Skocz do zawartości

Jaką wybrać aparaturę ? [NIEmoderowany-poddałem się - mod.]


AndyCopter

Rekomendowane odpowiedzi

  :D  :D  :D  Kacper, to nie była wypowiedź do nikogo konkretnego adresowana ani w żaden sposób złośliwa. Po prostu zaczęło się robić wesoło i mi się udzieliło  :D

 

Ja się nie obraziłem, myślałem że do mnie i przynajmniej miałem okazję powiadomić wszem i wobec :) mam dość braku elastyczności i bariery w prośbach użytkowników VS administracja, na którą nie możemy wpłynąć ..

 

Pewnie wkrótce moderatorzy usuną ten wpis :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że ja przed chwila wziąłem moją aparaturę do rąk i patrzyłem na nią parę minut i próbowałem się zastanowić co wpłynęło na to że ją zakupiłem  ;)  ? i pierwsze co mi się nasunęło na myśl to to że fajnie się ją trzyma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie = TYLKO bezpieczeństwo WŁASNEJ dupy. Życia ani zdrowia nikomu nie przywróci, nie wiem skąd to rozumowanie ..

 

Nie jeden już nawet palnął - latam nad głowami innych i mogę bo mam ubezpieczenie.

 

Czyli ubezpieczenie modelarskie jest do bani,dobre.

 

 

Ps:Moderator do wymiany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie ten wątek BO JA JUŻ NIE MODERUJĘ. Co Ci da ubezpieczenie ? że nie zapłacisz z własnej kieszeni jak komuś zrobisz krzywdę, co nie znaczy, że uchroni Cię od pierdla. Trzeba mieć jeszcze rozum a nie tylko ubezpieczenie .. 

 

Czyli w jakim stopniu poprawia to bezpieczeństwo ??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy padła już jakaś sensowna i jednoznaczna odpowiedż jaką tą aparaturę wybrać ? :D

 

 

Nie padła i moim zdaniem nie padnie, bo nie ma czegoś takiego jak obiektywne porównanie aparatur wszelkiej maści.

Kryteria przydatności każdy ma swoje, a więc subiektywne.

 

 

Czy Wy chlopaki naprawde nie umiecie czytac ze zrozumieniem?? Pare stron wczesniej przeciez prowadzilismy z Jurkiem wymiane zdan, ktora jednoznacznie skonczyla sie werdyktem - ze radio wybieramy uzywajac indywidualnych kryteriow, ktore kazdy ustawia sam wg swoich aktualnych potrzeb.

Pytanie w temacie jest jedno - ale w tresci pierwszego postu wyraznie sformulowano problem - ze chodzi o wymienienie wlasnie przykladowych kryteriow ktorymi sie kierowalismy.

 

Ja nie powiem jakie masz kupic radio dopoki nie powiesz czego po nim oczekujesz albo jakie sa Twoje konkretne potrzeby. Jednym wystarcza radio RTF, ale jak zachce mu sie zbudowac super odjechana makiete to zmieni radio - na jakie?? - na takie jakie obsluzy mu te milion piecset sto dziewiecset funkcji... To tak jak z wyborem samochodu - do firmy kupisz dostawczaka, ale jak masz firme transportowa do wozenia kontenerow to nie kupisz malucha tylko TIR'a. Do szescioosobowej rodziny kupisz Vana a nie kabrio. A jak juz powiedzmy zdecydujesz sie na klase samochodu - np kompakt - to porownujesz spalanie, wyglad, pojemnosc silnika. Kurde - ludzie - czy nigdy nie robiliscie listy "za i przeciw"?

 

Mielicie G i przerzucacie sie szyderczo o wyborze radia. Nie chodzi o konkretne radio - tylko o proces jego wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Kryteria można mnożyć w nieskończoność i bić pianę. A wszystko zależy od tego do czego ma służyć aparatura, na co wiele osób już tu zwracało uwagę.

Więc moim zdaniem pytanie w pierwszym poście jest nie kompletne.

 

Robert? Kpisz czy o droge pytasz?

 

Przeciez jasno napisalem, ze nie ma znaczenia do czego ma sluzyc? Pytanie bylo o przyklady kryteriow.

Dlaczego masz bic piane i mnozyc w nieskonczonosc?

Owszem - kryteriow bedzie tylu ilu uzytkownikow. Ale gdyby kazdy z uzytkownikow napisal swoje kryteria to po 10. wypowiedzi zauwazylbys ze zaczynaja sie powtarzac. Tak jak w Familiadzie...  Jak na razie kryteria doboru radia ktore mozna zmierzyc i porownac podalo doslownie kilka osob na 8 stron dyskusji. Nie mowimy tutaj o takich parametrach/kryteriach jak silikonowe kable, albo zasieg 5 km - bo tego nie jestes w stanie latwo porownac - bez przeprowadzania testu lub rozbierania radia  - co najwyzej na podstawie opinii innych ludzi, a nie danych katalogowych.

Wiec Robercie - tym razem precyzyjne pytanie bezposrednio do Ciebie - czym kierowales sie wybierajac swoje obecne radio a czym bedziesz sie kierowal jak bedziesz kupowal nastepne. (dla ulatwienia - jakie byly Twoje potrzeby, i czego oczekiwales po radiu - funkcjonalnosc, wyglad, parametry)...

 

EDIT: W sumie kryteria silikonowych kabli i zasiegu 5km tez moga byc, ale trzeba sie liczyc z tym ze uzyskanie kompletu odpowiedzi dla kilku aparatur moze byc bardzo utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek? Kpisz czy o drogę pytasz?

"Ale gdyby kazdy z uzytkownikow napisal swoje kryteria to po 10. wypowiedzi zauwazylbys ze zaczynaja sie powtarzac" - i wyjdzie średnia i nijaka propozycja...

 

a gotowiec dla początkujących juz był: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/40747-jaka-aparatura-na-pierwszy-raz/&do=findComment&comment=463124. i tam powinni sie kierować Ci co nie wiedzą i nie maja żadnych kryteriów wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doczekałem się czasów kiedy kryteria wyboru aparatur stały się przedmiotem do wielkiej dyskusji.

Kiedy ja zaczynałem było 1 kryterium gdzie kupić i za ile  teraz to kryterium zupełnie znikło jak te czasy się zmieniają :D

 

Moja 1 aparatura to była "Webra" żółta  kupiona za pożyczkę  cena 24000 zł dziś aparatur w tej cienie trudno dostać.

 

To był wypas po "Pilotach i "Rumach" produkcji radzieckiej

 

 Dzisiaj naprawdę nie ma problemów , które miałem ja , wiec tak jak pisali tu wszyscy aparaturę można dobrać do indywidualnych potrzeb takich jak , zdolności pilotażu , cena, wielkość nadajnika  dla prawo ręcznych lewo ręcznych , obudowy metalowe plastikowe dragi na potencjometrach  na halotronach  czy jeszcze innych bajerach.

 

Po 30 latach przerwy w modelarstwie dzisiaj mi starcza "Turnigy 9x" w porównaniu z starymi aparaturami jest super i przerasta moje możliwosci

Tyle  ode mnie pozdrawiam życzę dobrego wyboru - kryteria już znacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.