Skocz do zawartości

ĆECHIE Model w stylu Retro


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No można lekko pofalować krawędź spływu, jak w RWD-4 i będzie bardzo staromodnie.

Dobry pomysł ale przygotowałem materiał na skrzydła.

Mam kilka listewek sosnowych 10x3mm ze starych zestawów i mam zamiar je wykorzystać.

 

Nie wiem jaki masz drut, ja stalowy  po wygięciu podwozia hartowałem  w oleju.Podwozie się nie wyginało i było sprężyste.

Podwozie główne to drut 3,5 mm kiedyś załatwiony w jednym z zakładów pracy myślę że wytrzyma,pomocnicze szprycha rowerowa.

Wracając do statecznika mam pytanie?

Jeśli końcówki obetnę po dwa centymetry z każdej strony czy nie wpłynie to znacząco na stabilność modelu.

Przyznam szczerze nie bardzo mam ochotę robić nowy.

post-12393-0-96609300-1449834143_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciekawy model, podziwiam zawsze ładnie zaprezentowane, czysto i precyzyjnie robione modele na etapie budowy.

Do tego właściwe tło zdjęć bez bałaganu i rozpraszaczy w tle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy model, podziwiam zawsze ładnie zaprezentowane, czysto i precyzyjnie robione modele na etapie budowy.

Do tego właściwe tło zdjęć bez bałaganu i rozpraszaczy w tle :)

Bardzo dziękuję za miłe słowo.

 

Pora przygotować wyposażenie do modelu.

Wydaje mi się że taki zestaw jak na tą chwilę będzie odpowiedni do tego modelu.

post-12393-0-36149800-1449930859_thumb.jpg

 

 Ala mam jedno pytanie na temat tego silnika.

Jakiś cas temu odkupiłem taki silnik widnieje na nim tylko taki napis jak na zdjęciu i nic więcej po za nim.

Jeżeli ktoś rozpoznaje lub posiada taki silnik bardzo bym prosił o jakieś informacje na jego temat,jakie najlepiej dobrać śmigło,jaka siła ciągu,co to za firma itp

post-12393-0-22606600-1449934884_thumb.jpg

 

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Ala mam jedno pytanie na temat tego silnika.

Jakiś cas temu odkupiłem taki silnik widnieje na nim tylko taki napis jak na zdjęciu i nic więcej po za nim.

Jeżeli ktoś rozpoznaje lub posiada taki silnik bardzo bym prosił o jakieś informacje na jego temat,jakie najlepiej dobrać śmigło,jaka siła ciągu,co to za firma itp

attachicon.gif201210283669.jpg

 

Andrzej.

 

http://rctimer.com/product-120.html to chyba ten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny chociaż różni się etykietą.

W opisie podają śmigło 9/6 czy ktoś używa taki zestaw i orientuje się ile daje ciągu na pakiecie 3s.

 

Bo to pewnie 1 fabryka dla kilku różnych producentów robi. Sprawdź czy wymiary się zgadzają z tymi podanymi w tym linku co ci podałem. Jeden z emaxów (o tej samej mocy i kv1200) co kiedyś miałem miał na śmigle 10x5 ciąg 1200g (nie sprawdzałem tego) więc tu na trochę mniejszym śmigle powinno być myślę spokojnie 1000-1100g ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wyglądający identycznie( nalepka,kolor i kolejność przewodów,) tylko 2830/11 1100 kv.Kupiłem go ok.2 lata temu na aledrogo.Sprzedający twierdził że ma 170 W,Ciągu nie sprawdzałem .Pracował w trenerku 750 g. na śmigle 9/6 i w kombacie ESA  na składanym śmigle 10/5.Demonami szybkości te modele nie były ale radził sobie z nimi całkiem nieźle.Próbowalem napędzać nim też depronowego " Dromadera" 1400 mm rozpietości 1040 g wagi, z ziemi go jakoś wyciągnął pod lekki wiaterek, ale lot to była walka aby go utrzymać w powietrzu, śmigło na pewno 10 cali ale jaki skok to nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za informacje na temat silnika.

Pierwsza przymiarka tego co jest gotowe.

Chodząc po sklepach trafiłem na pilota który będzie pasował do tego modelu.Oczywiście nie obędzie się bez zabiegów chirurgicznych

bo jest troszku za wysoki.

  post-12393-0-99232000-1450089640_thumb.jpg

Ale nie wszystko jest tak jak planowałem popełniłem błąd wklejając wręgę silnikową.

