Skocz do zawartości

FunCub MULTIPLEX - kolejna relacja


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Narty w produkcji.

 

15945282147_a80e1b92b4_c.jpgP1040174 by TeBeWAW, on Flickr

 

Na razie zrobiłem uchwyty do nart (rurka aluminiowa fi3mm wewnętrzna wklejona w uchwyty, ale i tak się telepie). 

Wzmocniłem prowizorycznie podwozie montując jednocześnie haczyki dla gumek i sznurków nartek. 

Zestawu do twardego lutowania nie posiadam, użyłem sznurek bawełniany i CA  ;)

 

15943435970_1603242b66_c.jpgP1040173 by TeBeWAW, on Flickr

 

"Bo trzeba sobie radzić w życiu... - powiedział baca zawiązując buta dżdżownicą."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego uszka będzie zapięta gumka idąca do przodu nartki i sznureczek ustalający idący do tyłu nartki. Tam żadnych wielkich  sił nie ma, to służy tylko nadaniu nartce pozycji w locie (lekko podniesionej).

 

Tylnej nartki nie robię, pooglądałem filmy na YT i przy tej wadze nie jest to konieczne. FunCuby śmigają po śniegu bez tylnej nartki.


Planuję tylko pociągnąć caponem. Będzie ślizg czy kleić na spód nartek biały Oracover?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jutro lece po material na nartki. No i musze porawic tylne kolo. Sprawdzalem zachowanie sie modelu przy klapach ktore wkoncu podpiolem i zachaczylem o cos zmarznietego i urwalem :D . A co do klap to dobrze ze je uaktywnilem. Teraz bedzie latwiej. Ja myslalme aby zrobic z tworzywa, gdzies juz takie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona stwierdziła, że narty są brzydkie i stanowczo zażądała pomalowania ich na czerwono. Moje nieśmiałe protesty, ze będą za ciężkie i zmieni się wyważenie zbyła stwierdzeniem:

- Przykleisz sobie gumę do żucia na ogonie i poleci.

Dyskutowanie z kobietą o kolorach jest z góry skazane na przegraną  ;) Szczególnie, jeśli wcześniej wtajemniczyło się Ją w proces wyważania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne narty :-)

Proponuje jednak z tyłu małą nartę założyć bo jeżeli śnieg jest puszysty to ogon zapada się po statecznik poziomy w śniegu.

Wszystko jest ok przy grubej pokrywie śniegu ale często spod śniegu wystają kępy trawy i łatwo można ogon uszkodzić.

 

Udanych szusów życzę :lol: i tak wspaniałych klimatów jak na tym zdjęciu.....

 

310120114101.jpg

 

W Krakowie teraz ostro sypie śnieg i na nowy rok też zakładam podobne narty do swojego Easy Cub-a który już kilka sezonów dzielnie sobie radzi na śniegu i na wodzie.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.