Skocz do zawartości

"Józek 1100"


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na Lotnisku Modelarskim Koczargi odbył się oblot Józka w wersji trzeciej. 

 

14681408667_644a456715_c.jpgIMG_7343 by TeBeWAW, on Flickr

 

A oto film:

 

 

Kadłub jest jeszcze niepomalowany, zaś dolne zamknięcie kadłuba tymczasowe, z taśmy.

 

Model lata bardzo stabilnie, choć ciągu mogłoby być troszkę więcej. Kłopoty pod koniec filmu wynikają z zakłóceń odbiornika. Note to self: - Upychanie anteny odbiornika pomiędzy kablami serw to nie jest dobry pomysł  ;) Po odwróceniu odbiornika i ustawieniu antenki pod balsową kabinką problemy ustąpiły i dalsze loty przebiegały bez zakłóceń. 

 

Dziś polataliśmy na Chudoby, była ładna pogoda i lekki wiaterek. Kilka zdjęć z lotu:

 

14844961016_9c5e5c3a82_c.jpgIMG_7790 by TeBeWAW, on Flickr

 

14844960136_83fbf65ec5_c.jpgIMG_7783 by TeBeWAW, on Flickr

 

14867936415_1f2bf1f423_c.jpgIMG_7791 by TeBeWAW, on Flickr

 

Dalsze plany:

- zrobić otwory wentylujące pakiet i regulator

- pomalować kadłub

- zwiększyć skłon silnika

- zrobić drugą owiewkę kabinki z wbudowanym gniazdem do kamerki INNOVV

- spróbować dobrać sprawniejsze śmigło 

 

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z tego modelu, w sam raz dla mnie do rekreacyjnego latania. Bez silnika model szybuje zaskakująco długo, ląduje bardzo bezpiecznie po zaciągnięciu SW, nawet trawa nie jest potrzebna. Jedyny minus to śmigło pchające plus brak podwozia. Przy wyrzucaniu trzeba uważać na palce. Ukąsił mnie tylko raz, potem się już nauczyłem  ;) 

 

PS. Zdjęcia robił Bartek. O włos, a wleciałbym mu w aparat  :)  :D 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, oto specyfikacja "Józka 1100 ver.3"

 

- rozpiętość 1100mm

- długość 770mm

- waga 777g (z pakietem 1300)

- cięciwa skrzydła 160mm

- profil płata CLARK Y 10%

- obciążenie powierzchni nośnej 44g/dm2 (wliczając kadłub nośny pod centropłatem)

- silnik REDOX 500/1400

- śmigło MASTER AIRSCREW 3-łopatowe 7x4

- regulator REDOX 25A

- zasilanie REDOX 3s 1300/20C 

- serwa MG90S 4 sztuki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, na "ToDo List" jest nowa kabinka ze zintegrowanym gniazdem do kamery. Dziś przetestowałem Józka z pakietem 1800, latał bez problemu. A pakiet 1800 = pakiet 1300 + kamerka. Będzie dobrze.

A co do "niesamowitego pecha", to śmigło chce kąsać dość szeroko. Rana już się goi ;-)

 

14847705596_52719cce38_c.jpgDSCN7781 by TeBeWAW, on Flickr

 

A dla uważnych, to podszlifowanie paznokcia jest ostrzeżeniem, aby nie używać Dremelka po dwóch piwach  ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.