Skocz do zawartości

"Józek 1100"


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrze, pierwotnie miał być motylek. Nawet powstał projekt ;)

14716688604_fa3b9dc91b_z.jpgDSCN7714 by TeBeWAW, on Flickr

 

Byłoby dużo prościej i lżej, ale któryś z Kolegów podpuścił mnie na usterzenie T z ukrytymi napędami i tak jakoś poszło ;)

Właśnie do lotów z kamerką zrobiłem taki układ. Nową kabinkę z gniazdem na kamerkę INNOVV własnie produkuję, filmy zapewne w weekend.

Niewątpliwie model jest fajną bazą do dalszych modyfikacji, można spróbować zrobić większą rozpiętość do dłuższego latania, można dorobić podwozie, albo pływaki.

Jeśli ktoś z kolegów chce zrobić z tego KIT tartaczny, to proszę bardzo. Ja niestety nie posiadam umiejętności ani programów, aby to narysować w wektorach na laser.

Ale może w zimie zrobię go jeszcze raz, lżejszego i ładniejszego.

 

Robercie, właśnie kolega Łasica mnie zainspirował do takiej przeróbki Józka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dwa kadłuby to możliwość zastosowania śmigła o większej średnicy. Ale wtedy wyrzut z ręki byłby już raczej niemożliwy  :D

To nie prawda. Zastosowanie dwóch belek nadal umożliwia wyrzut z ręki.

post-8532-0-54506700-1407949041_thumb.jpg

Tylko po cooo? To już inny model.

Józek to naprawdę fajna konstrukcja i b.dobrze wykonana.

Ty o tym Wiesz i sądzę, że trochę się droczysz i podpuszczasz. :D

Jeśli wystarczająco dobrze skręca na lotkach to nie poprawiaj.

Czasami lepsze jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak wygląda w ostatecznych barwach. Jutro poleci z kamerką.

 

15015739824_c7109b68aa_c.jpgDSCN8656 by TeBeWAW, on Flickr

 

15015739484_fca381195f_c.jpgDSCN8657 by TeBeWAW, on Flickr

 

15016317473_f51069276e_c.jpgDSCN8658 by TeBeWAW, on Flickr

 

Prawdopodobnie za jakiś czas zrobię v.4, czyli wywalę to usterzenie T i zrobię motylka konstrukcyjnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i polatałem. 

 

15022487764_1cd4598795_z.jpgP1040007 by TeBeWAW, on Flickr

 

Filmów brak, bo kamerka mi padła, jej mać

 

Model po oklejeniu kadłuba lata wyraźnie lepiej. No i jasne, mniejsze opory  :) Wylatałem 2 pakiety, coraz bardziej lubię ten model.

 

Lista poprawek do zrobienia:

 

- poprawić zatrzask skrzydeł, bo wypina się przy każdym lądowaniu

- dorobić płozę ogonową, bo ster kierunku zahacza o trawę przy lądowaniu i już jest lekko naderwany

- przemyśleć dorobienie klap krokodylowych, bo cholera jest przyciężkawa i trochę za szybko podchodzi do lądowania  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, nie do końca rozumiem Twoje pytanie, ale opowiem o jego (Józka) właściwościach lotnych:

 

- podczas lotu silnikowego bardzo dobrze reaguje na lotki i SW, fakt, małe to one nie są  ;)

- podczas lotu silnikowego kiepsko reaguje na SK

- w szybowaniu dobrze reaguje na SK

 

I to mnie trochę dziwi, bo w końcu SK jest w strumieniu zaśmigłowym i powinien reagować ostro. Ale tam jest ten durny napęd na żyłce (bo mnie podkusili) i może być tak, że żyłka jest zbyt elastyczna i przy dużych prędkościach/siłach się rozciąga.

 

Jako że budowałem go przeróbkowo, to waży sporo. Gdyby go zbudować od podstaw, dbając o wagę i odchudzić ogon (robiąc usterzenie klasyczne lub V), to prawdopodobnie byłby fajną zabawką do latania rekreacyjnego. A tak jak jest, to jest to taki "Speedy Gonzales" :-) 

 

Informacyjnie, silnik nie ma wykłonu, zaś skłon jest mniejszy niż teoretycznie zalecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... jestem pod wrażeniem filmu o Józku - ładna pasująca muzyka, ciekawe ujęcia  - wydłużyłbym tylko trochę czas wyświetlania zdjęć. Józek III lata naprawdę ładnie, jeżeli bez stabilizacji to również gratulacje dla pilota. Może pomyślisz o KIT ? Model bardzo mi się podoba - myślę, że po skończeniu SE5a, chętnie zrobiłbym taki model dla mojego Syna do Kanady.  

 

Moje poprzednie pytanie dotyczyło momentu żyroskopowego od silnika. Pytam dlatego bo Twój model z założeń konstrukcyjnych jest bardzo podobny do Prząśniczki, którą namiętnie oblatywałem z miesiąc zanim zaczęła mi chodzić za ręką. Ma ona dwie cechy - zakręt głównie na SK co nawet jest dobre bo nauczyło mnie latać z wykorzystaniem SK w innych modelach, oraz moment żyroskopowy od silnika - trochę przeszkadza w wejściu w zakręt, pogłębia gdy model jest w zakręcie i przeszkadza w wyjściu z niego. 

 

A jak jest u Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.