Skocz do zawartości

Jaką wybrać aparaturę ? [NIEmoderowany-poddałem się - mod.]


AndyCopter

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł początkowy miał brzmieć "Jak wybrać aparaturę." Zmieniłem tylko pierwsze słowo.

Jeśli tytuł jest nieodpowiedni, jako moderator możesz zażądać zmiany. Nie jest to dla mnie problemem.

Tak jak nie było problemem to, że jeśli moderator wskazał mi na posty moje, nie wnoszące nic do wątku, z prośbą o usunięcie, robię to bez żadnego ale.

Zasady na forum poznałem i zaakceptowałem regulamin.

 

Natomiast spamowanie, nagabywanie, ubliżanie, i wprowadzanie własnego ładu na forum, nie powinno być nadal tolerowane - jeśli owe zasady wciąż obowiązują.

Jeśli już nie obowiązują, cóż przepraszam, że nie zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - NIE moderuję. Po drugie ... pewne rzeczy zbytnio bierzesz do Siebie i od razu uznajesz za ubliżanie / nagabywanie itp. Wyluzuj trochę, przed świętami każdemu wraca dobry nastrój i nikt nie próbuje Ci dogryzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł początkowy miał brzmieć "Jak wybrać aparaturę." Zmieniłem tylko pierwsze słowo.

Skleroza czy co? A pierwszy wpis to się sam zmienił w cudowny sposób? Przez zimę na łączach? To po zmianie już miała być mniejsza prowokacja?

Ale poza tym i tak jest wesoło (dla jednych) albo nudno (dla innych). Tylko treściwie nie było od początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleroza czy co? A pierwszy wpis to się sam zmienił w cudowny sposób? Przez zimę na łączach? To po zmianie już miała być mniejsza prowokacja?

Ale poza tym i tak jest wesoło (dla jednych) albo nudno (dla innych). Tylko treściwie nie było od początku :)

Temat po zamieszczeniu, nie był zmieniany przezemnie.

 

Dlatego jesteś wyłącznie kłamcą i oszczercą.

 

Awanturujesz się od samego początku tego wątku. O ile innii pobłażali Ci ubliżanie i wyzywanie w innych wątkach o aparaturach, gdzie Twoje bezmyślne wypowiedzi nie spotkały się z zainteresowaniem, tak tutaj tak się nie stało.

 

Fakt, że moderatorzy zdecydowali usunąć twoje wpisy, świadczy o nagminnym odstawaniu przez ciebie od obecnych tu zasad.

 

A czy będziesz nadal trolował forum, a ten wątek w szczególności, nie obchodzi mnie.

Robisz z siebie błazna i świadomie obniżasz poziom tego forum.

 

Skoro tak zastraszasz moderatorów i innych starających się tu wypowiadać, pozostań z tym wątkiem już dalej sam.

Dlatego jest to już ostatni, mój wpis skierowany do Ciebie, teraz będziesz mógł bez skrępowania, pisać nawet jeden post pod drugim.

 

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że nie mam czasu i chęci śledzić poczynania producentów. Nawet tylko w tym wątku poznałem nowych. Do tej pory używam TGY 9x z er9x i odpowiada mi. Pewnie przyjdzie czas, gdy zachcę mieć inną. Chcę wybrać świadomie. Wówczas spytam się ta, czy ta, czy ta, a nie jaką wybrać. Wstępną selekcję sobie przeprowadzę sam. Sami piszecie, że instrukcje mają setki stron i dotyczą jakiejś wersji software. Tak się boicie podania 20 - 30 parametrów waszych idealnych nadajników/odbiorników???

Widzę, że jesteś na takim poziomie jak ja. Pierwszą aparaturę miałem z pudełka, czyli 4kanały, mechaniczne rewersy i trymery. Jedynym wodotryskiem był mikser vtail którego musiałem sobie sam odkryć, czytaj wydłubać dziurę nad prztyczkiem. Więc jak potem kupiłem T9X to jakbym złapał pana boga za nogi. Bo było wszystko czego potrzebowałem za niską cenę, a nawet więcej. Teraz zaczyna mi doskwierać tylko osiem pamięci na modele w T9X, ale jeszcze nie aż tak bardzo aby coś z tym zrobić. W sensie kupna nowej aparatury lub przeprogramowanie tej co mam.

