Skocz do zawartości

Magazynowanie modeli


MZWBPiotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal sie będę spierał z Tobą w tym punkcie :) A w lecie nie dbasz o modele, a na wiosnę, jesień? Gdy model leży nieruszany przez dwa miesiące w lecie to jest normalne, ale jak dwa miesiące w zimie to juz trzeba go "magazynować"?

Ja roumiem, że gdy normalnie trzymasz model na działce lub w nie ogrzewanym garażu to są inne warunki mikroklimatyczne w lecie i zimie, niekoniecznie służące modelowi więc trzeba znaleźć nowe lokum na zimę. Ale żeby  na jesień hibernować się, chować modele do magazynu i zamknąć na cztery spusty aż do wiosny to tego nie zrozumiem.

Jak temperatura jest powyżej 0 to można spokojnie polatac kilkanaście minut i palce nie marzną, a zimy ostatnio są lekkie, mróz jak jest to góra kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widziałem pianke na haku, więc mi sie tu nie wymiguj od latania w zimie :)

Dokładnie i mam nadzieje, ze uda się polatac "na Sylwestra", ale nie bez powodu Michaś Max idzie do piwnicy z temperatura pokojowa przez cały rok, o czym napomnialem. :-)

EDIT: te pod sufitem zabezpieczam jedynie przed gryzoniami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest system podobny jak u Kolego Robertusa, tyle że poszedłem bardziej "uniwersalnie". Mam duży pokój w mieszkaniu w formie dość wydłuzonego prostokąta, w związku z tym od połowy długosci aż do okna na krótszej ścianie, pod sufitem, 10 cm od tegoż sufitu z rozstawem 40 cm zamocowałem równolegle cienkie stalowe linki przymocowane do przeciwległych dłuzszych ścian. Modele wiszą na nich, każdy na dwóch cienkich tasiemkach przechodzących pod kadłubem za i przed skrzydłem. Tasiemki zakonczone są haczykami wygiętymi z drutu które zachaczają o linki. Konstrukcja pojedyńczego zespołu linki wygląda następująco:

a) na końcach takiej linki wykonane są pętelki zrobone z uzyciem kawałka rurki aluminiowej która została zmiażdżona kombinerkami zaciskając się na lince. Długość linki od pętli do pętli jest dobrana tak, żeby była krótsza od odległości miedzy hakami o długość użytej śruby rzymskiej.   W przeciwległe ściany powkręcane są kołki rozporowe zakończone okragłymi haczykami.( Oprócz jednej, gdzie kołki są wkręcone w sufit, w ścianie w tym miejscu szedł juz przewód 230V i musiałem wymuslic coś innego)

c) do naprężenia linki użyte są śruby rzymskie, tak że linka jest z jednej strony jest zahaczona o hak ścienny, a z drugiej strony o haczyk tejże śruby rzymskiej zahaczonej z koleji o przeciwległy hak scienny.

 

IMHO wyglada to dość estetycznie, o ile same modele są estetyczne :P . Dodatkowo myslę że mozna sie pobawić i linki oraz haki można pomalowac białą emalią akrylową dla dodatkowego zamaskowania systemu ale mnie akurat nie wydawało się to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gorzej z przechowywaniem bo jest to stary letniak w którym nie ma ogrzewania i stąd obawiam się o to co do tej pory zbudowałem / buduję. W czasie pracy będę się dogrzewał piecykiem gazowym ale to będzie w sumie w weekendy jedynie, a pozostała część tygodnia będzie tam zimnica (czyli temperatura zbliżona do tego co będzie na dworze). Mieszkanie mam za małe na trzymanie wszystkiego w domu, stąd też mam plan postawić w przyszłym roku ocieploną modelarnię u teściów na działce. Ale to plan na przyszły rok a tu trzeba zadbać o teraźniejszość co by praca nie poszła na marne, a narzędzia i maszyny służyły długo :-)

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne szkoły, sezonowa i ...

No właśnie, wydaje mi się, że sama nazwa RC wskazuje na to, że modele powinny być w ruchu.

Znam sporo modeli, które na oczy nie widziały słowa "magazynowanie"

Nawet niewiedzą co to znaczy i mają się dobrze, bo są na swoim miejscu :)  

post-8117-0-61689700-1414681497_thumb.jpg

post-8117-0-67300100-1414681499_thumb.jpg

post-8117-0-09402300-1414681503_thumb.jpg

Ewentualnie niektóre same chowają się gdzie nie gdzie, ale to tylko na chwilę  ;) 

post-8117-0-25698000-1414681494_thumb.jpg

Ba, przerwę świąteczną (np. Wielkanoc) pamiętają jedynie tak:  :P

post-8117-0-28704900-1414681505_thumb.jpg

 

PS. Parasol jest od deszczu, jak się schowa, to zardzewieje, więc oby i modelom chowanie nie zaszkodziło  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak, to tylko współczuć :( Powiadają, "Jak mus, to mus"  ;) 
Jedyne, co zaobserwowałem u osób magazynujących modele, to zwiększone ryzyko na "wiosenne kontuzje" (znaczy urazy w modelach, typu złamania otwarte itp.)
Więc oby nie leżały za długo i życzę więcej czasu na hobby  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polneza włożyłem 5 płyt meblowych. Dach wytrzymał - amortyzatory nie...

Każdy z moich samochodów woził więcej niż przewidywał konstruktor. Co innego wytrzymałość, co innego zachowanie w trakcie jazdy (zmiana środka ciężkości). Skoda combi z 0,5t w bagażniku przestała skręcać.

 

Tylko maluch nie dał rady, ale on "remontowany" był... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.