Skocz do zawartości

Ubezpieczenia modelarskie 2018


samolocik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesiek, jeżeli przyjedziesz samochodem za 20.000pln to mi to nie przeszkadza bo OC teoretycznie mi pokryje naprawę. Ale jak przyjedziesz takim za 200.000pln a model przeleci się po kilku takich samochodach to choćbym miał ubezpieczenie na 1.000.000 to ubezpieczyciel będzie się starał wymigać :-)

 

Modele to jedno, ale wlecieć może nie tylko model. Przecież to lotnisko.  No i kto zagwarantuje, że komuś nie zachce się wyjechać samochodem wtedy kiedy będzie to np. zabronione przez organizatora?

 

Także wygoda to jedno a rozsądek i bezpieczeństwo to drugie i pogodzić je trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Także wygoda to jedno a rozsądek i bezpieczeństwo to drugie i pogodzić je trzeba.

 

 

Wiesz, na obozowisku, przede wszystkim będą ludzie tak od 50 do 100 osób. Chyba nie chcesz powiedzieć, że te autka ważniejsze? :-) Chyba szybowiec czy inny An-2 nie będzie chciał awaryjnie lądować nam na głowach. Może testament trza spisać przed takimi zawodami? :-)

 

Nie to zupełnie nie tak. Na wszystkich zawodach w ubiegłym roku (byłem na kilku) z wyjątkem Coburga samochody stały na obozowisku zawodników. W Coburgu (bardzo cywilizowane lotnisko modelarskie) auta stały po drugiej stronie scieżki polnej pod drzewami. Zawodnicy mieli stoły do dyspozycji, ~230V i nawet ładowarki no i miejsce biwakowania było odgrodzone 4m siatką od pola wzlotów + zakaz lotów nad częścią "biwakowo-rozrywkową". Do auta było ok 60 m. max. W Holic i Dubnicy, w Oberpullendorf i w Radawcu - wszędzie organizatorzy jednak zapewniali minimum komfortu i auta stały na obozowisku. Na te międzynarodowe zawody sporo osób przyjeżdża camperami. Wyrzucanie tego poza  teren "obozowiska" nie wygląda ani dobrze ani sensownie.

 

 

Jak dla mnie to EOT i tak napisałem więcej niż w ciągu ostatnich dwóch lat. A jeszcze tak apropo's ubezpieczenia - w Niemczech jest wymagana minimalna suma OC -

 

"...W niemczech minimalna kwota to 1.5 miliona Euro uwarunkowana przepisami prawa

(Die Deckungssumme beträgt 1.500.000 Euro pauschal für Personen- und / oder Sachschäden (gemäß § 37 LuftVG)..." 
 
W Hoilc i Dubnicy organizator ubezpiecza zawody - bodajże do wys. 175tyś Euro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż. leniwa kategoria to i marudni piloci. trochę mnie to przeraża :o Ale wiele tłumaczy  ;)


U nas w zasadzie nie ma co się nad taką elimiacją zastanawiać. Kadra jest w zasadniczo uformowana.

 

PS. Wpisowe na ME w Dupnicy na zawodnika to 250EURO. Więc dofinansowanie takiej imprezy dla kadry zawodników staje się koniecznością lub zawodnicy muszą być przy portfelu. Dla ciekawych załączam Biuletym ME 2018 w Dupnicy. 

Dofinansowanie do normalnych zawodów? A od kogo i dlaczego? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ubezpieczyć się w Niemczech. Od kilku lat takie ma Tomek. Został członkiem klubu modelarskiego MBC Lehrte i co rok płaci ubezpieczenie. Koszt to składka roczna do klubu (55,00 €) + ubezpieczenie (16,41 €) czyli około 300 zł. Klub nie należy do Niemieckiego Aeroklubu i nie uczestniczy w ich współzawodnictwie sportowym - nie jest klubem sportowym. Dzięki temu nie łamiemy Ustawy o Sporcie która zabrania należenia do dwóch (lub więcej) klubów sportowych. 

 

post-1290-0-32126600-1521368634_thumb.jpg

 

Aby się do nich zapisać trzeba wypełnić wniosek i wysłać. Czekać na decyzję. Przyjąć mogą ale nie muszą. Koszt zapisania to wpisowe (płacimy tylko raz). 

 

post-1290-0-77728200-1521369522.jpg

 

Można się spierać czy to nie jest za drogo, w kraju mamy taniej. Mnie przekonała suma gwarancyjna i spokojny sen w nocy przed zawodami. Inną drogą proszę spojrzeć ile kosztuje ubezpieczenie w Niemczech (ok. 70 zł) a ile w Polsce, i co za te pieniądze otrzymujemy. Jak już nieraz zauważyliśmy lepiej się żyje u sąsiadów za Odrą.

 

Oczywiście w Niemczech jest wiele klubów i na pewno można będzie znaleźć inny przyjazny Polskiemu F5J Klub. Może to też być Francja, Belgia czy Holandia oby tylko z porządnym ubezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek świetna informacja. A możesz dać jakiegoś linka do tego formularza. Coś po wczorajszej wizycie kolegi Chardonnay  :) jakoś ciężko mi się dziś myśli.

