Skocz do zawartości

ĆECHIE Model w stylu Retro


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

   Witam wszystkich sympatyków modeli samolotów przypominających pionierskie konstrukcję  z dawnych lat i wszystkich którzy lubią

   nietypowe konstrukcje latających [albo i nie] modeli samolotów.

Po zakończonej budowie modelu Demoisele postanowiłem zrobić model samolotu o dziwnej nazwie " ĆECHIE". Na Temat tego modelu jest bardzo mało informacji. Szukając planów i jakiś zdjęć nie wiele mogłem się dowiedzieć, może dla tego zaciekawił mnie ten model samolotu.

Ale nie ma co się zastanawiać czas rozpocząć to co jest w zamiarach.Plany PDF jakie posiadam są pod silnik spalinowy 6,5 a model będzie pod napęd elektryczny i dla tego wprowadzę małe zmiany przede wszystkim w konstrukcji kadłuba.

 

Coś na temat modelu:

 

Rozpiętość -1350 mm
Długość - 790 mm
Pozostałe dane chwilowo nieznane.

 

A tak to ma wyglądać.                     Rysunek poglądowy modelu.

post-12393-0-89923300-1449312886.jpg  post-12393-0-95516100-1449312947.jpg

 

Budowę modelu rozpocząłem od wycięcia wręg i boków kadłuba, tani materiał,sklejka owocówka 3 mm.

post-12393-0-45115300-1449313116_thumb.jpg

Ponieważ wręgi gotowe rozpoczynam budowę kadłuba.

Wyciąłem listewki sosnowe 5x5 mm które posłużą jako podłużnice i kratownica kadłuba.

CDN.

Pozdrawiam Andrzej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Od strony spójności geometrycznej to statecznik pionowy przerobiłbym aby był trapezem. Lepiej by pasował do stateczników poziomych.

Myślałem nad małymi zmianami wyglądu stateczników ale model ma przypominać pionierską konstrukcję z dawnych lat.

Samoloty budowane w tamtych czasach miały przedziwne kształty skrzydeł i stateczników dla tego postanowiłem nie zmieniać

zewnętrznego wyglądu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik super.

Ale nieco się różni wyglądem od tego co mam zamiar zrobić.

Podobnie jak Ty mam zamiar nie oklejać tylnej części kadłuba wydaje mi się że to wygląda bardzo realistycznie jak na taki model samolotu.

 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota minęła a w tym czasie model zaczął się budować.

Ponieważ miałem przygotowane wręgi do bocznych okładzin kadłuba dokleiłem podłużnice i pomiędzy nie rozpórki.

 post-12393-0-23986600-1449383747_thumb.jpg

Do montażu używam wikolu i cyjanopanu dzięki takiemu połączeniu prace mogą się szybko posuwać.Po kilkunastu minutach można dalej coś działać przy modelu.Po delikatnym przeszlifowaniu klejonych miejsc obie połowy zostały połączone w całość i doklejone kilka takich tam kawałków sklejki.

Tak to wygląda na chwilę obecną.

post-12393-0-27609800-1449384430_thumb.jpg  post-12393-0-93150000-1449384510_thumb.jpg

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga  mojego to 1100g serwa zamontowane są standardowe :)

Bardzo dziękuję za informację,mam nadzieję że mój wynalazek nie przekroczy tej wagi.

 

Czy ktoś budował taki model?

Jeżeli ktoś posiada jakiś zdjęcia lub filmy z lotu tego modelu bardzo bym prosił o udostępnienie, bo każda informacja na ten temat była by dla mnie bardzo przydatna.

Zapewne każdy kto buduje jakiś model chciałby na jego temat wiedzieć jak najwięcej a na temat tego modelu ciężko jest czegoś się doszukać.

 

Z góry dziękuję Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojtek za film jak dla mnie jest super,

 

Zawsze kiedy zaczynam budowę nowego modelu nie mogę o nim przestać myśleć i ciągnie mnie żeby coś dorobić.

Dla odmiany zacząłem robić stateczniki które są prawie gotowe.Nie wiem czy to dobry pomysł ale pomniejszyłem ster wysokości i zrobiłem go

z pełnej deseczki balsy.Troczę się mi to nie podoba i prawdopodobnie pójdzie do przeróbki.

          post-12393-0-21802700-1449578749_thumb.jpg

Ja to mówią w miedzy czasie zacząłem dłubać przy osłonie silnika.

Dla dobrego dostępu będzie zdejmowana.Przydały się stare kolumny siatka z osłony głośnika.

          post-12393-0-55385400-1449579067_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Osłona silnika zamontowana w modelu,wyszła jak wyszła wydaje mi się że może być.

post-12393-0-06546500-1449732733_thumb.jpg

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi na temat budowy to proszę pisać puki jest czas aby coś poprawić.

W tym okresie przed świątecznym mam dużo wolnego czasu i dla tego codziennie mogę coś zrobić przy modelu.

Jak dobrze pójdzie jutro powinien stanąć na kołach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW jest OKI - to mały model i takie drobne odstępstwa są możliwe i akceptowalne.

Kontynuuj budowę skoro czasu pod dostatkiem i nie czekaj na uwagi. Zapewne wiele osób obserwuje a skoro krytycznie nie oceniają to znaczy, że jest dobrze a nawet bardzo dobrze ;)

Osłona silnika wygląda super.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi trzeba to poprawić za bardzo to wszystko jest zaokrąglone.

Kadłub w zasadzie jest gotowy pozostały prace wykończeniowe.Przy budowie wcześniejszego modelu M-18 Dromader miałem utrudniony dostęp do wyposażenia.W tym modelu postanowiłem uniknąć tego problemu i od spodu będzie dojście do wszystkiego.

 

Tak to wygląda na chwilę obecną.

post-12393-0-80914700-1449829178_thumb.jpg

post-12393-0-43020500-1449829199_thumb.jpg

 

Wczoraj zacząłem męczyć druty na podwozie po południu mam zamiar model postawić na kołach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.