Skocz do zawartości

Najkorzystniejsze płatności w USD


dariuszj

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio coraz więcej robię zakupów na AliExpress. Płatności robię kartami i w zależności od banku mam różne przeliczniki USD/PLN. Generalnie są one mało atrakcyjne w stosunku do kursów USD w kantorach internetowych. Myślę więc o założeniu konta w USD i karty do niego.

I teraz moje pytanie - czy zna ktoś ofertę darmowego konta w USD z darmową kartą do niego? A może jest jeszcze jakaś inna metoda uniknięcia mało atrakcyjnego kursu USD oferowanego przez polskie banki i korzystniejszych płatności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście za zakupy na Ali i BG wybieram na stronie walutę zł PLN. Ten przelicznik jaki jest według mnie jest lepszy niż to co robi bank.

Trzeba samemu sprawdzić jak jest na innych stronach bo może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

 

Faktycznie na Ali jest opcja wyboru naszej waluty i przelicznik jest bardzo atrakcyjny. Jakoś tego wcześniej nie zauważyłem, a to chyba rozwiązuje mój problem.

Co do PayPal-a to z tego co pamiętam kiedyś kurs był mało atrakcyjny, gorszy niż te bankowe. Za to w przypadku wątpliwych sprzedawców stanowi bardzo dobre zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kartę walutową podpiętą do konta walutowego. Walutę kupuję w kantorze internetowym i płacę kartą za zakupy (karta podpięta do paypala) bezpośrednio w walucie sklepu. Za walutę płacę tyle, za ile uda mi się kupić w kantorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z kantorów i tym podobnych sposobów. Mam konto na alipay i płacę jednym kliknięciem.

Przed chwilą policzyłem sobie ile straciłem korzystając ze zwykłego sposobu (visa) a rezygnując z kantoru i konta walutowego.

 

05. kupiłem sprzęt za 79,99$ zapłaciłem 280,91 zł. Co daje 3,51 zł za 1 $.

Sprawdziłem cenę w kantorze internetowym na dzień 05.03 - 3,44zł za 1$.

kupując w kantorze za towar zapłaciłbym 275,20zł. Różnica to 5,70zł.

 

A teraz wniosek Pierniczę taką oszczędność 2 zł za każdą wydaną stówkę.

A co się stanie jak kupię walutę w kantorze i dopiero po kilku dniach ją wydam a dolar w tym czasie spadnie?

 

Wnioski każdy może wyciągnąć sam.

Dobrze że to małe stawki kiedyś frankowicze też połakomili się na tanie kredyty.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.