Skocz do zawartości

Jitterbug - sprawozdanie z budowy.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nakładki powinny być - w tym przypadku chyba raczej dla estetyki całości. dla mnie oklejenie tego skrzydła balsą w taki sposób jest zupełnym nieporozumieniem. Wykonałeś krótki keson, dodaleś deseczkę przedłużakjącą keson - dałbym tylko dłuższy ten właściwy. Deseczka na spływie też niepotrzebnie tak szeroka. W tym wypadku tak wąska szczelina między przednią a tylną jest jakby z innej bajki. Cały czas pamiętaj , że walczysz z masą, a według mnie - chciałbym się mylić - już nie wyrobisz się w zakładanej. O dzielonym skrzydla nie wspominam bo już obie strony wylozyły swoje racje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą nakładki i przypominam, ze robię zgodnie z planami .. ;-)

 

Nakładki powinny być - w tym przypadku chyba raczej dla estetyki całości. dla mnie oklejenie tego skrzydła balsą w taki sposób jest zupełnym nieporozumieniem. Wykonałeś krótki keson, dodaleś deseczkę przedłużakjącą keson - dałbym tylko dłuższy ten właściwy. Deseczka na spływie też niepotrzebnie tak szeroka. W tym wypadku tak wąska szczelina między przednią a tylną jest jakby z innej bajki. Cały czas pamiętaj , że walczysz z masą, a według mnie - chciałbym się mylić - już nie wyrobisz się w zakładanej. O dzielonym skrzydla nie wspominam bo już obie strony wylozyły swoje racje ;)

 

Jaki krótki keson i listwę przedłużającą ? :) Ten krótki keson bo domyślam się, że o tym piszesz to jest jedna gruba listwa wyprofilowana na natarcie. Potem dochodzą już 4 deseczki balsowe i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper - plany planami ale przecież od pierwszego postu wiele osób dodawało od siebie jakieś rady czy poprawki. Na pewno nie po to by Ciebie dołować lub sknocić Twój model.

Czyli ta ciemniejsza balsa z przodu to nie naklejona płytka na żebra tylko listwa natarcia. Ile ona ma cm ? W moich nawet największych ta listwa ma chyba 1,5x1,5cm czy jakoś tak, ale nie kilka cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja niczego źle nie odebrałem :) Po prostu wygląda to tak, że ktoś napisze - konieczne ażurowanie a na PW inne 3 osoby piszą, że nie i lepiej się trzymać planów. To samo się tyczy innych podpowiedzi w tym temacie. Z braku doświadczenia wolę nie ekperymentować i przyjąłem jedyną "słuszną" drogę - plany. Nie znam się jeszcze na tyle by od nich odbiegać a na pewno będzie mi łatwiej jak będę wycinał kolejny model. Wtedy wiele rzeczy można będzie rozwiązać inaczej. Ten model jest jaki jest, też mi się wiele pomysłów autora nie odoba, ale już przy nich pozostanę.

 

Tak to jest solidna gruba (i nie do końca równa ..) listwa natarcia. Ma 28 mm szerokość i 25 mm głębokość profilu.

 

Porady poradami i dziękuję za zainteresowanie i czujność, ale jednak porady w czasie przeszłym wiele mi nie pomogą. Nie będę przecież zrywał okleiny płatów, by zrobić węższe kawałki i kleić od nowa. Gdybyś powiedział że spieprzyłem robotę też bym się nie obraził a w sumie na jedno by wyszło ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ostatecznym wyborze:

 

Lotki : 

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__23331__Corona_CS_239MG_Slim_Wing_Analog_Servo_4_6kg_22g_0_14sec.html

 

Ster wysokości - podwójny:

 

2x 

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24763__Turnigy_TGY_113MG_Metal_Gear_Digital_Servo_2_2kg_0_10s_12g.html

 

Ster kierunku:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__20575__Corona_DS339HV_Digital_Metal_Gear_Servo_5_1kg_32g_0_13_Sec.html

 

Budowa chwilowo wstrzymana (premiera nowej gry ;) )

 

W związku z długą przerwą świąteczną (urlop) myślę, że będzie wznowiona już po Nowym Roku :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Nigdy nie miałem styczności z takimi serwami i mam małe wątpliwości jak należy je zamontować. Powoli zabudowuję płat i próbuję wszystko dopasować. Miałem wydrążyć w żeberkach odpowiedni kanał do poprowadzenia przewodu od serwa tak by w razie potrzeby móc wymienić. Z lenistwa zabuduję jednak przedłużacz serwa na stałe, tak by w miejscu gdzie jest serwo wychodziła jego wtyczka zabezpieczona przed ucieczką wgłąb płata.

 

Obecnie serwo przymierzam w ten sposób :

 

lU2A0B.jpg

 

Nie mam jeszcze pewności czy prawidłowo i na jaką głębokość (albo na płask z powierzchnią) płata powinno być umiejscowione. Muszę posprawdzać i dopasować długość dźwigni by nie wyszło tak, że popychacz będzie tarł po samym płacie.

 

Ux3Aid.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drugi płat prawie skończony. Pozostały górne nakładki żeberek oraz przypiłowanie końcówek na wymiar i można myśleś o oklejaniu modelu.

 

UvZk8N.jpg

 

Jak widać nie skupiam się zbytnio na relacji. Pochłania to dużo czasu i koncentracji przy budowaniu modelu. Zainteresowanie modelem jest niemal zerowe. Forum zdominowały Wicherki i nie będę się na siłę pchał z takimi dziwadłami jak Jitterbug ..

 

Z przyjemnością zaprezentuję efekt końcowy.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.