Skocz do zawartości

Aparatura do 1400zł


JakubR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy odbiorniki FrSky mają telemetrie?? Chyba nie (oczywiście mowa o tych kompatybilnych z Futabą).

A do telemetrii Futaby potrzeba chyba jeszcze jakiegoś Boxa za ok.600zł.

Także to że będę miał 2 modele, przy czym telemetrie tylko do jednego to nie zmienia faktu, że cena dość wysoka. A co w momencie gdy będę chciał więcej niż 8 kanałów?? kolejne zakupy i nie wiem co jeszcze potrzebne żeby tą ilość zwiększyć. Proszę o wytłumaczenie jak to wszystko w Futabie gra, bo wydaję mi się, że to właśnie ona ma najbardziej upośledzone wszystkie aspekty praktycznosci (oczywiście to moje wrażenia z tego co mogę zobaczyć w internecie, jeśli się mylę to proszę o wybaczenie ???? i objaśnienie tego).

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

Także to że będę miał 2 modele, przy czym telemetrie tylko do jednego to nie zmienia faktu, że cena dość wysoka. A co w momencie gdy będę chciał więcej niż 8 kanałów??

 

Nie lepiej kupić nowego Taranisa Q X7 i odbiorniki FrSky? Tanio, z telemetrią, 16 kanałów, z możliwością dokupienia gimbali na hallotronach (wkrótce)... albo Taranisa X9D plus, jeśli chcesz więcej pokręteł i przełączników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futaba jest świetna jeżeli nie potrzebujesz telemetrii - kupujesz używaną T8FG 14 kanałową w dobrym stanie za ok. 800 PLN i masę nowych kompatybilnych odbiorników FrSky za 120 PLN (7 kanałowe) do ok. 180 PLN (8 kanałowe z możliwością rozbudowy kanałów). Jeżeli potrzebujesz telemetrię to witamy w świecie wysokich cen :-) 8 kanałowy w modulacji T-FHSS z możliwością rozbudowy w niepolecanej modulacji do b. dużych samolotów i odrzutowców od. 295pln, ten sam w modulacji FassTest polecanej do wszystkiego od. ok 500pln? Oczywiście za 730 EUR można zakupić nadajnik 18 kanałowy obsługujący obie modulacje ale z wyciętym programem śmigłowców i kopterów lub za ca. 1.200 EUR ten sam z pełnym oprogramowaniem. Najtańszy obecnie do modulacji T-FHSS to nadajnik T6K w wersji V2 za ok. 900 PLN obsługujący 8 kanałów ale nie wiem, czy jego oprogramowanie Cię zadowoli. To tak w dużym skrócie. Niestety jak to u wielu dużych firm nie można mieć jednego nadajnika spełniającego wszystkie potrzeby za sensowną cenę. Musieli zamieszać żebyś wydał od razu dużo lub kilka razy na słabsze modele nadajników co wyjdzie sumarycznie jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Futaba odpada, mimo wszystko chciałbym mieć telemetrie, a te koszty mnie przerastają. Jakoś wciąż nie jestem przekonany co do jakości tych taranisow, może to tylko takie moje, ale chyba ciężko będzie mnie do nich przekonać. Myślę, że Graupner jak na razie jest dla mnie najciekawszy.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graupner MX 20 to chyba rzeczywiście najlepsza opcja z markowych nadajników jeżeli porównujemy cenę nadajnika i odbiorników telemetrycznych do możliwości oprogramowania przy jednoczesnym dużym zasięgu zasięgu radia i pewności sygnału nadajnik <-> odbiornik.

 

Ja chętnie bym zanabył Taranisa gdyby poprawili wygląd radia i jakość przełączników, slajderów itd.  Na razie wyglądają jak wczesne samochody firmy KIA, które teraz po latach zostały dopracowane i cieszą oko inie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wciąż nie jestem przekonany co do jakości tych taranisow, może to tylko takie moje, ale chyba ciężko będzie mnie do nich przekonać. 

 

Ja przesiadłem się kilka miesięcy temu na Taranisa i jakością  jestem zachwycony :)

No ale o to akurat nietrudno, bo przesiadłem się z Turnigy 9x :D

Słuchaj - mieszkasz rzut beretem ode mnie, jeśli chcesz pomacać owego Taranisa, zobaczyć jak się go programuje i jak się sprawuje podczas latania zapraszam do siebie na wspólne loty (ja latam codziennie późnym popołudniem/wczesnym wieczorem  o ile pogoda i ULC pozwoli ;))

 

Albo się ma 2-3 modele którymi się lata i coś potrafi albo się ma przemiał z którego nic nie wychodzi  ;)

Ło kurde...

