Jump to content
polpakpol

quadrocopter

Recommended Posts

Były auta RC, śmigłowce, łódki i samoloty czas na multicopter :)Wielu z was mi powie że temat rzeka i zdaję sobię sprawę że tak właśnie jest. Chciałbym na początek wybrać quadrocopter gdyż podobno jest najlepszym wyborem na początek.Wiem już też że im większy model tym bardziej stabilny więc raczej odpadają wszystkie biedrony itp. maleństwa.Mam ofertę takiego quadro:(załącznik)posiada kontroler Kuki 0.6.3 z barometrem i kompasem.Są silniki regle i oczywiście kontroler Kuki.

1-Czy do takiego quadro potrzebna jest jakaś zawansowana apaatura RC czy wystarczy podłączyć zwykł odbiornik RC ??

2-Co daje barometr ??

3-Kompas jest potrzebny tylko po podłączeniu GPS ??

post-9571-0-43944100-1397939577_thumb.jpg

1. Wystarczy zwykła aparatura 4ch typu E-Sky, ale polecam co najmniej Turnigy 9X (dysponując więcej niż 4 kanałami możesz uaktywniać dodatkowe funkcje modelu za pomocą przełączników w aparaturze).

2. Barometr wykorzystywany jest do stabilizacji wysokości.

3. Kompas służy do utrzymywania przez model kierunku (azymutu).

1. Wystarczy zwykła aparatura 4ch typu E-Sky, ale polecam co najmniej Turnigy 9X (dysponując więcej niż 4 kanałami możesz uaktywniać dodatkowe funkcje modelu za pomocą przełączników w aparaturze).

Bardzo dziękuję właśnie o to mi chodziło :)

2. Barometr wykorzystywany jest do stabilizacji wysokości.

Rozumiem że po trzymaniu drążka gazu jednej pozycji model nie będzie opadał lub wznosił się ??(bez wiatru i innych czynników)

3. Kompas służy do utrzymywania przez model kierunku (azymutu).

Można troszkę jaśniej ? To znaczy że model po wytrymowaniu itp. nie będzie się obracał ?

MultiWii posiada kilka trybów, które ustawia się na stałe w GUI (programik pod Windows i nie tylko), lub przełącznikami w aparaturze można zaprogramować ich aktywowanie w locie. Tu lista tych trybów po angielskiemu  ;)http://www.multiwii.com/wiki/index.php?title=Flightmodes 

Ad. 2. Dokładnie, aż do ruchu drążkiem będzie stabilizował (musisz poczytać jak m.in. zabezpieczyć baro przed podmuchami itd. temat rzeka).

Ad. 3. Dokładnie, model bez ruchu drążkiem będzie utrzymywał jeden kierunek.

Dzięki za odpowiedzi na podstawowe pytania laika :) Gdy będę miał quadro to dam znać :)

Mam pytanie inne niż w temacie. Ktoś wylicytował na mojej aukcji model samolotu i cena końcowa wyniosła 710zł.Po tym próbowałem się skontaktować z nim ale wszystko na darmo. Kto w tej sytuacji powinien zapłacić prowizję od sprzedaży ?? Ja nie wyślę mu modelu za pobraniem bo jak się okaże że to dziecko 10-letnie kupiło to będę musiał zapłacić za wysyłkę 2-krotnie (w obie strony).Kolega ma dane na allegro i :

rikimis (0) 

Ktoś może kojarzy kolegę i się z nim skontaktuje ??

Pięknie!! Allegro chowa nicki, a Ty ni z gruchy niz pietruchy walisz danymi osobowymi na forum ogólnym.

Wiesz, że właściciel tychże danych może Ci ę pociągnąc do odpowiedzialności?

Moderowano przez Idfx dn. 24/04/2014

Patryku, po pierwsze nie dubluj tematów. Po drugie nie naruszaj ustawy o ochronie danych osobowych bo jak nabawisz się kłopotów, to my Ci d...py nie będziemy ratować ..

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By mass
      Cześć, mam pewien problem dotyczący pracy silnika w moim quadrocopterze. Podczas lotów w końcówce przedniego sezonu dron dziwnie się zachowywał - mianowicie mogłem się bez problemu nim wzbić dość wysoko, ale podczas opadania jakby tracił moc na silnikach i bardzo szybko opadał robiąc kilka twardych lądowań. Od tamtego czasu nim nie latałem i teraz wiedząc, że było coś nie tak poświęciłem mu więcej uwagi na przegląd wszystkich podzespołów. Wymieniłem pakiet 3S na nowy, dokupiłem śmigła, ponieważ poprzednie były już nieco postrzępione i wgrałem od nowa firmware do APM, przeprowadziłem konfigurację i wykonałem kalibrację ESC.

