Skocz do zawartości

Sony HDR AS20 Sport Cam czy Mobius


Pioterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszą jakość filmu full HD można uzyskać oglądając go z kamery wprost na telewizorze HD i to przez złącze HDMI. Wtedy naprawdę jakość filmu jest dobra.

 

Ale po obróbce w programie i zapisaniu go powtórnie w full HD 50p (musi być ustawione ręcznie) bo Pinacle ustawia max. zwykłą HD, jakość się pogarsza i co gorsza USB nie nadąża z transmisją danych. Silny komputer radzi sobie z takim filmem jeżeli jest zapisany na twardym dysku. Takie mam doświadczenia.

 

Właściwie przydałby się dysk zewnętrzny z wyjściem HDMI  wtedy można zmontowany film full HD i na dużym telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Domyślny format mobiusowy - mov.

Wyskoczyłem na małe latanie aby nagrać i pokazać jaka jest różnica w kątach widzenia w zależności od ustawień.

Mam jednego Mobiusa, więc to nie jest takie super porównanie, ale różnicę w kątach widzenia widać na pierwszy rzut oka. Starałem się latać w tym samym obszarze i robić to samo. Taki zwykły wypad na latanie.

Mobius szału nie robi, ale na razie nie znalazłem kompaktowej kamerki z zoomem.Widziałem natomiast, że ludzie wymieniają soczewki na węższe, wtedy można by się pokusić o 1080p na wąskiej soczewce. To by było dobre, tylko musiałbym mieć dwa mobiusy wtedy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego Mobiusa używasz z soczewką A,B,C ?

 

Twój przykład przekonuje, większość filmów na You Tube jest właśnie w rozdzielczości HD 720p. Faktycznie na 720p widać więcej, 

 

Gdyby Sony miała różne soczewki do dyspozycji np. 90 deg byłby podobny efekt możliwy do osiągnięcia, no ale nie ma. 

 

Przekonałeś mnie i chyba zamówię Mobiusa A 90 deg  i spróbuję. Ostatecznie można go również oddać w ciągu 20 dni  :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam standardową soczewkę, czyli A.

Tak wczoraj posiedziałem na necie i dowiedziałem się, że wymiana soczewki w mobiusie na dowolną jest bardzo prosta. Sama soczewka kosztuje 10zlotych, więc może gdy uzbieram trochę grosza to kupię drugiego mobiusa i zrobię dedykowaną kamerkę na czapkę. Wtedy bym miał 1080p i kąt widzenia odpowiedni do nagrywania samolotów z ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że węższa to wiem... Teraz próbuję to teraz jakoś przeliczyć i słabo mi to jakoś wychodzi...

 

Jeśli mobius z obiektywem A ma kąt widzenia około 86st, to jest to niejako odpowiednik obiektywu fotograficznego o ogniskowej 24mm. 

Jak piszesz, oryginalna ma 3mm. 

Wychodziłoby, żeby podzielić te 24mm z FF przez 3, wychodzi crop x8. 

 

Teraz tak: crop 8 x soczewka 12 powinno dać ogniskową dla FF mniej więcej 96mm. To już zoom... Kąt widzenia około 28 stopni. Trochę mało, w zasadzie to teleobiektyw. Obraz będzie drgał, ciężko będzie złapać "w czapkę" te przelatujące samoloty...

 

 

A nie ma czegoś pomiędzy, żeby dawało ogniskową o długości około 50mm (dla pełnej klatki) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy kontakt z Mobiusem.

 

Otrzymałem dzisiaj przesyłkę, przerobiłem okulary z Sony na Mobiusa wyszedłem na balkon i wyszło to co poniżej. Film skonwertowany Pinaclem z MOV na Full HD 30 p mp4. Przesłanie na You Tube nie pogorszyło mocno  jakości - to dobrze.

 

 

 

tu to samo ale powiększony transfer danych - na komputerze wygląda lepiej.

 

 

Spostrzeżenia 

 

Rysuje bardzo dobrze zarówno obiekty bliskie i dalekie - ostrość lepsza niż w Sony co dla celów modelarskich ma duże znaczenie. Brakuje mi bardzo stabilizacji obrazu jaką miał Sony więc obraz mimo wolnych ruchów głowy obraz lata sobie wartko. Widać też że 30 p to trochę mało.  Ale w sumie mała fajna kamera. Zobaczymy jak spisze się na pokładzie SE 5a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.