Skocz do zawartości

Problem podczas rozładowywania pakietu


RC Man
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Napiszę w tym temacie żeby sie upewnić, a nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji.

Mam 2 nowe pakiety Turnigy 2200. Czy mogę je od razu podłączyć do modelu? czy trzeba je rozładować i naładować? Czy może od razu naładować?

 

Generalnie chodzi mi o procedurę postępowania z nowymi pakietami Lipo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Napiszę w tym temacie żeby sie upewnić, a nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji.

Mam 2 nowe pakiety Turnigy 2200. Czy mogę je od razu podłączyć do modelu? czy trzeba je rozładować i naładować? Czy może od razu naładować?

 

Generalnie chodzi mi o procedurę postępowania z nowymi pakietami Lipo.

"Uwagi producenta: 

Zalecane jest wykonanie dwu cykli (ładowanie/rozładowanie) prądem 1C przed pierwszym użyciem akumulatorów, co zapewni im 100% sprawność w okresie normalnej eksploatacji. 

Nie zaleca się pierwszych dwóch rozładowań w modelu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Formowanie (popularnie zwane formatowaniem) było popularne w czasach noki 3510. Tyle, że wtedy to nie były lipo.
To nie jest mechaniczny silnik, który potrzebuje docierania.
Jedyne co znalazłem u producentów lipo to to:
http://media.hyperion.hk/dn/g3lipo/
 
Break-In Procedure - Hyperion G3 LiPo are robust and do not need a complicated break-in procedure.  We recommend that the first 5 uses are limited to 3C charge rates, and that pilots use throttle management to avoid long periods of max-rate discharge for those first 5 flights.  Note also the other care suggestions below.  Those apply pretty generally to any LiPo pack, not just Hyperion G3...
 
Czyli bardziej nie zalecają na początku ostro ładować, choć jest wspomniane o ostrym rozładowaniu ale przez dłuższy okres czasu ale dla maksymalnego C (co jest raczej niezdrowe dla każdego pakietu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się rozładowanie i naładowanie z balanserem. Jeden raz, po to aby sprawdzić cele w rozładowaniu i wyrównać podczas ładowania.

To nie chodzi o formowanie.

Naładować trzeba na pewno bo taki z fabryki jest w trybie storage i na tym się specjalnie daleko nie poleci a jak jedna cela będzie walnieta to pierwszy lot może byc i ostatnim..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem w jakim celu, ale np. kiedyś w instrukcji pakietów FullyMax rzeczywiście było zalecenie, aby przed normalnym użytkowaniem pakietu wykonać 2 czy 3 cykle ładowania i rozładowania małym prądem. Na pewno w niczym to nie zaszkodzi, a skoro producent tak zaleca to chyba warto to zrobić. W końcu w zasadzie prawie nic to nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak z mojego doświadczenia, kupoiłem lipola 20C 1500mahz firmy RFI Baterry. naładowałem ja wsadziłem do modelu i latam sobie nią, nie puchnie ani nie mka dużych różnic na celach jest np tak 4.10.4.11 4.10. Ale jak chcesz to rozładuj ją do 3.20V na cele, naładuj na pełną moc wylataj do 3.20 i znowu naładuj. Prąd ładowania użyj łagodny 1A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.