Skocz do zawartości

S.E. 5a


lemko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chodziło o fotkę z wypowiedzi Lemko z godz. 16:49. Wymieniłem ją kilka razy wiec nie czepiajcie się, że wkradła mi się mała nieścisłosc co do właściciela modelu.

Nie obawiaj się Marcin - gryzyę tylko tych co czytają wyrywkowo !!!

 

Zaraz zeskanuję opis znaków rozpoznawczych ale nie są w kolorze.

 

EDIT:

insygniapanstwvs1.jpg

w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi o fotkę zamieszczoną przez kolegę lemko w poście z godz. 17,49 :)

Tam faktycznie kokarda zaczyna się od środka kolorem białym.

 

Przeczytaj całość tego wpisu zamieszczonego przez Lemko także to co jest napisane pod zdjęciem! Chyba jasno jest napisane co ta fotka ma wspólnego z modelem Henia :)

 

Chodziło o fotkę z wypowiedzi Lemko z godz. 16:49. Wymieniłem ją kilka razy wiec nie czepiajcie się, że wkradła mi się mała nieścisłosc co do właściciela modelu.

Nie obawiaj się Marcin - gryzyę tylko tych co czytają wyrywkowo !!!

 

No tak drobna nie ścisłość :roll: Gdyby ta "nie ścisłość" nie byłoby tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokkerowi chodziło o to, że na fotce z 17:49 okrągłe emblematy na skrzydłach są pochrzanione a nie o malowanie ogona... Fokker - nie możesz używać innego określenia kiedy widzisz, że reszta nie wie o co chodzi i ciągle o tym samym...

 

Fokker ma racje. Reszta jest mało spostrzegawcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest dla mnie ważniejsze?

 

To że wszyscy jaja sobie robią bo nie widzą że Heniu ma źle oklejony model a co innego?

 

To Ty napisałeś!:

 

Chodzi mi tylko o to, że żle namalowana jest na modelu Henia,

 

W którym miejscu ktokolwiek podważa to że jest błąd w malowaniu na zdjęciu Lemko z godź 17:49? Nikt! Kompletnie NIKT!!! Wszyscy jednak odnoszą się albo do modelu Henia albo zestawu Dynaflite I TAM SZUKAJĄ BŁĘDÓW! bo o tym tak naprawdę piszesz! Nie chodziło tu że błąd jest w malowaniu kokardy na przykładowym zdjęciu Lemko a o to że ludzie tych kolorów nie widzą na modelu Henia. Nie wiem jak jaśniej jeszcze napisać, po drugie uważam że dyskusja nie ma tu sensu. Zawsze wyjdziesz na swoje a reszta tylko bzdury pisze. Ja pisałem nie raz że błąd zrobić, pomylić się może każdy. Ciebie to raczej nie tyczy, to błąd, mylą się wszyscy dookoła.

 

Pomyliłeś fotki, rozgorzała dyskusja, drobny zamęt i tyle... czas zakończyć nieporozumienie i iść dalej.

 

P.S. to że zauważyłeś że na przykładowym zdjęciu Lemko jest w błąd w malowaniu, spostrzegawcze nikt nie zaprzeczy, chodź... i jeszcze by się znalazło

 

se5a_tr..JPG

 

Zostało jeszcze najważniejsze:

 

Czyli pytanie od którego wszystko to się zaczęło i nie ma tu na to odpowiedzi: Czy malowanie Henia modelu jest prawidłowe czy nie?

 

Tu to - co ja znalazłem. Jest więcej zdjęć z takim malowaniem i wszystkie chyba mają coś wspólnego z USA.

 

SE5flight.jpg

 

Bottom.jpg

 

 

może uda się to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu Marcin niczego nie zrozumiałeś z meritum mojej wypowiedzi. Znowu koniecznie chcesz mieć rację tam gdzie jej nie masz. To jakiś obłęd.

 

O jakich racjach Ty piszesz? Napisałem jedynie że pomyliłeś fotki i wynikło nieporozumienie i nic więcej, nie kto ma racje czy jej nie ma!!! Zwróciłem Ci tylko uwagę że POMYLIŁEŚ FOTKI CZŁOWIEKU!!!

 

Wracając do malowań i Twojego meritum.

 

Na razie tylko Ty piszesz o tym że jest tam błąd (fotka lemko z godź 17:49) źle namalowane kokardy. Nie znam się na malowaniach ale to nie jedyny przypadek w internecie z takim malowaniem. Można by było to wyjaśnić tyle że.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale namieszane,sam w końcu się pogubiłem o co wam chodzi.

Jak już pisałem,dałem kalkomanie którą miałem dołączoną do zestawu,nawet nie myślałem o tym jakie mają być barwy,gdyż jest to model rekreacyjny do latania na naszej łące z kolegami.

Gdybym robił makietę lub półmakiete, zastanawiał bym się nad malowaniem,wtedy wyglądał by tak jak na tym zdjęciu.

 

 

se5a005xm5.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie porobilo :roll:

Cale szczescie ze juz po wszystkim.

 

Fokker - dzieki za wstawienie skanu - sporo to wyjasnilo.

 

Jeszcze raz sie okazuje ze internet to nie zawsze kopalnia wiedzy. Mozna znalezc sporo malowan, ktore nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia a jedynie odwzorowuja radosna tworczosc jakiegos modelarza.

 

Niestety nie posiadam literatury na ten temat wiec ksztalcilem sie obrazkowo-dedukcyjnie :rotfl: no i stad takie zamieszanie.

 

Mam jeszcze jedna prosbe do wszystkich:

zdecydowalem sie jednak na takie malowanie:

album_pic.php?pic_id=564

 

no i pojawia sie pytanie - gdzie latal oryginal o takich barwach? kto nim latal? w necie znalazlem tylko dwie repliki o takich barwach, ale zadnego opisu gdzie latal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z malowaniem tego konkretnego modelu możesz mieć kłopoty gdyż to może być własnie ...radosna twórczosć. Podkreślam może być. Ten typ samolotu nosił głównie (jesli nie tylko ?) schemat dwubarwny czyli oliwkowa góra jasny spód.

 

EDITT: Lemko - przeglądnąłem moje archiwum X i znalazłem! To malowanie jest oryginalne(mowa o czerwmonym przodzie). W identyczny sposób malowano też niebieskim i żółtym.

Gdy do swej makietki dodasz nr na stateczniku pionowym: A'8898 to będzie to maszyna Capt. K.I Caldwell'a z 60 Squadron RFC, sierpień 1917r. Teraz już masz punkt zaczepienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

juz poprawione, po przerwie zawsze mam problemy :rotfl:

nie wiem czy ta dolna oslone nie zostawic tak jak jest - bedzie widac co sie tam dzieje.

troche mnie korci, chociaz pewnie po paru odpaleniach silnika juz nic nie bedzie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.