Skocz do zawartości

Wicherek 25, robię i ja :-)


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czeka na nowy statecznik poziomy i oblot. Dopiero co wróciłem z miesięcznego wyjazdu wakacyjnego, a że przed wyjazdem robiłem remont ganku, to teraz przyszedł czas na poprawki, jak zwykle. Do modelarni wchodzę dopiero w poniedziałek, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wicherek został najpierw częściowo spruty, nastąpił okres poprawek. Teraz czas na wykończenie. Robię  kabinkę:

 

15431116640_b45ae24ea8_c.jpgDSCN8645 by TeBeWAW, on Flickr

 

14996549913_4c02c9ef41_c.jpgDSCN8646 by TeBeWAW, on Flickr

 

Szybkie pytanie, kiedy odrywać  taśmę maskującą? Po wyschnięciu czy po pyłosuchości? Pierwszy raz maluję folię ORACOVER  z taśmą TAMIYA, stąd pytanie.


EDIT: Uff, szału nie ma, ale wstydu też nie. Jutro malowanie przednich słupków i kabinka bedzie skończona.

 

14996080754_21a04500d7_c.jpgDSCN8647 by TeBeWAW, on Flickr

 

Czas na górną klapkę inspekcyjną międzyszkrzydłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie tylko można buło użyć transparentnej folii na kabinkę ;) . Poza tym u mnie ma kolega "pałę" za to karbonowe podwozie ;( . Nie można pięknego klasyka profanować technologią ,już tego elektryka przeboleję ale podwozie proszę mnie tu zrobić jak w planach z duralowej blaszki ;) .    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu, masz absolutną rację. Ale to jest model, który jako pierwszy zacząłem robić po powrocie do modelarstwa po 35-letniej przerwie, w lutym tego roku. W zasadzie powinienem go porzucić, bo ilość baboli jest epicka, ale uparłem się, aby go skończyć. Transparentna kabinka pokazałaby bezmiar nieszczęścia wewnątrz. Ale będzie podświetlana :-) A podwozie już takie zostanie, zabij :-)


EDIT:

Lewe skrzydło po tunigu. Przestrzeń pomiędzy żebrem przykadłubowym a pierwszym okleiłem najgrubszą białą japonką, na to poszedł czarny papier Peck Polymers. Mam nadzieję, że już mi przy składaniu palec w poszycie nie wejdzie. Pomalowałem też na czarno końcówkę płata. Jest to wersja ostateczna. 

 

14998613933_4736ac85e6_c.jpgDSCN8651 by TeBeWAW, on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady nie jest tragicznie tak przy wykonaniu jak i oklejaniu widać starą dobrą szkołę . Może troszkę poniosła fantazja przy odcinaniu lotki i klapy bo wizualnie wyglądają ogromnie . Dla takiego modelu lotka typu 0,25 cięciwy  i długa na 2 cięciwy to maksimum czego potrzeba . Klapa może mieć podobne wymiary lub minimalnie większą szerokość . Tak czy inaczej jak każdy wicherek ten też będzie latał i sprawiał przyjemność właścicielowi a o to przecież w tym wszystkim chodzi by coś zbudować samemu ;) . Gratuluję więc ślicznego drewniaczka i czekam na film z lotów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji kolejnej Wielkanocy możesz sobie przygotować zestaw kolorowej japonki ;) . Farby do jajek z odpowiednim dodatkiem octu świetnie kolorują japonkę poza tym w wielu sklepach jest plyspan , japonka i wiele innych materiałów pokryciowych od konwencjonalnych po folie którymi okleja się szybko i efektownie . Wystarczy tylko wymyśleć malowanie i przyprasować je do modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.