Skocz do zawartości

Różnice pomiędzy modelem zawodniczym a klasy Falkona , wady i zalety .


leszek-bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC

W ubiegłym roku na zawodach nie padło zbyt wiele rekordów bo warunki raczej nie należały do tych "pod rekord"  każdemu z nas zdarzyło się polecieć poniżej 40 żeby zrobić czas życia trzeba mieć sporo szczęścia trafić z modelem , trafić dobre warunki . Z ciekawostek mogę wam napisać że w 2000 r. kiedy klasa nie była oficjalna na zawodach w Tęgoborzu drewnianym modelem własnej konstrukcji poleciałem 49,3 i to był mój pierwszy rekord o którym pamiętam ;) . Teraz większość personalnych rekordów padała na treningach i w zawodach  w których  brałem udział na terenie Czech . Nigdy jednak nie udało mi się polecieć poniżej 30 i to jest tak na prawdę marzenie każdego zawodnika F3F i pewnie nie skłamał bym gdy bym stwierdził że na całym świecie . Od dwóch sezonów mamy trzy nowe miejscówki do treningów F3F w porównaniu z innymi górkami są znacznie bardziej wymagające ale jednocześnie dają szansę na bardzo dobre czasy mam cichą nadzieję że w tym sezonie wiatr nas doceni i ziewnie ogniem z górnej granicy 25m/s . Tylko raz jak pamiętam w mojej karierze przerwaliśmy zawody bo na górze wiało więcej niż ustawa przewiduje było to na Ranie w Czechach gdzie wiatr wiał do 35m/s ! ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy cenia sobie prywatnosc.

Uszanuj to.

Ales sie uczepil... czy ja kogokolwiek tu prosilem o dane osobowe? Zdaje sie ze pytalem tylko o osiagniecia a to Ty stwierdziles ze sa do znalezienia w kilkanascie sekund w necie....

 

Wiec co mam uszanowac? NIE!!! juz nie odpowiadaj!!!!

 

Sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

No to się za_czyno robić wesolutko  ;) . Ja tam powiem tyle będąc zawodnikiem na jakąś rozpoznawalność trzeba sobie pozwolić nie mamy tysięcy fanów ,którzy wskakują nam  przez balkon do mieszkania po autografy więc nie ma problemu . Co do rekordów personalnych raczej nie traktuje tego jakoś poważnie do końca bo robiąc nawet wynik na rekord świata można skończyć zawody na ostatniej lokacie . Każdemu trafia się czasem jakiś bonus od natury ale trzeba mieć to szczęście i go wykorzystać tak żeby ten rekord mieć . Na tą chwilę w Polsce nie padło zbyt wiele wyników z zakresu 3X.xx i z pewnością nikt nie odpalił 2X.xx. . Po prostu takie rekordy padają na zboczach ,które posiadają określone własności pozwalające na rozpędzenie modelu do ogromnej prędkości ,która w połączeniu z ciężarem pozwoli na palnięcie tego 3X.XX albo można o takim czasie już na starcie zapomnieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tubę chcesz? Nie wiem czy zauważasz, ale to dwie rożne sprawy i nie powinno to Cie interesować.

I spadaj z tym postem

Jurek czemu siejesz złą energię...taki post z Twojej strony i to do moda,trochę mnie zadziwiłeś :) ...

Temat spokojny,nawet coś można poczytać z zaciekawieniem więc po co ferment..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Chińczycy się cenią . Jak to się ma do ceny polskiego Jantara ?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__66290__Zeus_3170_X_Sailplane_Composite_3170mm_ARF_EU_Warehouse_.html

 

Niby wygląda na chińskiego producenta, a model nie jest dostępny w chińskiej hurtowni tylko europejskiej. A tak swoją drogą to od jakiegoś czasu w Hobby King są również polskie modele z ArtHobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Przecież to nie jest model do F3J  !!!

Z jakiego powodu lądować nim na punkt ? Lądując na punkt, zawsze trzeba mieć w bagażniku następny model.... W innym przypadku - lepiej wylądować 5m za (przed) punktem... Albo lądować za 20 min. - jak się uspokoi...

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Ja bym był bardziej wstrzemięźliwy w opiniach dotyczących modeli zawodniczych pozostawił bym raczej tym ,którzy startują w zawodach . Modele F3J , F3B i F3F  jak wiele innych z pozoru wyglądają tak samo jednak potrafią latać zupełnie inaczej bez względu na wygląd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.