Skocz do zawartości

ĆECHIE Model w stylu Retro


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po krótkiej świątecznej przerwie,widzę że w tym czasie wyjaśnił się problem oklejania japonką.

Ponieważ skrzydła są oklejone polakierowane i przypięte do deski pozostało zacząć oklejać kadłub.Coś zaczęło się przy nim 

pomalutku robić.

post-12393-0-31835600-1451297051_thumb.jpg

post-12393-0-63008600-1451297234_thumb.jpg

Zastanawiam się jak wykończyć kratownicę,zostawić czyste listewki czy zrobić to jakimś lakierem.

Może ktoś ma jakiś fajny pomysł i coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to jest niestety ten ból z bejcami/lakierobejcami...

 

Dawno dawno temu, w "pseudoredukcyjnym" modelu retro, kratownicę malowałem w ten sposób, że: najpierw poszła bejca, w miejscach gdzie bejca nie zabarwiła drewna (czyt. upapranych klejem ;) ) zrobiłem podmalówki z jakichś farb modelarskich (kolor był dobrany tak mocno "pi razy drzwi" - ot żeby ogólnie pasował i nie raził), a na to lakier bezbarwny.

Efekt był niezły.

 

Niestety nie zachowały mi się żadne zdjęcia tego modelu (ale jak już pisałem było to dawno temu, w epoce przed cyfrowo/internetowej).

 

EDYTA: - Ważne, że podmalówki były robione w kilku (2-3) cienkich warstwach, tak, że cuś tam pod spodem ze słoi drewna prześwitywało.

 

EDYTA nr 2 (czyli kontynuacja spóźnionych przemyśleń ;) ) - klej będziesz miał głównie w okolicach węzłów kratownicy, jeśli nie chcesz robić podmalówkek, zawsze możesz pokombinować z naklejeniem w tych miejscach nakładek z cieniutkiej balsy imitujących okucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija kolejny dzień częściowo poświęcony pracy nad wynalazkiem który mam zamiar doprowadzić do końca.

Na tą chwilę tak wygląda kadłub model.

post-12393-0-92903600-1451399645_thumb.jpg

I coś co ma być pilotem dopasowany na swoje miejsce.

post-12393-0-53807500-1451399798_thumb.jpg

PS.Patrzę na skrzydła przypięte do deski i aż mnie ręce swędzą żeby je przymierzyć do reszty modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem nad małym problemem zastanawiam się jakie zrobić oznaczenia na modelu.Niby znalazłem podobne jak na modelach tego typu

ale jakoś mi nie podchodzą te krzyże.

post-12393-0-44351600-1451479419_thumb.jpeg

I tu bym prosił o jakieś propozycje jakie dać oznaczenia które pasowały by do tego modelu.W ostateczności zrobię tak jak mają modele

na zdjęciach które posiadam,ale wolał bym coś innego i tu jest problem jakie.

Może ktoś ma jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ćechie (jeśli chcesz się trzymać Państw Centralnych)  to chyba najbardziej pasuje wczesny Eisernes Kreuz, z lat 1914-15.

 

Ot taki, na białym kwadracie:

600px-Cross-Pattee-Heraldry.svg.png

Ale przecież to jest model luźno inspirowany maszynami z I WW - masz tu zupełną dowolność, na czerwonych skrzydłach nieźle by np. wyglądały wczesne amerykańskie gwiazdy:

685px-US_Roundel_1917-1918_%28different_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja.

                                                                                                    Szukając oznaczenia trafiłem na tąką

                 Panowie macie na myśli taką.                                     która mnie też zaciekawiła.

        1.  post-12393-0-29787700-1451548228.png                          2.  post-12393-0-71993000-1451548423.png

Szachownica lotnicza stosowana w lotnictwie polskim                  Szachownica lotnicza obowiązująca

w latach 1918-1921                                                                     w Straży Graniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prawie gotowy,nie wiele pozostało do zrobienia.Ostatecznie zdecydowałem że kratownicę zrobię tylko lakierem

bezbarwnym.Na zdjęciach może tego nie widać ale po trzy krotnym malowaniu całkiem fajnie przyciemniała.Jak na razie w modelu

są zamontowane serwa i silnik.

post-12393-0-77656900-1451738462_thumb.jpg

post-12393-0-90132300-1451738472_thumb.jpg

post-12393-0-93354900-1451738480_thumb.jpg

Tak na szybkiego zrobiłem napis Ćechie ale ten niebieski nie bardzo mi pasuje i chyba zmienię na czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.