Skocz do zawartości

"Józek 1100"


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z "Józka" zostało tyle:

 

14688724486_24b20053dd_c.jpgDSCN7708 by TeBeWAW, on Flickr

 

Pierwsza przymiarka do "Nowego Józka":

 

14525275377_d32d84ed05_c.jpgDSCN7710 by TeBeWAW, on Flickr

 

EDIT: Zmontowałem prowizorycznie, zamocowałem gumkami i szpilkami planowane wyposażenie i okazało się, że muszę mordę przedłużyć. Jutro wersja 2.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny kształt kadłuba wygląda tak:

 

14716688114_6b8b869df8_c.jpgDSCN7713 by TeBeWAW, on Flickr

 

Wykonałem też kompletny projekt  ;)

 

14716688604_fa3b9dc91b_c.jpgDSCN7714 by TeBeWAW, on Flickr

 

Belka ogonowa będzie od NASTIKa, zamówiona:

 

http://www.nastik.pl/belka-ogonowa-weglowa-p-2011.html

 

Silnik będzie oczko większy, REDOX 500/1400, śmigło Master Airscrew 7x4 trzyłopatowe. 

 

 


Dwa pytania do Kolegów;

 

1. Jak się ustawia wykłon dla śmigła pchającego? Tak samo jak dla ciągnącego? Czyli dla śmigła prawego oś silnika skręcona w prawo?

2. Zamierzam zastosować pojedyncze kółko w kadłubie, tylko do lądowania , wysunięte z kadłuba w ok 50%. Oś kółka powinna być pod SC, tak??

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub w produkcji. Kabinka będzie balsowa. Oczywiście po zakończeniu budowy wyażuruję gdzie się da i ażurowania wypełnię balsą 1,5mm. Wstępnie planowałem oklejać kadłub ORACOVEREM, ale chyba zdecyduję się na szpachlowanie i malowanie.

 

14720692122_bed3533392_c.jpgDSCN7717 by TeBeWAW, on Flickr

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem zatrzaski magnetyczne kabinki i mechaniczny klapki silnika i na razie koniec. Dalsze roboty przy kadłubie muszą poczekać na dostawę belki ogonowej. Może zaryzykuję i przed dostawą belki zrobię motylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie żeby wyoblić? Przed silnikiem planowałem uchwyt dla kamerki INNOVV, ale skoro takie sugestie są.... Z drugiej strony opory indukowane na płasko uciętym kadłubie będą, że hej! Oprofilowanie wieżyczki silnika niewiele poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Ten projekt jest "kwadratowy" :)  W środku już jest ustalone miejsce dla pakietu i nijakiego zaokrąglania nie będzie.

Możemy dyskutować o zaokrąglaniu w przekroju pionowym, poziomy jest nieruszalny  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Ten projekt jest "kwadratowy" :)  W środku już jest ustalone miejsce dla pakietu i nijakiego zaokrąglania nie będzie.

Możemy dyskutować o zaokrąglaniu w przekroju pionowym, poziomy jest nieruszalny  ;)

Nawet sam dzióbek nie do ruszenia? I lekko zaoblone krawędzie aż do skrzydła?

Tyle moim zdaniem by wystarczyło, a nie dziób a la Concorde. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.