Skocz do zawartości

Wicherek 25, robię i ja :-)


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na śmigło, to na zdjęciu jest tymczasowe.

Planowane docelowe to trzyłopatowe 12x7, silnik Turnigy Aerodrive 4260 600kV, pakiet 5S 5000 mAh.  Stosunek ciąg/waga 1.4/1.0. Będzie rakieta.

Pioterek mnie podpuścił, żeby jednak akrobata z niego zrobić ;-)

I dobrze się stało :-) , ale napęd doreguluj tak żeby ciąg/waga był ok. 0,9 bo model będzie nienaturalnie latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, zmienię pakiet na 4S. Taki ciąg jak teraz wychodzi jest dla Wicherka bez sensu :-) Pakiet 5S zostawię dla nowego modelu.

Na 4S będę miał 0.9:1.

 

A jak z wyważeniem dasz radę ? Dla ciekawości ja użyłem silnika o KV 950, śmigła 12x6 i odpowiednika paskietu 3S .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroluję SC na bieżąco. Odchudziłem statecznik poziomy, wyciąłem LEDy ogonowe, na razie jestem na granicy. Ale coś czuje, że po oklejeniu belki ogonowej braknie mi paru gramów z przodu. Cały czas rozważam Twój patent z przedłużeniem dziobu, nie zamykam sobie tej możliwości. Jeśli będę musiał ciąć, to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, zmienię pakiet na 4S. Taki ciąg jak teraz wychodzi jest dla Wicherka bez sensu :-) Pakiet 5S zostawię dla nowego modelu.

Na 4S będę miał 0.9:1. 

Jakoś tak ze skrajności w skrajność ;). Po przejściu na 4S dałbym większe śmigło - 13, a nawet 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, zmienię pakiet na 4S. Taki ciąg jak teraz wychodzi jest dla Wicherka bez sensu :-) Pakiet 5S zostawię dla nowego modelu.

Na 4S będę miał 0.9:1.

 

Kontroluję SC na bieżąco. Odchudziłem statecznik poziomy, wyciąłem LEDy ogonowe, na razie jestem na granicy. Ale coś czuje, że po oklejeniu belki ogonowej braknie mi paru gramów z przodu. Cały czas rozważam Twój patent z przedłużeniem dziobu, nie zamykam sobie tej możliwości. Jeśli będę musiał ciąć, to trudno.

Pakiety LiFe są dobrym rozwiązaniem na wyważenie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mój Wicher będzie gotowy do oblotu końcem maja, bo ja się nie spieszę. Latasz na Mode 2?

Tak, to chyba najpopularniejszy tryb i wygodny przy makietach bo prawa ręka prowadzi model a lewa może się czasowo zajmować klapami podwoziem i innymi ekstra rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, co mówisz. Przeczytałem wszystkie dyskusje na forum i Mode2 jest zwykle niepoważane. 

 

Ja długo kombinowałem, które mode wybrać, zdecydowałem się na Mode2, dla mnie jako byłego pilota najbardziej intuicyjne. 

 

Minusem jest wyrzut modelu z ręki, jestem praworęczny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, co mówisz. Przeczytałem wszystkie dyskusje na forum i Mode2 jest zwykle niepoważane. 

 

Ja długo kombinowałem, które mode wybrać, zdecydowałem się na Mode2, dla mnie jako byłego pilota najbardziej intuicyjne. 

 

Minusem jest wyrzut modelu z ręki, jestem praworęczny ;-)

Ja też jestem praworęczny w małym oblatanym modelu to nie przeszkadza w większym potrzebne jest podwozie. A dyskusje o mode jak to na forum często bywa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się jest praworęczny i ma się mode2 w aparaturze :) Jak masz kółka to startuj z kółek, a jak nie to nie ma złotego środka. Trzeba mocno rzucić modelem i mieć nadzieję, że się go dobrze zrobiło i przez pierwsze dwie sekundy nie gruchnie o ziemię. Jak ma się kogoś do rzucania to już full wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.