Skocz do zawartości

Targi Modelarskie w Poznaniu


robas69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na każdej edycji tych "targów". Tegoroczna, przeszła moje wyobrażenia. Szkoda, że w sensie negatywnym. Oprócz paru makiet kolejowych i sklepów modelarskich - stricte kolejowych, było stoisko MPM (modele kartonowe), Scorpio-Polska i RC Przeglądu Modelarskiego (dziś widziałem tam naszego kolegę >Krankor<). Przy tym bilet kosztuje "tylko" 17 zł. To była moja ostatnia wizyta i wszystkim szczerze odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, gdybyś pokazał w awatarze swoją foto-podobiznę ja też mógłbym Ciebie rozpoznać ;)

Byłem i na stoisku zaprzyjaźnionej ekipy RC Przeglądu Modelarskiego (z którą aktywnie bierzemy udział w wyścigach wodnosamolotów po całym kraju :) ) zabawiłem dłużej dowiadując się kilku potrzebnych mi rozwiązań modelarskich. Na stoisku innej znanej mi od lat firmie - Ikar z Gąsawy - znanej z produkcji latawców i napraw paralotni nabyłem modelarski rękaw wiatrowy :D

Po za tym macie rację, z roku na rok impreza się karleje i degraduje do jarmarku. Gdzie ten rozmach z przed jeszcze kilku lat, gdy można było zobaczyć pływające w basenie modele albo makietę myśliwca z WWI ( chyba pełnowymiarową ) z pilotem w pełnym skórzanym płaszczu, pilotce i rękawicach jakby zaraz miał wsiadać i lecieć na lot bojowy. Albo pokaz pracującej modelarskiej turbiny odrzutowej.

Ech, "to se ne wrati"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę z synem na PGA Arena więc grzechem byłoby nie zaglądnąć na targi Hobby i...

Jarmark odpustowy w Wilkowyjach jest zorganizowany z większym rozmachem.

Totalna beznadzieja.

Jedyny plus to zakup na stoisku Riku quadrokoptera http://riku.pl/towar/cx-10-nano-dron-wielowirnikowiec-quadrocopter/p/kontekst/4262/

Zabawa super. Polecam, bo na prawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie firma GPM - wydawnictwo kartonowe. Spotkałem się z Grzesiem-Krankor i z kolegami kartoniarzami. Nic nie zakupiłem dla siebie, za to syn nabył Malucha cabrio do swojej kolekcji Pojazdy PRL-u.

Na modelarstwo kolejowe i makiety z przyjemnością popatrzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nigdy bo tutaj chodzi o długoterminowe i obejmujące swoim zakresem wiele dziedzin działania rządu i biznesu. Popatrz na jakim poziomie jest u nas kultura techniczna, wystarczy wiedzieć jak wyglądają zajęcia techniczne w szkole podstawowej, czyli jak na przedmiocie z zajęć technicznych nie ma zajęć praktycznych. Zaczyna się od tego a kończy na targach w Poznaniu na których nikt się nie wystawia bo się to nie opłaca - nie powoduje to wzrostu sprzedaży u firm wystawiających się bo rynek odbiorców jest bardzo mały (mówimy nie o ilości zainteresowanych a o ilości pieniędzy jakie mogą i chcą przeznaczyć na modelarstwo) i dodatkowo dla oszczędności kupujący w Chinach lub ograniczający się do prostych modeli, które dawniej były budowane przez dzieci w modelarniach na początku ich drogi modelarskiej. To w skrócie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można ale będzie to działanie oddolne grona zapaleńców a nie wystawa/targi powstałe na skutek zapotrzebowania wykreowanego przez rząd i biznes tworzący się automatycznie wokół takiego zapotrzebowania.

 

Chcemy mieć dobrych inżynierów to niestety musimy inwestować ale nie w "orliki" tylko w wychowanie techniczne. (btw. orliki nie są niepotrzebne, żeby ktoś tak przypadkiem nie pomyślał :-)

 

Wszystko się razem łączy, każdy z nas robi co może ale bez wsparcia finansowego i polityki rządu/ministerstwa edukacji nie uda nam się nic na większą skalę.

Stąd mamy takie targi a nie inne. Kończę już z tymi wywodami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.