Skocz do zawartości

Lublin R-XIII G skala 1:5,5


Rekomendowane odpowiedzi

Krzysztof, chyba sie pogubilem. Jesli dobrze rozumiem, statecznik poziomy ma byc podparty na zastrzalach, ktorych zadaniem jest przeciez usztywnienie statecznika. I pomimo tego statecznik otrzyma regulacje kata zaklinowania, a tym samym pewna (jesli nawet mocno ograniczona) mozliwosc obrotu. A czy zastrzaly nie beda tej regulacji uniemozliwialy lub przynajmniej ja utrudnialy? Chyba jaki istotny szczegol uchodzi mojej uwadze. Mozna, poprosic o wyjasnienie? Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Moglem to w sumie napisac na PRIVIE , ale ja nie wstydze sie swoich uczuc ....     Kocham Cie Krzysiu  :D  :D  :D

(Na razie za Twoja robote , ale zobaczymy JAK to sie rozwinie )  ;)

 

Najbardziej lubie jak napiszesz post typu : ZROBILEM OSLONY SILNIKOW i zalaczysz 3 zdjecia czegos , czego ja nigdy nie zrobie ... 

 

To brzmi u Ciebie tak lekko , jak u mnie np ; ZROBILEM KUPE  :lol:  :lol:  :lol:

  • Lubię to 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze prace nad mechanizmem statecznika poziomego. Regulacja kąta jest realizowana przez obrót śruby M3, do której jest dostęp od spodu kadłuba.

 

Rozwiazanie piekne, bo proste!

Jesli pozwolisz, skopiuje sobie te fotki, dla dopingu i inspiracji. Od pewnego czasu glowie sie nad podobnym problemem, tylko w moim modelu statecznik oparty jest na podwojnych zastrzalach, a dalsze ograniczenia stanowi dolne zamocowanie zastrzalow, znajduje sie przy kadlubie, wiec powinno byc w miare szczelne (lodz latajaca). Dotychczasowe pomysly rozwiazan okazuja sie zbyt skomplikowane, a ja tego nie lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze prace nad mechanizmem statecznika poziomego. Regulacja kąta jest realizowana przez obrót śruby M3, do której jest dostęp od spodu kadłuba.

 

Dymyslam sie, ze zabezpieczysz ta srubke przed przypadkowym odkrecaniem.  Ale widzac Twoje projekty, jest to pewnie glupie pytanie, wiec zapomnij o nim  :D

 

 

 

Moglem to w sumie napisac na PRIVIE , ale ja nie wstydze sie swoich uczuc ....     Kocham Cie Krzysiu  :D  :D  :D

....

 

Krzysiu, tez nie kocham!  :o A zona mowi, ze jestem malo uczuciowy  :D.  Zaczynam powoili wprowadzac Twoja metode tzn ~1 godziny dziennie pracy nad modelem, ale powoli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglem to w sumie napisac na PRIVIE , ale ja nie wstydze sie swoich uczuc ....     Kocham Cie Krzysiu  :D  :D  :D

(Na razie za Twoja robote , ale zobaczymy JAK to sie rozwinie )  ;)

 

Najbardziej lubie jak napiszesz post typu : ZROBILEM OSLONY SILNIKOW i zalaczysz 3 zdjecia czegos , czego ja nigdy nie zrobie ... 

 

To brzmi u Ciebie tak lekko , jak u mnie np ; ZROBILEM KUPE  :lol:  :lol:  :lol:

Tylko proszę Jarku, nie załączaj zdjęć :D  :D  :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że moja praca wzbudza w Was tak pozytywne emocje ;).

Teraz postanowiłem zrobić element mocowania statecznika pionowego. Początkowo chciałem go po prostu wkleić, ale po namyśle zmieniłem koncepcję. Wytoczyłem z duralu gniazdo ze śrubą kontrującą. Teraz da się go wyjąć.

post-2918-0-60775100-1569495654_thumb.jpg

post-2918-0-25409300-1569495665_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymyslam sie, ze zabezpieczysz ta srubke przed przypadkowym odkrecaniem.  Ale widzac Twoje projekty, jest to pewnie glupie pytanie, wiec zapomnij o nim  :D

 

 

 

 

Krzysiu, tez nie kocham!  :o A zona mowi, ze jestem malo uczuciowy  :D.  Zaczynam powoili wprowadzac Twoja metode tzn ~1 godziny dziennie pracy nad modelem, ale powoli..

 

 

Spiesze doniesc że ja ma też takie przemyślenia odnośnie budowy, pół roku temu, patrzyłem się na stół z swoimi 4 modelami i stwierdziłem,że oprócz jednego to wszytkie nadają się do pieca.

I tak se myślę, że lepiej zainwestować czas pieniądze w zbudowanie porządnego modelu a nie lepić kolejnego gniota z którym wstyd się pokazać.

Tutaj dobrym przykładem jest wspomniany Krzysiu Krzysiu, buduje powoli a dokładnie i w rezultacie ma same świetne  modele. :unsure:

Dobra idę gnoić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.