Skocz do zawartości

Sony HDR AS20 Sport Cam czy Mobius


Pioterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jest już SONY AS30 :-) Mniejsza i lżejsza.

 

 

Widziałem ją i miałem w ręku.  Dużo droższa (wersja biała) , mniejszy akumulator i układ optyczny bez zmian, ale podobno lepsza stabilizacja - więc będzie miała prawdopodobnie te same właściwości co jej większy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ją i miałem w ręku.  Dużo droższa, mniejszy akumulator i układ optyczny bez zmian - więc będzie miał prawdopodobnie te same właściwości co jej większy model.

 

Udało mi się ją dziś kupić za 748 PLN :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ją dziś kupić za 748 PLN :-)

O to spory sukces gratuluję. Na pewno sprawdzi Ci się w akcjach sportowych, ale do szczegółów i małych obiektów już mniej. A jaka obudowa biała czy czarna ? Gratuluję ceny.

 

Jeżeli czarna, to jak w moim przypadku poprzedni model stąd dobra cena. System stabilizacji obrazu jest bardzo skuteczny, ale niestety  jest elektroniczny  przez co wpływa na jakość szczegółów, druga sprawa to szeroki kąt obiektywu, więc na matrycy trzeba zmieścić większy widziany obszar a więc znowu kosztem szczegółów, trzecie zastrzeżenie to że tworzy już skompresowany plik .mp4 i dalsza obróbka filmu pogarsza tylko jego jakość. Poza tym ma same zalety jako kamera akcji.

 

Gdyby tak połączyć wszystkie zalety Sony z Mobiusem powstałaby  b.dobra kamera modelarska  :) 

 

 

 

Piotr, gdzie kupiłeś Mobiego?

Ja kupiłem swoją na wideorejestratory24.pl. za 319 zł. Jest z kim pogadać o szczegółach i możliwy zwrot do 20 dni, gwarancja, polska instrukcja i soft. Mają też wszystkie akcesoria i kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobius jest ok. Zwłaszcza jeśli po operacji zmiany obiektywu na cos z zakresu 50-70mm jakość obrazu się nie pogorszy. Postanowiłem to sprawdzić.

 

Ale ja swoją kupowałem na banggood. 80 zł piechotą nie chodzi...

80 PLN za prawo do zwrotu lub roszczeń gwarancyjnych. Plus zarobek dla Polskiego sklepu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, lepiej dać zarobić bangood niż polskiemu sklepowi - obecna różnica 54 zł a nie 80 zł.  ;)

 

Na zdjęciu sklepu jest poprzednia wersja kamery - można to poznać po okrągłym otworze diody statusu kamery, w wersji V3 kamery otwór jest już prostokątny, więc myślę  że warto się upewnić przed zamówieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konto mam, ale namierzam jedynie filtry 25mm, a one jakieś duże mi się wydają...


Robert... Myślisz, że ten obiektyw podszedłby do Mobiusa?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/9-22MM-IR-CCTV-Camera-Lens-Board-VariFocal-Manual-Iris-Lens-gl-/300984213916?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item46140ea19c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem ten obiektyw, który linkowałem powyżej. Gwint 12 mm, więc powinno wejść. Zmienna ogniskowa, więc jak coś mi nie będzie pasować, bo za wąsko, czy za szeroko, to zawsze będzie można pokręcić. 54 zł może piechotą nie chodzi, ale koszt przesyłki obiektywu z Katowic do Warszawy też jest porażająco wysoki, w dodatku nie widzę tych filtrów IR, a w zamówionym niby jest zamontowany. Zobaczymy, co z tego wyniknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.