Wczoraj chciałem wykonać próbny lot i zauważyłem dziwne zjawisko. Mianowicie po uzbrojeniu jeden z silników wyraźnie wolniej się kręci, po odjęciu gazu zatrzymuje się jako pierwszy - reszta równocześnie. Przy kręceniu nim w palcach nie czuć, żadnego oporu ani bicia. Wróciłem do domu i wykonałem jeszcze raz kalibrację ESC i tutaj zauważyłem dziwną sprawę - podczas kalibracji wydaje mi się, że ten silnik pracuje prawidłowo - prędkość obrotów podczas obserwacji nie różni się od pozostałych, wszystkie silniki zatrzymują się razem. Natomiast przy uzbrajaniu nadal ten silnik kręci się wolniej.

Nie mam pojęcia co mogło nawalić, czy macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Poniżej przedstawiam filmiki pracy silników z uzbrojenia przed lotem i z kalibracji ESC (podczas oglądania proszę zwrócić uwagę na silnik numer 2)
      Połączenie silników zgodnie z dokumentacją ze strony ardupilot:

Filmik z uzbrojenia: https://youtu.be/eHcZgZyioUw
      Filmik z kalibracji: https://youtu.be/bHeL1jfuQ_U
    • By szymonSanok
      Witam, jestem na tym forum nowy, ale już co nieco przeglądnąłem wątki oraz zgłębiłem podstawy modelarstwa, jednakże połączenie arduino i aparatury sterującej oraz silników z regulatorami sprawia mi jeszcze troszkę problemów. A mianowicie: wszystko już reaguje na aparaturę, silniki przyśpieszają itd, problem jednak jest w tym, że nie robią one tego równomiernie, a dokładniej, że jeden z silników, aby zaczął się kręcić wymaga dużo większego wychylenia przepustnicy od poprzednich. Podejrzewam złe zaprogramowanie regulatorów, ponieważ w trakcie podłączania baterii 3 silniki "pikają" po dwa razy a tej jeden tylko raz. Drugim problemem jest to, że lubią się zawiesić (tzn kręcą się pomimo ustawienia przepustnicy za 0) w momencie gdy zrobię to gdy quadcopter nie jest w pozycji horyzontalnej. Poniżej zamieszczam link do dokumentacji całego quadcoptera, aby łatwiej było się zapoznać z tym jak jest zbudowany i jak działa.
      Liczę na Waszą pomoc lub sugestie Pozdrawiam!

Dokumentacja:
      https://docs.google.com/document/d/1EJwOQfFyyUpuTLndOahr4K0CBDsZuEMtVzzbAPM24Xg/edit?usp=sharing

@Update, dron już zaczyna się poziomować, i reagować szybciej na aparaturę, pomogła zmiana częstotliwości na jakiej przetwarzane były impulsy w arduino. Pojawił się za to kolejny problem objawiający się tym, że moc na silniki nie jest przekazywana równomiernie. Tzn jeden z silników potrzebuje dużo więcej "gazu", żeby w ogóle zaczął się kręcić. Czy może być to wina źle zlutowanych kabli lub niedokładnych połączeń na konektorkach? Pozdrawiam!
    • By d_adam
      Witam
      Mamy w ofercie ciekawe propozycje jeśli chodzi o drony do filmowania i zabawy ;=) Zapraszamy www.RCForever.pl

Yuneec Breeze 4K
      to prawdziwa rewolucja w świecie dronów. Jest to pierwszy na świecie dron selfie, który możesz zabrać ze sobą wszędzie aby uwiecznić najważniejsze chwile.

Cena: 2099zł

http://rcforever.pl/product-pol-2920-Yuneec-Breeze-4K-Selfie-Dron-.html

Yuneec Typhoon Q500-G oraz Q500 4K

Yuneec Q500-G to innowacyjny model quadrocoptera z możliwością wyposażenia w kamerę GoPro. Idealnych dla osób początkujących jak i bardziej doświadczonych użytkowników. Doskonały do użytku komercyjnego jak i rekreacyjnego. Podgląd na żywo z kamery jest możliwy na ekranie wbudowanym w aparaturę, nie potrzeba żadnych dodatkowych akcesoriów.