Ale jakbym miał kupować to widełki cenowe mam do 1000zł co mi automatycznie określa zbiór aparatur do wyboru. A jaką bym kupił? Pewnie taką jaką maja koledzy na lotnisku, żebym w razie problemów z miksowaniem mógł liczyć na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jesteś wyłącznie kłamcą i oszczercą.

 

Czyli skleroza

 

Awanturujesz się od samego początku tego wątku. O ile innii pobłażali Ci ubliżanie i wyzywanie w innych wątkach o aparaturach, gdzie Twoje bezmyślne wypowiedzi nie spotkały się z zainteresowaniem, tak tutaj tak się nie stało.

no w końcu ktoś to zauważył  :)  Dlatego ... dalej będę pisał dyrdymały. Nie może być żeby wszyscy pisali same merytoryczne rzeczy - choć jeden bajkopisarz jest niezbędny.

 

Od razu ciężka atmosfera - jak dla mnie merytorycznie pocieszna. Ale z drugiej strony HP to fajne miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w końcu w odpowiednim miejscu na forum :D

Skorzystam z okazji i zadam wam koledzy pytanie.

Z iloma nadajnikami kolega Andy miał przez te 7 przygody z RC,skoro nie wie jakie radio wybrać i potrzebuje pomocy kolegów z forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę, że i tak nikt nie odpowie na pytanie Andrzeja.

 

Więc mam swoje pytanie:

 

Jeżeli przygotuję zestaw pytań to czy osoby posiadające różne nadajniki wypiszą ich właściwości? Chciałbym zrobić zestawienie dostępnych na rynku pierwotnym i wtórnym nadajników. Potrzebuję propozycje co w takim zestawieniu powinno się znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest bardzo proste.

Po pierwsze przeznaczenie, po drugie fundusz jakim dysponujemy.

Rodzaj naszych modeli wyznacza nam potrzebną ilość kanałów i obsługiwane funkcje. (np.telemetria?)

Oglądamy YT na czym latają najlepsi, nie pytamy na żadnym forum o nie i wybieramy z  renomowanych te na które nas stać.

Sprawdzamy ile kosztują odbiorniki do nich mając na uwadze ile modeli będziemy używać na osobnych odbiornikach.

Jeśli mamy problem z językami to wybieramy te, które nam umożliwią uzyskanie zrozumiałych dla nas instrukcji, bo nie zawsze forum pomoże.

To w zasadzie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam żadnych kryteriów wyboru bo dawno wybrałem i nie myślę o zmianie.

Jeśli miałbym coś wybierać to nadajnik z tak wysokiej półki jak sięgnę a jak nie sięgnę to podskoczę i zciągnę.

14 kanałów  i odbiorniki na poziomie 150-200$ .

Pulpitowa.

reszta mało ważna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam żadnych kryteriów wyboru bo dawno wybrałem i nie myślę o zmianie.

Jeśli miałbym coś wybierać to nadajnik z tak wysokiej półki jak sięgnę a jak nie sięgnę to podskoczę i zciągnę.

14 kanałów  i odbiorniki na poziomie 150-200$ .

Pulpitowa.

reszta mało ważna

Też pulpitowa ale moja ulubiona firma nie przeszła w odpowiednim czasie na 2,4GHz {domowe przeróbki z modułami mi nie pasują} wiec wybrałem coś innego.

Parę miesięcy jestem na tym forum ale czy ktoś widział że o taki wybór się pytałem? :D

Prosta sprawa a reszta mało ważna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podzielisz to na jakieś grupy cenowe, czy wrzucisz wszystko do jednego wora?

Widzę to w taki sposób. W pierwszym poście wklejony arkusz i odnośniki do opisów wg przygotowanego schematu. Obowiązkowe pola to Nazwa, zdjęcie, linki do producenta i ew do stron z programami, cena na rynku pierwotnym i wtórnym. Dalej pola jakie ustalimy. W kolejnych postach opisy wg schematu identycznego jak w arkuszu, tak abym mógł uaktualniać arkusz o zgłoszone aparatury bez dodatkowego nakładu pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.