Skocz do zawartości

Próba niszczenia/ograniczenia modelarstwa lotniczego w Niemczech?


mRqS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem infomację z mojego holenderskiego klubu, że w Niemczech rząd próbuje stworzyć ustawę ograniczającą do 100m (!?) maksymalny pułap dla modeli latających

Brzmi jak zamach na modelarstwo lotnicze.

 

Więcej informacji tutaj:

https://www.facebook.com/dmfv.ev/videos/vb.219897741385000/1079611928746906/?type=2&theater

 

Można się przyłączyć do protestu i podpisać petycję tutaj: http://www.pro-modellflug.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. To jedyna informacja jaką dostałem w naszym biuletynie klubowym. Tak czy tak - nie jest to dobry znak, bo nagle inne kraje mogą chcieć skorzystać z "doskonałego" pomysłu, bo teraz jest to ograniczenie max. pułapu do 100m (czyli już odpada latanie termiczne, jety i parę innych) a "jutro" może być zakaz latania w ogóle.....

 

p.s. poprawiłem pierwsze zdanie w pierwszym poście bo nie do końca po polsku było (gramatyka zaczyna mi kuleć ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem infomację z mojego holenderskiego klubu, że w Niemczech rząd próbuje stworzyć ustawę ograniczającą do 100m (!?) maksymalny pułap dla modeli latających

Brzmi jak zamach na modelarstwo lotnicze.

 

Więcej informacji tutaj:

https://www.facebook.com/dmfv.ev/videos/vb.219897741385000/1079611928746906/?type=2&theater

 

Można się przyłączyć do protestu i podpisać petycję tutaj: http://www.pro-modellflug.de/

 

tu akurat nie są pierwsi...

w PL podobny projekt ustawy "Prawo Lotnicze" powstał w 2013 roku, przewidywał ograniczenie pułapu lotu modeli do 150m.

więcej tu: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/34335-projekt-rozporz%C4%85dzenia-do-prawa-lotniczego/

Na szczęście udało się wprowadzić wyłączenia przedmiotowe, podmiotowe i obszarowe.

Na chwilę obecną jest całkiem ok. chociaż słychać głosy o potrzebie zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, świat niestety kretynieje coraz bardziej... a takie działania biją tylko w tych co chcą spokojnie sobie polatać.

Jeśli znajdzie się ktoś kto będzie chciał w taki czy inny sposób wykorzystać model do niecnych celów, to i tak będzie miał to w... (jak PiS prawo i konstytucję..)

To jakby ktoś chciał zabronić używania komórek, bo terroryści robią z nich zapalniki do bomb. Albo z całkiem innej beczki - kto uważa, że wprowadzone ostatnio przepisy o karaniu klientów zlikwidują we Francji prostytucję ?...

Świat kretynieje coraz bardziej...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że coraz więcej będzie ograniczeń tego rodzaju, nie ma wątpliwości. Najlepiej by było, gdyby był obowiązek wyposażania dronów w nadajniki w rodzaju ADS-B, wtedy by służby mogły sprawdzić czy w interesującej ich okolicy nic nie lata. I do tego drony powinny mieć algorytm unikania załogowych statków powietrznych albo innych dronów z większym priorytetem - technicznie do zrobienia już dziś.

 

Inna sprawa że dzisiejsze Niemcy to kraj głęboko chory i sytuacja tam się może wymknąć spod kontroli, są gigantyczne problemy znacznie większe niż wysokość latania modeli. "Uchodźcy" gdyby chcieli to mogą latać gdzie chcą i nadawać z nadajnika 10W i nikt im złego słowa nie powie. A lokalsi są poddani restrykcyjnemu prawu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, świat niestety kretynieje coraz bardziej... 

 

Może nie tyle świat, co biurwy unijne, usiłujące uzasadnić swoje istnienie, przez wymyślanie coraz nowszych przepisów.

A kretyniejemy też my, przez brak sprzeciwu. Kropla tu, kropla tam, aż nasza skała upadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, świat niestety kretynieje coraz bardziej... a takie działania biją tylko w tych co chcą spokojnie sobie polatać.

Jeśli znajdzie się ktoś kto będzie chciał w taki czy inny sposób wykorzystać model do niecnych celów, to i tak będzie miał to w... (jak PiS prawo i konstytucję..)

To jakby ktoś chciał zabronić używania komórek, bo terroryści robią z nich zapalniki do bomb. Albo z całkiem innej beczki - kto uważa, że wprowadzone ostatnio przepisy o karaniu klientów zlikwidują we Francji prostytucję ?...

Świat kretynieje coraz bardziej...