Latam obecnie 6 modelami...

Faktem jest, że z tym "coś potrafi" no to jeszcze tak u mnie nie do końca, ale też i przez ostatnie dwa lata nie zaobserwowano nadmiernego przemiału... ;)

 

No dobra, a tak serio, to rozumiem, o co Ci chodzi, takich modeli, jakimi latam można mieć n+1, bo koszt wyposażenia do jednego to kilkaset złotych.

Co innego, gdy trzeba wydać kilka, czy kilkanaście tysięcy - wtedy faktycznie 2-3 modele to i tak jest imponujący hangar.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja chętnie bym zanabył Taranisa gdyby poprawili wygląd radia 

 

Ja to chyba mam łatwiej, bo ta kwestia jest mi zupełnie obojętna. Mogłoby wyglądać jak radiomagnetofon "Kasprzak" i też by było w porządku. Turnigy X9R Pro początkowo mnie denerwowało tym plastikowym sreberkiem, a teraz w ogóle nie zwracam na to uwagi. 

 

Co do Taranisa, to są teraz dwie opcje wyglądu, "konwencjonalna" i Q, plus możliwości indywidualnych poprawek. Z racji ogromnej popularności są też różne "skórki" itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słuchaj - mieszkasz rzut beretem ode mnie, jeśli chcesz pomacać owego Taranisa, zobaczyć jak się go programuje i jak się sprawuje podczas latania zapraszam do siebie na wspólne loty (ja latam codziennie późnym popołudniem/wczesnym wieczorem o ile pogoda i ULC pozwoli ;))

 

Może uda się kiedyś spotkać, byłaby to chyba jedyna szansa na przekonanie mnie do tej apki ;).

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja jestem już za stary ;) albo nie ogarniam pewnych rzeczy.

Nie rozumiem fascynacji radiami typu Horus dające nieograniczone możliwości programowania wobec "klasyków" ..

Każda obecna, klasyczna aparatura daje takie możliwości,taką kombinację zdefiniowanych ustawień oraz mixerów że mało kto w pełni to wykorzystuje

 

Ad drugie zdanie : Z przyczyny prostej jak pokrowiec na cep. Bo każdy model ustawia się tak samo i (prawie) w tyle samo czasu bez względu na komplikację. 4 serwa na lotkach i 2 na wysokości i 2 na kierunku każde na oddzielnym kanale ? 5 minut ustawiania na lotnisku.

 

Ad 2gie zdanie - kluczowym jest tutaj słowo "zdefiniowanych" czyt. "ograniczających".

 

Hint: jedni używają z lubością wingrozy zgadzając się na ich ograniczenia i niedokonaności i cenę a drudzy biorą Linuxa i ustawiają jak im pasuje. Nawiasem mówiąc kto nie używa Linuksa ręka do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad drugie zdanie : Z przyczyny prostej jak pokrowiec na cep. Bo każdy model ustawia się tak samo i (prawie) w tyle samo czasu bez względu na komplikację. 4 serwa na lotkach i 2 na wysokości i 2 na kierunku każde na oddzielnym kanale ? 5 minut ustawiania na lotnisku.

 

 

Szczerze powiedziawszy to akurat ustawianie " od podstaw" modelu na aparaturze - w przypadku Taranisa do najwygodniejszych nie należy, bo interfejs użytkownika i poruszanie się po nim jest kiepsko pomyślany i dałoby się to zrobić lepiej (piszę o wersji X9D/X9Dplus, bo w Q7 wygląda, że zostało to nieco poprawione).

Mnie wygodniej jest wstępnie zdefiniować ustawienia i mixy w Companionie, sprawdzić jak toto działa na symulatorze, a w modelu ustawić rewersy, subtrimy, zakresy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm? O seri Mz słyszałem nie najlepsze opinie co do jakości ich wykonania i to się tyczyło topowych modeli. Nie sądzicie, że starsza seria Mx byłaby lepsza? Na olx za 1100zł Mx-20 z 12 i 6 kanałowymi odbiornikami. Co do ekranu to poza dużym zużyciem prądu to mi nie przeszkadza.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. Nie no pewnie dla 15-latka (zresztą chyba dla każdego z nas) zwiększenie budżetu z 1400pln do 3000$ to nie problem ???? Zakupu jak już wspomniałem dokonam na koniec lipca bądź początek sierpnia. Zakładam, że będzie to graupner, a czy Mc,Mx czy Mz to się okaże. Chętnie poczytam wypowiedzi na temat przedstawicieli powyższych serii.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.