Skocz do zawartości

"Józek 1100"


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomku a jakiej długości potrzebujesz tej linki? Z nie rozciągliwych polecam plecionkę (powinienem mieć w domu jakieś 150m więc mogę się podzielić) ewentualnie linka stalowa. Są one giętkie, pytanie jakiej długości potrzebujesz bo też tego trochę się u mnie znajdzie.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleję kompozyt na usterzenie. Okazało się, że klej Soudal D4 potrafi spenetrować naturalne pory w balsie 1,0mm i skleić na śmierć obustronnie również sklejkę 15mm służącą jako docisk. Mam kanapkę nadającą się wyłącznie jako wsad do kominka. Kleimy następną kanapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taką kanapkę kleiłem UHU porem , dodatkową trudnością było to że musiałem balsę łączyć z dwóch kawałków na środku .UHU o tyle dobry że się nic nie przesuwa (łącząc na styk dwa kawałki balsy tak już zostaje nie ma szpar ). U mnie trzyma srogo ja akurat odchudzałem jeszcze środek dla lekkości .

 

2014-05-18+13.26.14.jpg      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegłądnąłem rysunki, chyba jednak postawiłem sobie zbyt wymagające wyzwanie.  Nie jestem pewien, czy uda mi się zrealizować ten projekt. Mam nadzieję, że jeśli wymięknę i puszczę popychacze na zewnątrz kadłuba, to nie będziecie szydzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jeśli wymięknę i puszczę popychacze na zewnątrz kadłuba, to nie będziecie szydzić?

Żartujesz chyba. Oczywiście, że będziemy ;)

 

A co do oprofilowania wieżyczki to z przodu dla mnie jest ok, tylko jeszcze te dwie krawędzie na górze wieżyczki, równoległe do osi kadłuba.

No i ja bym lekko zaokrąglił, ramki owiewki kabiny, te wzdłuż, jak w wieżyczce.. Wiesz, takie zaokrąglenie o niewielkim promieniu, żeby zmiękczyć nieco linie. Oczywiście jak dasz rade więcej, to moim zdaniem będzie fajniej.

Ale ty tu jesteś szefem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleje pieniące się penetrują nie tylko balsę ale i forniry. Można o tym poczytać na forach stolarzy. Za sugestiami kolegów nabyłem Chemolan B45. W porównaniu do Soudala 66a faktycznie daje miękką spoinę która daje się łatwo szlifować. tak więc po oklejeniu bez problemu zdejmiesz przesączenia papierem ściernym. W przypadku Soudala ścierało się wszystko poza klejem :D Przekładka z folii wskazana.

 

Ja pierwsze kanapki robiłem między resztkami blatów kuchennych (wykroje pod zlew) i na szczęście złożyłem laminatami do siebie. Dało się oderwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre. Opakowanie nie nosiło śladów uszkodzeń, załamań? Będziesz reklamował?

 

Ostatnio odbierając przesyłkę od pana z GLS (prosto z auta), widziałem, jak pan krzątając się po ładowni, stawał na koperty z przesyłkami. Stał na takiej podając mi terminal do złożenia podpisu. Źle zrobiłem, że się nie odezwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.