Skocz do zawartości

Sony HDR AS20 Sport Cam czy Mobius


Pioterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kurcze, Ty to masz fajnie, duże samoloty to i na szerokim kącie nieźle widać. Taka uwaga, popracuj nad śledzeniem modelu głową, nie oczami. Gdy model jest wysoko to już tylko oczy go śledzą a głowa "patrzy" niżej. To samo przy prawej strefie, chyba, że to niedokładność ustawienia kamery. Miałem podobnie, dlatego mam ten celownik okienkowy pod daszkiem.

Jeśli będziesz robił test na 720p60fpsnarrow, czyli ten węższy kąt, to model na pewno będzie lepiej widoczny w dalszej cześć lotniska (choć i teraz jest OK), ale przy bliższych lotach trzeba już pilnować ruchów głową.

Trochę wprawy i będzie super.

A jak Twoje wrażenia, bo mi się bardzo podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Ty to masz fajnie, duże samoloty to i na szerokim kącie nieźle widać. Taka uwaga, popracuj nad śledzeniem modelu głową, nie oczami. Gdy model jest wysoko to już tylko oczy go śledzą a głowa "patrzy" niżej. To samo przy prawej strefie, chyba, że to niedokładność ustawienia kamery. Miałem podobnie, dlatego mam ten celownik okienkowy pod daszkiem.

Jeśli będziesz robił test na 720p60fpsnarrow, czyli ten węższy kąt, to model na pewno będzie lepiej widoczny w dalszej cześć lotniska (choć i teraz jest OK), ale przy bliższych lotach trzeba już pilnować ruchów głową.

Trochę wprawy i będzie super.

A jak Twoje wrażenia, bo mi się bardzo podoba?

 

Też zauważyłem że model z prawej strony kadru mi ucieka, będę musiał założyć podkładkę korygującą, no i faktycznie śledzić model głową a nie oczami. Test na 720p /60 oczywiście też zrobię, właściwie mogłem zrobić to wczoraj - nie pomyślałem zadowolony, że wogule nagrywa  :) . Brakuje mi jednej rzeczy, sygnału po wciśnięciu  klawisza - wtedy nie musiałbym zdejmować okularów i patrzeć na diody. Sony to miało, choć z kolei trudno było wyczuć na ślepo palcem przycisk.

 

Kamera mi się podoba i zostawię ją sobie. Przygotowuje powoli mocowania kamery do samolotów, żeby zrobić filmy z pozycji pilota. 

 

Dzięki za ocenę i rady.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy klikam ustawienia Twego filmu to wyskakuje rozdzielczość max 720 więc co jest nie tak, że piszesz o full hd?

Z Mobiusa w locie będziesz jeszcze bardziej zadowolony niż z efektów stacjonarnych - mamy je od dawna i wiemy co mówimy. Tego o czym pisze Robert nauczysz się bo na początku to faktycznie wzrokiem śledzisz , a nie głową. Ja mam jeszcze fabryczną kamerkę w okularach - tu trzeba szczególnie ostrożnie pracować głową i praktycznie całym ciałem pracować ale na odległości modelu to nie jest problemem.

Szybko też dojdziesz do wniosku, że tego typu kamerki niestety ale tylko na modelach, samochodach i innych pojazdach sprawiają się najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bez problemu...

 

Ja idąc za radą Roberta ponagrywałem trochę w 720p, ale nie jestem zadowolony z efektów. Na dużym ekranie robi się straszna pikseloza, co z tego, że model jest większy i zajmuje większą część kadru, jak skrzydła nie są proste tylko składają się z kwadracików? A testowałem już wszystkie możliwe ustawienia, avi, mov, mp4, z kompresją, bez kompresji... Lipa, nie podoba mi się. Zotaję przy bazowych ustawieniach 1080p i czekam na nowy obiektyw ze zmienną ogniskową. Już wysłali, teraz tylko oczekiwanie na przesyłkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompromis, albo oglądasz w salonie sam swoje filmy, albo udostępniasz ludziom, którzy oglądają na małym ekranie komputera lub nawet w komórce.

Myślę, że jak zmienisz soczewkę na węższą to będziesz miał to co chcesz, węższy kąt i 1080p. Koniecznie pochwal się rezultatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygoda z fotografią skutkuje tym, że nie lubię tych kompromisów. Dla mnie już mobius w ustawieniach 1080p to kompromis jeśli chodzi o jakość obrazu, ale nie posadzę na modelu dobrej kamery, bo jej nie dźwignie. Dlatego czekam z utęsknieniem na ten obiektyw. Tym bardziej, że on jest jaśniejszy nić oryginalny, więc spodziewam się poprawy jakości obrazu, zwłaszcza podczas latania w dzień pochmurny

 

PS. Na komórce powiadasz... no na to nie wpadłem. Rzeczywiście, na komórce to nic nie widać oprócz startu i lądowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.