Po przymiarce silnika okazało się że wystaje 10 mm do przodu a tak nie powinno być.I teraz nie wiem co było by lepszym rozwiązaniem.

a.Wydłużyć kadłub o te 10 mm

b.Wyciąć nową wręgę i wkleić w odpowiednie miejsce.

Może ktoś podpowie co jest lepszym rozwiązaniem w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 80% miałem taki zamiar ale zawsze warto się poradzić.O pozostawieniu starej wręgi nie pomyślałem miałem zamiar ją całkowicie usunąć.

Może troszku więcej roboty ale szkoda by było psuć przodu kiedy tu jest wszystko spasowane a w środku nie będzie widać poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręga była dość mocno wklejona, delikatnie wyciąłem maksymalnie ile się dało i papierem naklejonym na listewkę wyrównałem wszystkie boki

pozostał z niej tylko obrys 5 mm.Nowa jest już na swoim miejscu teraz wszystko gra.Centymetr różnicy sam nie wiem jak mogłem się tak pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie za wiele  narobiłem przy modelu ale zawsze coś.Zamontowana półka pod pakiet.

post-12393-0-11179500-1450185376_thumb.jpg

Jak na razie mam w zamiarach co dziennie podłubać przy modelu i tak zaczęły się kleić skrzydła.Budowę modelu miałem w planach

dużo wcześniej i mając sporo odpadów z balsy przygotowałem wszystkie żeberka do skrzydeł.

Pierwsze dwa sklejka 2 mm następne trzy balsa 2,5 mm pozostałe 1,5 mm.Troszku taka składanka ale co zrobić z kawałkami 

które zawsze zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodząc po sklepach trafiłem na pilota który będzie pasował do tego modelu.Oczywiście nie obędzie się bez zabiegów chirurgicznych

bo jest troszku za wysoki.

 

Fajny ten pilot- podaj jakieś dane osobowe (wzrost, pochodzenie). Szkoda go ciąć, naprawdę się nie zmieści? Jeśli ten samolot istniałby w rzeczywistości, to mógłby przecież być wielkości naszego Kogutka- i "chłopek" mógłby więcej wystawać i tyle- oszczędź mu operacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, aż miło patrzeć na taką robotę.Powolućku do przodu ;)

Dzięki ale mogło by być lepiej. mimo to staram się jak potrafię zwłaszcza że kadłub [kratownica] będzie nie oklejona.

 

Fajny ten pilot- podaj jakieś dane osobowe (wzrost, pochodzenie). Szkoda go ciąć, naprawdę się nie zmieści? Jeśli ten samolot istniałby w rzeczywistości, to mógłby przecież być wielkości naszego Kogutka- i "chłopek" mógłby więcej wystawać i tyle- oszczędź mu operacji:)

To zwykła lalka z chińskiego sklepu cena 9.50.Odpoczywając na półce urosła do 300 mm trochę za wysoka.Od pasa w górę będzie pasować ale nogi

musi mieć skrócone pod  spodem będą serwa i niestety będą przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To zwykła lalka z chińskiego sklepu cena 9.50.Odpoczywając na półce urosła do 300 mm trochę za wysoka.Od pasa w górę będzie pasować ale nogi

musi mieć skrócone pod  spodem będą serwa i niestety będą przeszkadzać.

 

 

No dobra, w imię miłości do latania, szkoda tych nóg, ale niech będzie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                            Ponieważ budowa modelu dobiega końca pora przygotować materiały na wykończenie.Jedyne zdjęcia jakie posiadam

                            ze sposobem malowania tego modelu to tylko trzy sztuki jakie udało mi się odszukać.

            post-12393-0-65046400-1450271856.jpg post-12393-0-64724000-1450271882.jpg post-12393-0-53153700-1450271900.jpg

 

Zawsze przychodzi ta pora i trudno się zdecydować jak pomalować gotowy model samolotu, zwłaszcza taki który nigdy nie istniał.Uważam że warto

poradzić się większości aby podjąć właściwą decyzję.

Może ktoś widział ten model w innym malowaniu i ma jakieś zdjęcia które mógłby udostępnić.

Panowie może jakieś sugestie,propozycje które pomogą wybrać sposób malowania tego modelu. 

PS.W zamiarach mam pozostawienie kratownicy kadłuba nie oklejonej.Cz to dobry pomysł dla tego modelu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.