Skocz do zawartości

"Józek 1100"


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W wędkarskim to raczej żyłka. Modelarze szkutniczy zapewne takie linki do wantów mają. Bo jak widzisz, ster kierunku zamierzam napędzać linką, dwustronnie, przez kółko schowane w kadłubie. Wiem, jestem szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Bo jak widzisz, ster kierunku zamierzam napędzać linką, przez kółko schowane w kadłubie. Wiem, jestem szalony.

Czyli, że kółko w osi zawiasu? Kółko opasane linką której oba końce będą mocowane na orczyku serwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino trzaby to kółeczko z raz a najlepiej dwa owinąć linką.

Mam takie małe kółeczka nylonowe, które w różnych urządzeniach robiły za koła pasowe pod "gumkę".

Pytanie mam też jedno. Czy belka ogonowa i mocowanie reszty elementów napędu steru będzie na tyle sztywne aby linka się nie luzowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belka będzie sztywna, bo zamówiłem zwijaną na stożku z tkaniny węglowej. Rurki węglowe się nie nadają, są ciężkie i mało sztywne.

A kółeczko zaraz sobie wytoczę na wiertarce z buku  ;) I następnie pokryję go przeciwślizgowo kalafonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacja:

 

Najpierw zrobiłem wklejki ze sklejki 1mm:

 

14757246141_9d5deedec4_c.jpgDSCN7741 by TeBeWAW, on Flickr

 

Potem przygotowałem środek kanapki. wzmocnienia sklejkowe mają wyciętą Dremelkiem szczelinę 1,5mm. Przewidziałem popychacz węglowy 1mm. Snapy powinny zmieścić się w przestrzeni 6mm.

 

14760426555_c7091bddd4_c.jpgDSCN7743 by TeBeWAW, on Flickr

 

Poszło pod prasę, klejone Soudalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisków nie potrzebuję. Pożądam tylko cienkiej linki giętkiej (promień 2,5mm) i nierozciągliwej. 


Z tych nerwów (bo schnie) pójdę sobie wytoczyć kółko o średnicy 6mm z rantem 0,3mm. Z buku  ;)


Poziomy do pionowego to chyba najlepiej żywicą kleić, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.