Skocz do zawartości

Wicherek 25, robię i ja :-)


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ten ołów sumienie mnie gryzło i spać nie mogłem. Po dłuższym rzeźbieniu w kadłubie udało sie przesunąć pakiet do przodu i ołów okazał się zbędny. Dodadkowo Wicherek dostał takie coś  ;)

 

 

 

No i dobrze że się tego ołowiu pozbyłeś  i model ładniejszy i lżejszy. Co do bajeru ( w słońcu go i tak nie zobaczysz) to założyłbym raczej  MC Balanser - o wiele praktyczniejszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę, to nie jest tylko wskaźnik naładowania baterii, ale ma całkiem niezły piszczyk z możliwością regulacji napięcia, przy którym zacznie piszczeć, mam takie coś u siebie w modelu, dokładnie wiadomo kiedy szykować się do lądowania. TAKIE COŚ tam wsadziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dobra, to ku pokrzepieniu, nie jesteś TeBe sam przed oblotem. Ogromne podziękowania dla Ciebie i dla Pioteerka za wasze wątki i pomoc na privie. To mój drugi budowany własnoręcznie model, pierwszy drewniany.

Też mam obawy przed oblotem, ale to za kilka miesięcy. Na tą chwile tak się sprawy mają:

 

post-10309-0-14620400-1425468509_thumb.jpg

 

Także, nie dygaj, konkurs na najbardziej spektakularny crash przy oblocie można uznać za otwarty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow.. jest ten Wicherek, cudna robota, i co by nie mówic, dużo jej poszło by go wykonać. Powodzenia na oblocie ja u siebie doważam kostkami ołowiu 10 gram, szlifujac je na ładne kosteczki, i przyklejając żwyicą między "wręgą" silnika, a silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie odważę się go jutro oblatywać, za duży wiatr ma być. Jeszcze poczeka  :)

 

I masz rację, ja to śledzę pogodę na komórce i google, i wiem, że np. u mnie w Białymstoku ma być znośnie mały wiatr dopiero we wtorek i tylko wtorek o ile nic się nie zmieni, na oblot maks 10km/h, czyli nie całe 3m/s. Dlatego swojego wicherka obleciałem wczoraj gdy wiatr był o sile 8km/h czyli lekko ponad 2m/s. Ja to się bałem, ale jak widać na filmach mogło byc gorzej hehe. Nie zrób błędu jak ja, przed startem sprawdź wszystko, u mnie odwrócony był ster kierunku, gdyby nie lotki to byłoby po wicherku raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pudełka magiczne to np. dla mnie jedyna wada tego jak i innych samolotów w nie wyposażonych ( jeszcze ze dwa bajery i po co pilot hehe ), co jak co, ale model i moje umiejętności tylko i wyłącznie, żadne wspomagacze. Nie wiem czy znacie Harrisona Forda ;) pare dni temu miał wyapdek, kolo nie młody ale.. lata, pewnie wzięło mu się to od czasów giwezdnych wojen gdy był kapitanem Sokoła Milenium. Jest zabawa jest ryzyko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.