Skocz do zawartości

ĆECHIE Model w stylu Retro


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, jak u Ciebie z "plotowaniem ręcznym", ale do tego modelu znacznie bardziej pasuje inny krój czcionki, coś bardziej eleganckiego niż arial. 

Poniżej masz parę przykładowych napisów, wrzucam je też jako pdf - może Ci się przydadzą.

(Mnie najbardziej widziałaby się ta "pisanka", przedostatnia od dołu, ale to tak jak już pisałem, nie wiem, na ile sprawny jesteś w wycinaniu folii).

napisy_zpsq2zutkxg.jpg

 

 

Jeszcze kwestia koloru; maska silnika jest na tyle ciemna, że bardziej mi by się tam widział albo napis w kontrze - czyli biały, albo ciepły żółty.

cechie.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Troszku czasu minęło i przyszła pora na dokończenie skrzydeł i stateczników.Po ponad dwóch tygodniach dzisiaj zdjąłem z deski i jak dla mnie

wyglądają dobrze.Japonka ładnie naprężona a i połysk lakieru niczego sobie.

post-12393-0-04653300-1452342877_thumb.jpg

PS.Zacząłem męczyć napis na masce silnika,nie zbyt sprawnie mi to idzie ale coś z tym muszę zrobić bo ten niebieski jest beznadziejny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wycinanie liter nie bardzo ni wychodzi i dla tego zrobiłem to w troszku inny sposób.Wydaje mi się że teraz wygląda 

to całkiem przyzwoicie.Lepiej już nie będzie.Pozostało kilka rzeczy do podłączenia i model gotowy.

post-12393-0-06249300-1452516356_thumb.jpg

PS.Marcin dziękuję za proponowaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niż przyzwoicie :)

Wygląda bardzo ładnie.

 

Natomiast przyglądam się skrzydłom i one bardzo mi się podobają takie, jakie są teraz. Rysunek żeber, japonka - robi fajną rytmiczną kompozycję (a ja takie lubię ;) ),

Może zastanów się nad tym, żeby je zostawić bez oznaczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jakoś powoli budowa modelu dobiegła końca.

Całe wyposażenie zamontowane.

post-12393-0-14976300-1452862497_thumb.jpg

Tak to wygląda od spodu po zamknięciu.

post-12393-0-66455600-1452862580_thumb.jpg

I gotowy model.Zdjęcia troszku kiepskie,robione w domu pogoda byle jaka i na dodatek pada śnieg.

 

Rozpiętość - 1370 mm.  Długość - 790 mm. Waga do lotu z pakietem 3S 1800 mA 1085g.

Myślę że trochu z wagi zejdę zmieniając pakiet i koła które są dość ciężkie.

post-12393-0-34943600-1452863541_thumb.jpg

post-12393-0-69868700-1452863559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedł, podoba mi się :) . Tylko to śmigło jakoś nie pasuje. Wymiana pakietu i kół chyba nie pomoże, bo masz je zamontowane przed SC, więc jeśli dasz lżejszą bateryjkę, to będziesz musiał dodać ołowiu. No chyba , że teraz SC jest za bardzo z przodu. Poza tym taka waga przy tej rozpiętości, to według mnie przyzwoity wynik i chyba nie ma co zmieniać. Powodzenia w oblocie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uznanie za efektowne pokrycie japonką i to bez zwichrowania. Ja się chyba nie odważę spróbować tych technik naprężania różnych pokryć. tym większe moje uznanie jak ktoś ma to opanowane.

 

Efekt końcowy baardzo fajny i model nietuzinkowy. Oby jak najwięcej takich wynalazków na lotniskach:)!

Gratulacje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam rozumieć że to głupi pomysł i takich rzeczy się nie stosuje. 

Tak. W wielu wypadkach i w miarę możliwości ogranicza się długość kabelków od pakietu do regulatora i rezygnuje ze złączek, aby obniżyć straty prądu. Ty próbowałeś iść w odwrotnym kierunku. :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W wielu wypadkach i w miarę możliwości ogranicza się długość kabelków od pakietu do regulatora i rezygnuje ze złączek, aby obniżyć straty prądu. Ty próbowałeś iść w odwrotnym kierunku. :P:)

Bardzo dziękuje za wyjaśnienie.W końcu człowiek uczy się na błędach.Gdyby nie pomoc innych popełniał by je ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem kilka prób siły ciągu na trzech różnych śmigłach na silniku o którym była mowa w tym temacie.

W każdym przypadku pakiet Li-Pol 3s 1300.

Oto wyniki.

1.Śmigło.  GEMFAN      10x6     - 790g.

2.Śmigło.  GWS             9X4,7   - 705g.

3.Śmigło. TOWER-PRO 10x4,7 - 835g

Wyniki jakie waga zapisała w pamięci.

Urządzenie testowe.

post-12393-0-71404200-1454504727_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.