Skocz do zawartości

Jitterbug - sprawozdanie z budowy.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Balsą nie będzie kryte. Musiałbym w tym celu zrobić parę przeróbek, obsadzić listwy głębiej tak, by balsa schodziła się z bokami kadłuba a nie wychodziła poza nie. Co do efektu to raczej nie złudzenie ;) Jak kleiłem to dociskałem każdą listwę tak by doklejona była do ścianek działowych. Zastanwiam się teraz jednak czy to nie był błąd. Obawiam się, że przy twardszym lądowaniu niektóre listwy "puszczą" tam gdzie są naprężone na spoinach. Mam nadzieję, że sama folia je utrzyma na swoim miejscu. Jeśli nie ... trudno, kolejna porcja nauki :) Z efektu i tak jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub gotowy, wyszpachlowany, wypieszczony i gotowy do oklejenia.

 

PFMcDP.jpg

 

Przykrywkę zbiornika zrobiłem trochę po swojemu. Nie wiedziałem za bardzo jak ją umocować solidnie na czas lotu. Pomyślałem o ciasnej "szufladzie". W osłonkę wkleiłem belkę odpowiednio dopasowaną, by potem wchodziło ciasno w swoje miejsce.

 

wbFoew.jpg

 

Obecnie wchodzi bardzo ciasno, ale pomyślałem o przyszłości. Zakładając, że ocierające się o siebie kawałki balsy z czasem się wyrobią postanowiłem zrobić końcowy element przykrywki ze sklejki :

 

fON9LX.jpg

 

Bym mógł to przykręcić do sklejkowej wręgi silnika:

 

nYYkhi.jpg

 

Myślę, że czas się powoli brać za płaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą zagwostkę. W zestawie znajdują się dwa elementy ze sklejki wykorzystane przy budowie płatów.

 

0AiZje.jpg

 

Opisane są odpowiednio Rear i Front Dihedral brace.

 

Według planów ich miejsce jest tam gdzie opisano :

 

mjJmaD.jpg

 

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś podpowie po co one, gdzie i jak je wstawić itp.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bagnety, dzięki którym możesz skleić połówki płatów pod odpowiednim kątem (wznios) i dzieki którym skrzydełka nie złożą ci się w locie niczym motylek ;).

Wstaw je tam, gdzie jest zaznaczone na planie, czyli szerszy pomiędzy dźwigarami, a węższy, przy krawędzi spływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są chyba łączniki skrzydeł, bo jak rozumiem skrzydła skleja się do kupy na śmierć i jest jedno w całości?

 

To grubsze wklejasz z przodu dźwigara głównego pomiedzy sosnowe listewki górną i dolną, to cieńsze naklejasz na pionową sosnową listwę spływu, przed przyklejeniem tego spływu balsowego.

 

EDIT: Krzyś mnie uprzedził :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.