Skocz do zawartości

Su 29 elektro-1250mm


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Folia jest już na poczcie w Ostrowcu, odbierze mi ją ktoś z rodziny bo jestem poza miastem. Dzięki Piotrek, jestem zobowiązany.

 

Edit,: kopyto kabiny jest polakierowane i przyszlifowane papierem 1200, przeszlifuję je jeszcze 2000 i w sobotę zrobię wytłoczki, nie powinno być problemu bo będą z Vivaku a do tłoczenia użyję pompy próżniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem próbną wytłoczkę z Vivaku, wydaje się być za wiotka ale jutro ją przykleję i zobaczymy. Przyczyną może być za cienki Vivak albo jestem przewrażliwiony. Jeżeli będzie ok to jutro zrobię jeszcze jedną sztukę do zestawu dla kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję obsadzić to w ten sposób:

1. Silnik: G15 http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14402__Turnigy_G15_Brushless_Outrunner_950kv.html

2. Regiel: Trust 45A http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31232__TURNIGY_TRUST_45A_SBEC_Brushless_Speed_Controller_EU_warehouse_.html

2. Serwa:  Corona 939MG http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31579__Corona_939MG_Digital_Metal_Gear_Servo_2_7kg_12_5g_0_13sec_EU_warehouse_.html

 

Teoretycznie waga tych części to 237 gram. Żeby trzymać się założeń, w podobnej wadze trzeba zmieścić się z baterią, odbiornikiem, resztą kabli, myślę też może wrzucić na pokład stabilizator Orange..

 

Poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3S 2200 to moje podstawowe pakiety i właśnie na nich zamierzam się oprzeć.

 

Mocniejsze?? Czyli jakie - 3,5 kilo wystarczy? Nie sądziłem że do takiego lekkiego akrobata trzeba aż takie...

W sumie - przygodę z drewnianymi akrobatami dopiero zaczynam, na rozgrzewkę kupiłem Katanę Mini z PA tu na forum, do tej pory "woziłem" się różnymi warbirdami i trenerkami z EPO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to celuję w wagę poniżej kilograma a nie 1200g. Serwa na SW to 2 x micro a na SK 1x mini czyli w rozmiarze mg81,mg82. Oczywiście można micro z metalowymi trybami i odpowiedniej sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzę w kilogram, pakiet z brzęczykiem przyjmuję 200 gram, te serwa co napisałem, widzę że są porównywalne z MG82, mam je w F4F Wildcat z Lanxianga, który przy 1200 rozpiętości waży 1,7 kg i potrafi mocno fikać w powietrzu i stery kierunku i wysokości ma całkiem spore - dają radę, a ważą 13g a nie 19.

Zakładając że Sławku napisałeś chyba w wątku o Extrze że SU będzie miał na pusto do pół kilo - powinienem trafić w ten kilogram masy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rozglądam się za napędem. Wygląda na to że taki o mocy 450-500W byłby w sam raz, najlepiej 3S i z kv w okolicach 850-950. W silnikach Dualsky nie widziałem takiego, poszukam coś w hobbyking-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak waga będzie około kilograma to wystarczy silnik wielkości Axi 2814 (Turnigy 3536 ) , waga 102 gram . Ja bym polecał kV 1000 - 1100 do 3S . 850 to już stanowczo za mało . Sam widziałem serwa Hs 65 Mg w 2 metrowej katanie 3D i lata super tylko jak długo . Serwa polecam większe odkąd w Katanie S30 rozpadły się tryby w Hs 81 na lotce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa maski wygląda tak że musiałem zaprojektować nowe kopyto, pewnie niebawem będzie frezowane- kwestia 1-2 tygodni o ile będzie wolna maszyna. Maska dwudzielna z Hipsu. Pamiętam Wojtku o Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci Sławku mówiłem, nie bardzo ostatnio śledziłem forum, ale widzę że model nabiera kształtów.

Bardzo mnie to cieszy :)

Ale jeszcze bardziej mnie cieszy świadomość, że nie poprzestałeś rozmyślać nad dużą ekstrą, zwłaszcza w założonych limitach wagowych - super.

Ostatnio rozmyślałem nad akrobatycznym dwupłatem, a tu proszę jedna rozmowa z Tobą i projekt prawie gotowy :)

Oj, coś się zapowiada pracowity sezon lotny i bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.