Skocz do zawartości

NOTREDAME U7


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wykonałem modelik ślizgu  Notre dame U7 z tych planów

NotreDameWeb.zip

Nie miałem co robić w pracy więc plany wudrukowałem do długości 50cm, z których przedstawiam kilka fotek

post-3422-0-01933800-1457170045_thumb.jpg

post-3422-0-01521300-1457170058_thumb.jpg

post-3422-0-68032300-1457170074_thumb.jpg

post-3422-0-28126200-1457170104_thumb.jpg

oraz efekt końcowy

post-3422-0-77195800-1457170118_thumb.jpg

Model wykonałem z balsy 3 i 2 m/m ,klejony na UCHU hard.Sruba ośrednicy 28m/m oraz wałek giętki.Ster wykonany samodzielnie.

 I teraz pytanie do kolegów , jaki zastosować do tej wielkości silnik, serwo oraz śrubę.

   PZDR Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam zmontował jakiś silniczek spalinowy :) . mały np Aqua Kraft, albo ASP 2,5. Najlepsza chyba byłaby WEBRA 1,8 w wesji wodnej z przekładnią, ale o taki motorek dzis bardzo trudno... O elektrycznym napędzie nie wypowiadam się, bo jakoś elektryki mi nie leżą ;) Ale nie ma się co martwić, bo napędy elektryczne są w przwadze, więc na pewno koledzy porady udzielą.

BARDZO ładna i fachowa robota, Aż przyjemnie popatrzeć. Widać fachowca z wiedzą modelarską i doświadczeniem :)

Pozdrawiam
A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Jeżeli wszystkie elementy dotyczące napędu będą wykonane idealnie i wszystko będzie kręciło się bez oporów, to zamiast sprzęgła może być zastosowany sztywny łącznik silnika z wałem napędowym. Warunkiem jest mocowanie zespołu silnika na gumowych poduszkach. Sprzęgło jakie by nie było ma za zadanie zlikwidować opory przy nieosiowym ustawieniu całego układu napędowego, oraz ( jeżeli jest miękkie) zlikwidować wszelkie naprężenia w calym układzie, czyli prosto: żeby silnik nie dostawał w tyłek.

Przy takich obrotach i mocach każde uderzenie śruby o coś twardego, a nawet gwałtowne zmiany obrotów powodują to ,że motorek się niszczy. I taki miękki element w sprzęgle choć trochę te naprężenia niweluje. Proste sprzęgło stosowne do małych motorków może wyglądać np tak

A.C.

post-197-0-83970500-1457191944.jpg

post-197-0-83207600-1457191957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jakiś elektryk i chłodziny wodą , ale jaki!?

Myślę i czekam może ktoś mi podpowie.Nie wymagam od tego maleństwa dużych prędkości ale żeby byłó zadowolenie, bo chcę zrobić go już w podziałce z planów.To jest mój drugi model, wcześniejszy to Bałtyk na przewiniętym silniku od wycieraczki z Zuka na 6V. i akumulator motocyklowy.

Na marginesie, staż motorowodny mam /miałem/ prawie 45 letni i ponad 20 lat zawodowo, i pływałem w klubie podobnym trójpunktem z silnikiem  poj.350 ccm, frajda była niebywała patrząc prawie z lustra wody i ta prędkość powodująca że lekko zfalowana woda wygląda jak tafla szkła.Ten sentyment skłonił mnie do wykonania jego namiastki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Silnik np taki:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11875__ADS300_Water_cooled_Brushless_Outrunner_3000kv_300w.html

albo trochę mocniejszy :

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14622__ADS300XL_Water_cooled_Brushless_Outrunner_3000kv_400w.html

 

 

Ogólnie taki , żeby obroty wyszły około 30000 obr/min lub trochę więcej. Wtedy śruba wypadnie gdzieś 32,5 - 35 mm.

 

Regulator wystarczy 30 A:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24567__HobbyKing_30A_Boat_ESC_3A_UBEC.html

 

Z takim napędem będzie fruwał .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie przesada. Silnik ma pracować około 50% mocy maksymalnej, no i przecież nie non stop na pełen gaz. A jednocześnie ma być frajda z pływania. Gdyby był za szybki, zawsze można dać nieco mniejszą śrubę. Sam się przekonasz, że najwięcej frajdy daje uczenie łódeczki pływania z coraz to większą prędkością. A do tego lepiej od razu kupić właściwy motorek, niż go wymieniać po kilku dniach.

Pod tym drugim motorkiem na HK jest opinia, co prawda po niemiecku, ale od czego google mają tłumacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.