Skocz do zawartości

Wicherek 25, robię i ja :-)


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest, jak się zostawia robotę na ostatni moment.... 

Posiadane przeze mnie śruby nylonowe M6 robił chyba chińczyk po pijanemu, bo żadna nakrętka M6 nie da się na nie nakręcić. W tej sytuacji połączenie skrzydeł będzie "vintage", czyli na gumy :-) Rozmyślam, gdzie wkleić haki.

 

I przy okazji, ma ktoś linkę do instrukcji do żyroskopu Futaby w jakimś ludzkim języku? Bo dostałem w pudełku instrukcję po niemiecku.... wrrr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe. Tak czy inaczej już nie zdążę zamówić, będą gumy :-)

 

Rozpocząłem oklejanie i malowanie kadłuba. Z pewnych powodów (które okażą się na końcu) kadłub jest w kolorze brązowym. Kadłub oklejam papierem Peck Polymers, bo nie udało mi się dostać japonki brązowej.

 

14479549901_2b8942832f_c.jpgDSCN7456 by TeBeWAW, on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

 

Jeśli kogoś najdzie chęć na oklejanie modelu papierem Peck Polymers, to niech się walnie głową w ścianę :-)

W odróżnieniu od japonki, która ma strukturę włóknistą i z cellonem tworzy rodzaj kompozytu, to ten wynalazek ciężko przesyca się cellonem. Wynik jest taki, że pokrycie jest po prostu kruche, strach go nawet dotykać, bo pęka pod naciskiem.

Trudno, położę jeszcze 2 warstwy cellonu i mam nadzieję, że przeżyje oblot i piknik w Radawcu. Ale coś czuję, że docelowo obedrę to, położę białą japonkę grubą i pomaluję farbą w pożądanym kolorze.

 

Tak czy inaczej, nie idźcie tą drogą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefanie, wiem że są tacy, którzy to potrafią :-) Ja poległem na pierwszej próbie farbowania :-)

Wicherek jest jedynym modelem, który pokrywam japonką, z powodów sentymentalnych. 

Gdybym go pokrył ORACOVEREM, byłby niezniszczalny, jak Wicherek Pieterka. Ale uparłem się na skrzydła i stateczniki w japonce i tak będzie. Kadłub musi być brązowy, bo zdjęcia w środę pokażą powód :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadane przeze mnie śruby nylonowe M6 robił chyba chińczyk po pijanemu, bo żadna nakrętka M6 nie da się na nie nakręcić.

Ja miałem ten sam problem. Na szczęście kupiłem w innym sklepie te same nakrętki z tym że te już pasowały do śrub.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za godzinę skrzydła idą do oklejania i pierwszego malowania , jest szansa zdążyć :-) Ale powiem Wam, ze takiego matoła jak ja, to na forum ze świecą szukać. Nie dość, że najpierw zrobiłem 2 lewe skrzydła, to później jak robiłem nowe prawe, to znów wyszło mi lewe. Ten model jest pechowy ;-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.