Cena: 2199zł

http://rcforever.pl/product-pol-2901-Yuneec-Typhoon-Q500-G-Gimbal-Reczny.html

Typhoon Q500 4K to spersonalizowana aparatura z dotykowym wyświetlaczem oraz system Android, zintegrowany 3-osiowy gimbal z kamerą nagrywającą w jakości UltraHD (4K / 30 fps). Wznieś się w powietrze i nagrywaj niesamowite materiał w trybie slow motion (1080p / 120 fps), a dzięki bierzącej kontroli ustawień wideo twój materiał zawsze będzie taki jak tego chcesz.

Cena: 2899zł

http://rcforever.pl/product-pol-2912-Yuneec-Typhoon-Q500-4K-Gimbal-Reczny.html

Yuneec Typhoon H Advanced oraz Pro

Typhoon H Advanced jest gotowy do lotu po otwarciu pudełka, posiada wykrywanie przeszkód za pomocą ultradźwięków. Kamera nagrywa w jakości 4K 30fps, a także doskonałe slow motion w jakości FullHD 1080p 120fps. 3-osiowy gimbal posiada 360° oś obrotu. Ponadto model ma składane podwozie łatwe w montażu śmigła, składane ramiona na czas transportu. oraz wiele bardzo pomocnych trybów lotu.  Z kolei aparatura ST16 wyposażona została w 7 calowy dotykowy wyświetlacz.

Cena: 5199zł

http://rcforever.pl/product-pol-2917-Yuneec-Typhoon-H-Advanced-Pilot-Wizard.html

Typhoon H PRO został stworzony w współpracy z firmą Intel, która pomogła zaimplementować w hexacopter najnowsze technologie. Wersja RealSense posiada wbudowane sensory laserowe które inteligentnie wykrywają przeszkody, a także płynnie je omijają.

Cena: 8199zł

http://rcforever.pl/product-pol-2919-Yuneec-Typhoon-H-PRO-Intel-RealSense-.html

• By Dr_Brzezina
      Witam

Chciałbym przedstawić wam sklep Xdrony
      http://xdrony.pl/'

Jest to sklep internetowy połączony z siecią sklepów stacjonarnych w całej Polsce. Nasze sklepy mieszczą się w Katowicach, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu oraz Dąbrowie Górniczej, a już niedługo także w Częstochowie oraz Szczecinie.

Zajmujemy się dystrybucją oraz serwisem wielu znanych marek cenionych w modelarstwie  w szczególności: DJI, Hubsan, Akumulatory Gensace, Tattu, Aparatury Flysky ładowarki Imax, HPI, E-fly, E-flite, Kds, Pelikan, E-sky, Graupner, Sanwa, Syma, MJX, Traxxas, VRX, Redox, Tornato i wielu innych. Mamy w naszej ofercie największy wybór części zamiennych dostępnych na miejscu jak i na zamówienie.

Nasze sklepy:
      Katowice
      40-282 Katowice ul Paderewskiego 63
      Łódź
      92-302 Łódź ul. Rokicińska 46 
      Wrocław
      55-040 Bielany Wrocławskie ul. Fiołkowa 16/1c
      Dąbrowa Górnicza
      41-300 Dąbrowa Górnicza ul. Łańcuckiego 31A
      Warszawa
      02-781 Warszawa  ul.Roentgena 46
    • By morfeusz1987
      Projekt quadrocoptera o rozstawie osi silników 850mm

*rurki alu 20mm
      *mocowania silników aluminiowo karbonowe http://www.aliexpress.com/snapshot/7685708169.html?orderId=75331761030628
      *silniki RcTimer 5010 360KV
      *śmigła RcTimer 17x5x5
      *centerplate karbon
      *ESC DYS 20A SimonK
      *tymczasowo kontroler APM 2.8 (będzie pixhawk)
      *jak wszystko pójdzie wedle myśli to wylądują na pokładzie ogniwa panasonica
      *aparatura WF09 z modułem FrSky DFT 2,4Ghz (domyślnie pojawi się LRS)

Waga ramion z mocowaniami, silnikami i śmigłami to 720g (wiem że dużo i na węglu byłoby mniej ale ma być alu)
      szacuje, ze waga całości wyniesie 1100g bez baterii

Przede wszystkim stawiam na wygląd, ma być prosty, estetyczny, bez widocznych przewodów itp.
      Będzie to moja 1 platforma FPV

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.