Skocz do zawartości

Opinie o Graupner Elektro Junior S


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam prośbę do Dj. czy mógłby wstawić fotkę umieszczenia pakietu w kadłubie

 

Dopiero jutro, dziś już naprawde nie mam ochoty na nic. Dopiero wróciłem do domu... Nie ma w sumie nic ciekawego w jego mocowaniu. Na wcisk w miejsce przeznaczone dla pakietu, ale sprawdz wyważenie modelu! Ja musiałem w ogon wkleic dwie kulki co mi pozostały z EG i dopiero było poprawnie. Jezeli tego nie zrobisz bedzie SC za bardzo do przodu, powinno by 60-75mm od krawedi natarcia skrzydła... U mnie jest 65mmm.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Fajnie, ale sprawdż to że sie trzyma... Do elaporu nie wszystko chce sie kleic... :wink:

Kiedy pierwszy oblot?

trzyma się świetnie... obkleiłem jeszcze krawędź natarcia i spływu taśmą przeźroczystą :)

a oblot planuje albo jutro albo w piątek (to zależy od tego czy jutro do godz. 12 poczta dostarczy mi regulator :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy lądowaniu... odpadł statecznik pionowy. Nic by w tym nie było, ale popsuło się również serwo od niego. Radzę przed lotami lepiej przymocować ten ster kierunku, aby nie było sytuacji takiej jak u mnie. Teraz czeka mnie rozcięcie ogona i wymiana serwa...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przodu. Takie sa gotowe zestawy, raczej wszystko staram sie obejżec dokładnie przed lotem - był OK.Dzis jest zimno, do tego wieje ostry wiatr, EPP to tylko tworzywo sztuczne, wypracowało sie i tyle. Wkleje zawiasy i bedzie dobrze... Moze warto to zrobic w czasie montazu modelu i potem już nie myslec. W sumie trzy rzeczy1. mocowanie kabiny dodatkowe dwa magnesy sprawiaja że trzyma sie pewniej 2. ster wysokosci - mocowanie troche wiotkie 3.ster kierunku - warto dodac zawiasy i miec z głowy..."

 

 

Pare postów wyżej opisywałem przeróbki i wzmocnienia...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja na kawałek sklejki włożyłem nakretke kłową wyciąłem w stateczniku pionowym szczelinę na wysokości wklejanej nakrętki plastikowej i całość wsunąłem i wkleiłem na CA z przyspieszaczem. Oczywiście przykręcony jest plastikową śrubką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały urok tego modelu polega na odkręcanym stateczniku poziomym

...skromna ta Twoja opinia, widziałes choc z bliska ten model?

 

Ja na kawałek sklejki włożyłem nakretke kłową wyciąłem w stateczniku pionowym szczelinę na wysokości wklejanej nakrętki plastikowej i całość wsunąłem i wkleiłem na CA z przyspieszaczem. Oczywiście przykręcony jest plastikową śrubką

 

... teraz napewno lepiej trzyma - tak jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświeciłem studiowaniu jego konstrukcji dostatecznie dużo czasu

 

No to poważnie podszedłes do tematu, przybliż jeszcze słowo studiowałem bo w tym przypadku ma wiele znaczen, może cos wiecej wniesiesz do tematu postu, każdy cos tam dokłada od siebie -wiec może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rclineforum.de/forum/thread.php?threadid=147017&sid=0eb393842c91269374d59f30e932cb31&threadview=0&hilight=&hilightuser=&page=3

 

http://pierre.rondel.free.fr/images2/ElektroJuniorS_Review/index.htm

 

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=866379

 

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=874066

 

Czesc z linków była juz pokazywana w tym wątku, zreszta to tylko urywek tego co czytałem/oglądałem

 

No i oczywiście to co napisaliście tutaj.

 

Wiecej moze dodam od siebie jak model zakupie bo mi potrzebny bedzie model na wycieczki w góry a jego statecznik poziomy jest kluczowym elementem w wyborze miedzy EG/arcusem a nim. Jednak narazie poświecam czas innym projektom. To by było na tyle narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest montaż starej wersji. Nowa ma serwa SK i SW montowane w oginie. Wiedziałeś o tym?

Tutaj j.w.

Fotki, filmy i porównanie z EG, prawie taki sam model, ale prawie robi wielką różnicę.

Montaż kamerki można zrobić w bardziej estetyczny sposób ale...

Ertman gratuluję biegłej znajomości dwóch języków obcych.

Jak go kupisz i polatasz nim, to pogadmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.