Skocz do zawartości

Ładowarka 2 portowa - co kupić


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, karambolis8 napisał:

Mam od 2 lat. Eksploatuje bardzo intensywnie w sezonie. Praktycznie 2-3x w tygodniu ładuję po 10 pakietów. 

Zalety:

Dwu portowa i dość szybko ładuje z 230V. Z pakietu troche wolniej ale też nie mam problemu.

Szybko (w porównaniu do iCharger 101B+) balansuje.

Dotykowy wyświetlacz.

 

Wady:

Jest głośna. Wentylator włącza się bez uzasadnienia dość często.

 

A teraz ogólnie. Jestem zadowolony. Najbardziej z dotykowego wyświetlacza. iCharger ma klawisze które się wyrobiły i w tej chwili nie mogę zmienić programu. To było właśnie podstawą zakupu wyświetlacza dotykowego. Mój egzemplarz ma pewną wadę. Muszę zaczynać ładować od kanału 2 bo jak zaczynam od kanału 1 to nie zaskakuje ładowanie za pierwszym razem. Jak zaczynam od 2 to potem za pierwszym razem łapie już 1 kanał. Jest to dziwne ale mi nie przeszkadza. 

Mam pakiet 6s 6000mAh i ładuje go bez problemowo tyle, że raz na miesiąc bo to pakiet do ładowarki lotniskowej.

Jak napisałem na początku jestem zadowolony i mogę polecić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 400W przy dwóch kanałach jest Ci bardzo potrzebne.

Tu z 230V ten pakiet 6000mAh 6s ładuje się w rozsądnym czasie. Ile to Ci nie powiem bo za rzadko go ładuję. 

 

 

EDIT

Ale teraz gdybym się zastanawiał nad nową to wziąłbym mocno pod uwagę tą.

https://akumulatoryrc.pl/pl/p/RAYTRONIC-LADOWARKA-C50-500W-dwukanalowa/916

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka przejściówkę jak @japim ale u mnie to się nie sprawdzało. Przejściówka na 6 akumulatorów a ja ładowałem max 3 sztuki równolegle. Zwykle dwie sztuki.

Teraz ma ładowarkę dwukanałową i też ładuję dwa na raz, ale to są dwa osobne kanały i mogę jednocześnie ładować również dwa rożne pakiety. Dla mnie in plus.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Konrad_P napisał:

Czy 400W przy dwóch kanałach jest Ci bardzo potrzebne.

Tu z 230V ten pakiet 6000mAh 6s ładuje się w rozsądnym czasie. Ile to Ci nie powiem bo za rzadko go ładuję. 

 

O ile dobrze rozumiem opis na banggodzie, to z wbudowanym zasilaczem (AC) mam łącznie na dwa porty 150W. Czyli ładując pakiet 6S 7.2Ah prądem 6A w zasadzie nie zostaje mi nic mocy na drugi kanał? Czy źle rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, karambolis8 napisał:

O ile dobrze rozumiem opis na banggodzie, to z wbudowanym zasilaczem (AC) mam łącznie na dwa porty 150W. Czyli ładując pakiet 6S 7.2Ah prądem 6A w zasadzie nie zostaje mi nic mocy na drugi kanał? Czy źle rozumiem?


No tak by było, nie wiem czy to nie ograniczenie zasilaczem w środku który maksymalnie da pewnie te 150W, przy zasilaniu DC masz za to 120W na kanał czyli powiedzmy dwa pakiety 6S można ładować prawie po 5A. Ale wtedy korzystając z jednego portu nie można więcej niż te 120W czyli nawet ładując jeden 6S jesteś ograniczony do tych prawie 5A :). Tylko wtedy trzeba znowu mieć zewnętrzny zasilacz co najmniej 240W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karambolis8 napisał:

Właśnie. Dlatego myślę o tej mocniejszej wersji T400. Wtedy będę uwolniony od zewnętrznych zasilaczy, co jest dla mnie dosyć istotne, bo często wyjeżdżam z modelami do rodziny, zawsze to jeden grat do wożenia mniej.

Tylko ta T400 ma "jedynie" 50W więcej przy zasilaniu AC co przy 6S da powiedzmy 2A więcej. Dla mnie to sporo, bo mój B6 ma łącznie 60W :D, ale nie wiem dokładnie jakich prądów oczekujesz :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.