbmy oblot przed piknikiem !

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy oblot przed piknikiem !

Koniecznie dodajcie dużo zdjęć i filmów! Śledzę ten wątek od początku i ciągle nie mogę się doczekać. Panie Tomaszu, bez pośpiechu, bo to marny doradca, ale nie usypiajmy publiczności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Troszkę zaniedbałem Wicherka, ale Piknik w Radawcu zbliża się nieuchronnie i trzeba kończyć model.

Miałem problem z podwoziem, bo drucianki nie lubię. W końcu znalazłem odpowiednie. Po zamontowaniu wygląda tak:

 

14286161337_faf2ce49e1_c.jpgDSCN7451 by TeBeWAW, on Flickr

 

Jest mocno wysunięte do przodu, przeciwkapotażowo ;-)

 

14472605245_46a4769359_c.jpgDSCN7452 by TeBeWAW, on Flickr

 

 

Podwozie było pietą achillesową tego modelu, teraz już poleci szybko. Zamierzam oklejać we wtorek, skończyć w środę.


Mam zagwozdkę elektroniczną. Wicherek będzie miał na pokładzie stabilizator Guardiana (dla mnie) i żyro Futaby na SW i kółko (dla Pieterka pilota oblatywacza). Na razie zapiąłem to na 2 oddzielnych kanałach, ale boję się, że nastąpi fuckup i niechcący naraz włączę stabilizator i żyro i będzie jakaś masakra :-) Macie jakiś pomysł jak to zrobić automagicznie, (na MX-20 Graupner), żeby włączenie Guardiana z automatu wyłączało żyro Futaby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyważeniem jest aż za dobrze. Prawdopodobnie będzie wymagane parę gram ołowiu na ogonie, ale to się okaże po oklejeniu i końcowym montażu.

Robert, żyro Futaby jest ukłonem w kierunku pilota oblatywacza. On to zna, lubi, więc ma :-)

A ja  jeszcze nigdy nie startowałem z podwozia na włączonym Guardianie, więc nie będę ryzykował. Wicherek jest raczej nienaprawialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.