Moim skromnym zdaniem oferta jest bardzo ciekawa.

 

http://www.mbc-lehrte.de/PDF/Aufnahmeantrag_ausl_Piloten_PL.pdf

 

Ps. Ja lubię wizyty kolegi Prosecco  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP też ma grupowe OC dla osób będących członkami - jak masz licencje Polska to możesz mieć takie ubezpieczenie - suma gwarantowana 1 200 000,00 PLN składka 90 PLN rocznie zakres praktycznie cały świat - są wyłączenie Kanada i jeszcze 3 kraje ale nie pamiętam jakie (z poza Europy), Japonie obejmuje :)

Nie wiem jak będzie z wypłatą odszkodowania - z tego co wiem jeszcze nikt nie sprawdzał

A w tej polskie są np. szkody wzajemne - coś czego nie mam prawie żadna grupowa polisa

Nie jestem ani agentem AP ani  towarzystwa które to sprzedają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

"...W niemczech minimalna kwota to 1.5 miliona Euro uwarunkowana przepisami prawa

(Die Deckungssumme beträgt 1.500.000 Euro pauschal für Personen- und / oder Sachschäden (gemäß § 37 LuftVG)..." 
 
 

 

 

Kolego nie czytales tego paragrafu,albo nie zrozumiales.LuftVG podaje minimalna kwote 750.000 i nie w €.

Podaja to w XDR(Special Drawing Right).Kurs na dzis: 1€ to 0,846367 XDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek przynależność do regionalnego aeroklubu załatwia sprawę ubezpieczenia. Tyle że nie wszyscy zawodnicy przynależą do aeroklubu. Wówczas muszą się rozglądać za indywidualnym ubezpieczeniem.

Z tego co napisał Marcin na forum obok i to co ja tak na szybko sprawdziłem to towarzystwa ubezpieczeniowe w tym roku owszem ubezpieczają modelarzy, tyle że nie jest ważna kwota na jaką się ubezpieczamy bo w OWU jest wpisane że w przypadku szkód spowodowanych przez modele wypłacana jest maksymalna kwota w wysokości 3000zł.

Ja osobiście jeszcze nie dostałem OWU ale potwierdziły to już dwie osoby.

Fajnie nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad na tej długości i szerokości geograficznej może zdziwić mnie tylko jedno - 560 osób w parlamencie logicznie myślących z korzyścią dla obywateli.

Wiesiek na szczęście Aeroklub Poznański wykupił OC, czyli mogę się czuć bezpieczny (do czasu aż mój model nie wyrządzi szkody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP też ma grupowe OC dla osób będących członkami - jak masz licencje Polska to możesz mieć takie ubezpieczenie - suma gwarantowana 1 200 000,00 PLN składka 90 PLN rocznie zakres praktycznie cały świat - są wyłączenie Kanada i jeszcze 3 kraje ale nie pamiętam jakie (z poza Europy), Japonie obejmuje :)

Nie wiem jak będzie z wypłatą odszkodowania - z tego co wiem jeszcze nikt nie sprawdzał

A w tej polskie są np. szkody wzajemne - coś czego nie mam prawie żadna grupowa polisa

Nie jestem ani agentem AP ani  towarzystwa które to sprzedają :)

 

 Nie mogę znaleźć oferty na stronie AP. Gdzie tego szukać ? Mam ubezpieczenie Ergo Hestii ale na mniejszą sumę gwarancyjną. 1 200 000 PLN to już coś wartego uwagi. Proszę o link do strony oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem parę zdjęć na stronie f5j.pl w dziale galeria. Niestety przeglądarka webowa nie szczytuje opisu zdjęcia więc na tą chwile są anonimowe. Będę musiał abo poszukać innej przeglądarki albo na każde zdjęcie nanieść opis.

Po kolei Wypad do Austrii, MP2017 Radawiec, Kulmbach OPEN, Zawody Kravi Hora, Zawody Dubnica, Zawody Oberpulendorf.

 

EDIT

Nakłamałem z tym opisem. Jest/będzie jak poprawie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeroklub proponuje "finansową chatę" która sprzedaje ubezpieczenia Hestii. Szukałem na szybko i nie znalazłem wniosku on line (są 4) i na wniosku jako arkusz excela, który zawiera modelarstwo.

Jak będę miał więcej czasu to szukam dalej. Na razie wolę bezpośrednio w Allianz bez 2 pośredników po drodze 217pln / 1.000.000pln lub przejdę na klub w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ubezpieczenie grupowe AP i ono zostało zawarte przez AP za pośrednictwem Finansowej Chaty - dzwonisz i pytasz o to czego nie wiesz. Warunki według mnie są naprawdę korzystne stosunek ceny do sumy gwarantowanej, zakres (literalne wskazanie modelarstwa) obszar ochrony, szkody wzajemne. Decyzję każdy podejmuje sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.