Skocz do zawartości

Opinie o Graupner Elektro Junior S


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj miał się odbyć oblot mojego Juniora i mimo niesprzyjających warunków ( patrz METAR ) odbył się. Niestety byłem sam, więc mogę tylko zaprezentować zdjęcia modelu na ziemi. Jak widać wiało dość mocno.. w porywach do 24 węzłów, a że byłem na górce to nic mnie nie osłaniało. Początkowo miałem tylko rzucić modelem i posadzić go na ziemi, ale wiatr zaczął go mocno znosić więc włączyłem silnik i odszedłem na drugi krąg. W górze mocno miotało modelem, chociaż i tak dociążyłem na dzisiejszą pogodę. Na szczęście udało się go bezpiecznie posadzić na łące, więc jestem zadowolony. Teraz tylko czekam, aż się pogoda uspokoi i w górę!

 

METAR z pobliskich Balic:

img2057.th.jpg

 

Gotowy do startu góra/spód:

img2050.th.jpg img2052.th.jpg

 

Po lądowaniu jak widać cały :)

img2054q.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Lata ktoś Juniorem na odbiorniku Spektrum 6200 ?

 

Wyczytałem, że najlepiej aby satelita była umieszczona w odległości około 5cm.

Niestety w kabinie nie mam tyle miejsca, udało mi się jedynie umieścić je prostopadle

na przeciwko siebie...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stało się to czego się obawiałem od początku, a mianowicie nawaliło mi serwo kierunku, Kurcze ludzie latami latają a mi się to przytrafia w pierwszym dniu lotów, nawet akku nie wychechłałem :| ale do rzeczy.

Jak wszyscy wiecie serwo jest zamknięte w stateczniku pionowym u podstawy. Czy ktoś ma już jakieś doświadczenie przy wymianie tego serwa? Jedno jest pewne - trza pruć, tylko jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, statecznik pionowy pod swiatło(mocna żarówka) ołówkiem zaznacz miejsce w którym jest serwo, i ostrym nożem wytnij ten fragment z modelu. Potem delikatnie usuń serwo ze środka tak aby nie naruszyć powłoki zew . Wklej nowe serwo (robiąc taką "kanapke" i powtornie wklej całośc do statecznika pionowego. Delikatnie "podlewając "CA nawet nie powinno byc wielkiego sladu po tej operacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że na Dj. mogę liczyć ;)

O.K. ale najbardziej obawiam się o kabelki, pewnie się przykleił przy łączeniu kadłuba, kleju to nie mogę powiedzieć, że żałowałem... co prawda nie dowiem się, póki nie rozpruję ale stresik już jest... he he. mam tez komplet zapasowych zębatek i już kombinuję, jak je wymienić.

jeszcze mała abstrakcja Dj. czy miksowałeś klapy ze sterem wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety spotkało to samo, ale z mojej winy.. i to wcale nie w locie. Trzymałem kadłub na kolanach, żeby coś do niego przymocować i nacisnąłem na orczyk. Na szczęście serwo miałem klejone punktowo a kabel luźny bez wtyczki przedłużacza ( lutowany ) więc z wymianą nie było problemów. Teraz mam zrobioną klapkę serwisową, ukrytą pod nalepką, więc jak kiedyś się to powtórzy to z wymianą nie będzie problemu :)

 

Ja mam jeszcze inne pytanie, czy miksujecie silnik z lotkami/kierunkiem? Szczególnie podczas gwałtownego przyspieszenia moment silnika obraca modelem. Kontruje to ręcznie, ale zastanawiałem się nad mikserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na szybko !

Dzis kupilem Juniora :lol::lol::lol:

Po tym jak sie moje ASW28 zlozylo w locie :?

Zestaw w pudelku ladnie wyglada,ale ogladalem tez EG pro

i.....

wydaje mi sie ze jest lepiej wykonany niz Junior np zawiasy lotek :cry:

ale mam Juniora bo chwalicie go,bo ma dobry silnik i kompletne smiglo ,bo ma ladniejsze nalepki :wink: :wink: :wink: no i ta KABINKA :lol:

:lol::lol::lol:

Model poskladam i oblatam bedac w delegacji,,korzystajac skrzetnie z Waszych rad,uwag i porad

Jasiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mój Junior juz prawie gotowy do lotu :), jeszcze tylko Trochę dopieścic:) ale:

 

Proszę Was o pomoc. Mam zamontowany regulator Pulso 33A++ (DL 33A++) i nie jestem pewny jak ustawić timingi. Mam pakiet 3s.

W opcja regulatora jest:

"Ustawianie timingu:

-Duży – Dla silników typu "outrunner" oraz silników posiadających 6-biegunów i więcej.

-Mały– Dla silników posiadających 2-, 4-, 6-biegunów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

30 sekund i grzeje się regulator i silnik? No tak, pojęcie "grzeją" jest pojęciem względnym. Jeżeli pracują na pełnym gazie (obrotach) to mogą być leko ciepłe. U mnie po 5 wyciągnięciach Juniora na wysokość ??? (ok. 15-20 sekund pracy na pełnym gazie) każda "winda" to 2-3 kółeczka i po wylądowaniu silnik dość dobrze ciepły a regulator "ciepławy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj junior został ulotniony :D

Co do grzania, to po locie nie były takie gorące, a pierwsze testy robiłem w domu, więc nie było wentylacji.

Model naprawdę świetnie lata, ale coś jest nie tak, trochę obracał sie wzdłuż osi wiec podregulowałem trymerem lotek, ale zauważyłem teraz leci lekko bokiem, i korekta kierunkiem nie bardzo pomaga. Zauważyłem ze statecznik nie jest idealnie równoległy do skrzydeł.

Popołudniu 2 lot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.