Skocz do zawartości

Poznań, lotnisko Kobylnica


bjacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pogoda sprzyja więc latamy. Dzisiaj w towarzystwie T-28 Trojan.

Model pięknie prezentuje się tak na ziemi jak i  w powietrzu gdy za sterami pilot Maciej.

Obok latały drony a pod lasem heli i duże akrobaty, dwupłaty. Na koniec 3xŻelazny  w nowym malowaniu na światłach  strobo ?. Nie chciało się wyjeżdżać z lotniska. 

20200911_190325.thumb.jpg.4501c6df80e9c181479e140c3dafc0a6.jpg

 

Specyfikacja T-28 Trojan:
Rozpiętość: 1100mm (43" )
Długość: 930mm
Waga RTF: 1460g
Silnik: 3536-750kv bezszczotkowy outrunner na LiPo 4S 2200mAh
ESC: Durafly 45A
Śmigło: 10x6 3

Chowane podwozie, klapy, hamulec aerodynamiczny od spodu, oświetlenie.

20200911_190337.thumb.jpg.de90852e83c4ed0735ef451b9b533101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Oj, chyba muszę mu powiedzieć, że ludzie pytają. Andrzej jest teraz zapracowany. W jego stajni są aktualnie dwie "erwudy": RWD-5 i RWD-9. Dziewiątka to nowy projekt Andrzeja, lata już jakiś czas, ale niezbyt długo. Jest fajny, ale niech wypowie się budowniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i dzięki Adamie za zainteresowanie moim RWD 9 podobnym.

Model ma 270cm waga do lotu 10,2 kg silnik Saito 60ccm gwiazda.

Model przerobiony z planów Schiera .

Lata poprawnie jest szybki i musiałem wyrobić sobie uprawnienia po tak długim czasie lataniem dziatkolotem jakim jest moja ukochana RWD5

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, no i ten silnik !

Miałem te plany, niestety zaginęły przy przeprowadzkach. Został mi tylko opis modelu i kilka rysunków wykonawczych w "Samoloty w historii i miniaturze" W. Schier WKŁ 1973. Pamiętam że płat miał pełną mechanizację jak w oryginale.

Twój model też ją ma ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model został wykonany w uproszczonej wersji co prawda posiada mechanizacje płata  klapy i lotki wszystko na mikserach lecz wykonane bardzo prosto .

Nie robiłem ich zgodnie z planami Schera postawiłem na prostotę wykonania.

Płat nie posiada slotów.

Płaty wykonane w tradycyjnej technologii żebra balsa 2mm dźwigary przedni listwa sosnowa 8x5mm tylny listwa sosnowa 5x3mm,kesony balsa 2,5mm.

Żebra nasadowe i żebro z okuciami do zastrzału sklejka lotnicza 3mm.

Skrzydło mocowane jest do kadłuba na kołkach ustalających i podparte na pracującym zastrzale z rurek aluminiowych 8mm oprofilowanych balsą.

Stateczniki pionowy i poziomy jako monoblok montowane i odkręcane od kadłuba do transportu.

Statecznik poziomy skorupowy dźwigar balsa 4mm naklejona na sklejkę 0,8mm ,żebra dosłownie na cały statecznik 6szt balsa 1,5mm ,pokrycie balsa 1,5 mm.

Statecznik pionowy skorupowy balsa 1,5mm żebra 1,5mm 3 szt dźwigar sklejka 3mm.

Mocowane do kadłuba na dwie śruby m4 i kołki ustalające.

Kadłub konstrukcyjny kratownica kadłuba listwy sosna 6x6mm ,główne wręgi kadłuba sklejka 6mm ,skrzynka mocowania silnika sklejka 3mm główna wręga silnikowa sklejka 10mm reszta wręg to sklejka topolowa 3mm

Oprofilowania klasycznie balsa i co pod ręką .

Podwozie to wahacze z pęta stalowego 5mm oprofilowane balsą i mocowane do okuć w kadłubie

Amortyzatory bardzo proste wykonane we własnym zakresie rurki alu 10mm i sprężyny i rurka alu 8mm.

Serwa

kierunek HS 645mg

wysokość nie pamiętam jakie ale na pewno 15kg Hs digi co było na pułce

lotki i klapy i gaz to HS 485 hb

wyczep haka Hs 645mg

Silnik  Saito gwiazda 60cm śmigło Fiala 22x10 .

Pokrycie modelu Koveral  cellon malowany lakierem samochodowym .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dokładnie tylko to nam pozostaje jak związek wyznaniowy ?

PS. tak sobie policzylem że na tych poletkach co mamy wykoszone bylo ze 100 osób to średnio wychodzi 400 m2 na osobę ... a do sklepu w zamknięciu tylko 20 wystarczy...

Resztę dopowiedz sobie sam ?

Pozdrawiam i zdrowia życzę Kolegom ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.