 

 U nas w Szwecji to prawo obowiazuje juz chyba od 10 lat ! Mam moja "modelarnie" akurat przy kurewskiej ulicy w Malmö i ruch tam jak na przyslowiowej Marszalkowskiej !  Rumunki obstawily teren , a mlode Arabusy az sie trzesa w samochodach ( ich dziewczyny daja dopiero po slubie  ;) ). Problemem jest udowodnic ze sie "kupilo" sex , bo ONA musi  zglosic  , ze TY zaproponowales i zaplaciles za usluge . A przeciez dziewczyny  nie beda sobie pod "gorke" robily ...

 

 A tak z ciekawosci ; ulozona Szwecja , ktora wymyslila prawie WSZYSTKO co zwieksza bezpieczenstwo w samochodzie i co ? I mozna rozmawiac ( jedyny kraj w Europie ) przez telefon w czasie jazdy , jesli to nie przeszkadza w prowadzeniu !!! Do tej pory chyba dopiero z 5 osobom udowodniono , ze im przeszkadzalo :D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne miasto Malmö. Dalej sypialnia Kopenhagi?.

Dalej są tam tylko 2 sklepy ze spirytualiami (na dowód!) + "polska meta" (z tirami) na stacji benzynowej ?

Co do telefonów to rozumiałbym, że pisanie esemesów w czasie jazdy to zagrożenie (bo jest), ale rozmowa... ?

A gadać przez CB (przynajmniej u nas) można bez przeszkód (i dobrze).

Często u nas przepisy są uchwalane przez radykalnych dyletantów z komisji sejmowych (taka np p. Bublewicz) którzy często sami nawet prawa jazdy nie mają, a pod wpływem wrzawy o jakimś wydarzeniu bez zastanowienia nad skutkami popadają ze skrajności w skrajność Bo pokazano kilku kozaków na drodze, to najlepiej wszystkim zabrać prawko..  Po prostu akcyjność, o absurdach nie mówiąc. Ostatni to pomysł likwidacji zegarów na skrzyżowaniach, bo niby "kierowca widząc koniec czasu przyspiesza by jeszcze zdążyć"... A tak na prawdę chodzi o to, że fotoradar natrzaskał by tam kasy od zaskoczonych specjalnie podkręconym 3sekundowym żółtym kierowców..

Dotyczy to niestety i innych (w tym naszych), nie mniej ważnych dla obywateli tematów... "a dokopać im, bo mogę, bo wiem lepiej...'

Dlatego piszę, że świat kretynieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję dla unijnych biurw - tak jak prostowali banany niech prostują śmigła, śruby napędowe, profile lotnicze...

 

Pomyśleć tylko ile by zgarnęli dodatków za pracę w komisjach i po komisjach, analizy i badania, opinie rzeczoznawców, testy....

 

Jak czytam niektóre pomysły to zapominam gdzie zawleczkę odłożyłem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz 7.

 


Co do telefonów to rozumiałbym, że pisanie esemesów w czasie jazdy to zagrożenie (bo jest), ale rozmowa... ?

A gadać przez CB (przynajmniej u nas) można bez przeszkód (i dobrze).

I tu się poważnie mylisz kolego, inny jest przekaz głosu w telefonie a inny w CB i ta różnica powoduje ze przy rozmowie przez komórkę nie jesteś w stanie skupić się nad niczym innym bo mózgu brakuje.Nie chodzi to u rękę przy uchu a o zupełnie inne zjawisko - mirkoprzerw w głosie których Ty świadomie nie słyszysz bo mózg je uzupełnia ale do tego celu neurony się świecą jak choinki.

Co ciekawe ten problem występuje również w trakcie używania zestawu głosnomówiącego choć występuje w mniejszym stopniu.

Dlatego jestem za bardzo silną penalizacją tego zachowania do utraty prawa jazdy włącznie.

 

A ze urzędasy usiłują regulować każdy aspekt życia społecznego i osobistego żeby koniecznie udowadniać ze są do czegoś potrzebni to zupełnie inna inszość - najlepsze im mniej sie na czymś znają tym bardziej chcą to regulować.

Ale Panowie ... żaba została ugotowana .. gotowali ja 20 lat od końca lat 90 i ugotowali ... teraz jak szanownie panująca nam władza powie społeczeństwu ze ma skakać to ono ino pyta czy wyżej czy niżej.

 

Polecam jeden ciekawy cytat, który znakomicie oddaje europejską rzeczywistość :

Im społeczeństwo dalej dryfuje od prawdy tym bardziej nienawidzi tych którzy ją głoszą. Prawda jest nowa mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.

 

Dociekliwym polecam odnalezienie czyje to słowa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.