Skocz do zawartości

Phoenix RC - Koniec


woj66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jest to program który kopiujesz do folderu symulatora, następnie uruchamiaj symulator przez ten właśnie program i gotowe po kalibracji aparatury można latać.

 

 

jeśli nie chcesz się bawić z dodatkowym programem możesz zakupić taki interfejs

https://allegro.pl/oferta/symulator-usb-realflight-g7-phoenix-5-0-g6-5-4-3-5-7758777390

Kupując z Chin zaoszczędzisz połowę ceny Polskiej

Ma on wgrany klucz sprzętowy i nie wymaga dodatkowego kombinowania jedynie przełącznik ustawiasz na "Phoenix"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

Jest to program który kopiujesz do folderu symulatora, następnie uruchamiaj symulator przez ten właśnie program i gotowe po kalibracji aparatury można latać.

 

https://www.youtube.com/watch?v=aoYVm-4OZIQ

 

jeśli nie chcesz się bawić z dodatkowym programem możesz zakupić taki interfejs

https://allegro.pl/oferta/symulator-usb-realflight-g7-phoenix-5-0-g6-5-4-3-5-7758777390

Kupując z Chin zaoszczędzisz połowę ceny Polskiej

Ma on wgrany klucz sprzętowy i nie wymaga dodatkowego kombinowania jedynie przełącznik ustawiasz na "Phoenix"

 

Cześć Koledzy, właśnie czytam Forum, żeby ogarnąć temat z symulatorami. Jako że jestem ładnych kilka lat "do tyłu", proszę Was o pomoc. Mam następujące nadajniki: stary Graupner MX-12 35 MHZ, Radiolink AT10 II 2.4 GHz, oraz Spectrum DXe (z zestawu z helikopterem Blade 230 S V2). Planuję zakup tego zestawu z linku powyżej (https://allegro.pl/o...-3-5-7758777390). Czy będzie to działało z którymś z moich nadajników ? Czy jest szansa, że zadziała z tym starym Graupnerem (chaciałbym go wykorzystać właśnie jako nadajnik do symulatora), czy mam już o nim zapomnieć ? pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcąc zacząć swoją przygodę z lataniem zastanawiam się nad zakupem motoszybowca Pionner 1400 II. Model w zestawie ma nadajnik R-Planes jak w linku:

 

https://abc-rc.pl/pl/products/aparatura-r-planes-4ch-2-4ghz-z-odbiornikiem-rc-8946.html.

 

Pytanie czy mogę sparować symulator Phoenix z tym nadajnikiem? Nadajnik ma gniazdo wyjściowe PS/2. Ewentualnie jakim kablem to trzeba podłączyć do komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda też miałem najstarszą wersję parę tych symulatorów widziałem na demówkach i muszę przyznać że to był najlepszy symulator jaki w życiu wpadł mi w łapy :( graficznie wystarczająco a realizm lotu przyprawiał o dreszcze na rękach

warunki atmosferyczne i inne ustawienia  po prostu szok, na nim  powierzchownie załapałem jak lądować i startować dwupłatami sprawdziłem jak zachowują się poszczególne modele od halówek po odrzutowce to naprawdę było niezastąpione i pomocne narzędzie bez którego ani rusz, a co najważniejsze phoeniks nie potrzebuje żadnego potwora graficznego i wydajnego procka żeby w pełni się nim cieszyć ddr2 2Gb procek 2rdzeniowy i i pewnie nie chcę strzelać na oślep 512ego geforcea i to było w nim chyba najlepszego:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie działania symulatora Phoenix RC, mam z nim mały problem i nie wiem jak go rozwiązać.

 

Otóż posiadam ten chiński adapter All in One USB z przełącznikiem SimX oraz aparaturę Spektrum DX6.

Ustawiłem pusty model Heli, wszystkie ustawienia wyzerowane, skalibrowałem zgodnie z instrukcją,

odpalam lot elektroszybowcem i tu niemiła niespodzianka, bo model ciągnie do dołu na pełnym gazie, cały czas muszę

kontrować dość mocno wysokością. Lot szybowcowy to masakra, model spada jak kamień po ustawieniu drązków w neutrum.

Ogólnie to da się jako tako latać tylko na silniku i to na 100%.

Wypróbowałem również jakiegoś górnopłata, to samo, bez przerwy muszę trzymać wysokość lekko na siebie by lecieć poziomo

o puszczeniu drążka w neutrum nie ma mowy, bo model mocno pikuje w dół. Strasznie to męczące i słabo oddaje rzeczywiste

zachowanie modeli.

 

Pytanie co może być nie tak, może trzeba coś pozmieniać w ustawieniach modeli?

Kalibrację przeprowadziłem kilkukrotnie, wszystkie wskaźniki na ekranie pokazują wychylenia drążków prawidłowo,

aparatura sprawna latam nią w realu ;) monitor też nie pokazuje nic dziwnego.

Dodatkowo info grafika z aparaturą na ekranie symulatora też prawidłowo pokazuje wychylenia.

Próbowałem również wytrymować, ale nic to nie daje.

 

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Naświetlę krótko swój "problem" ;(. Znajomy dostarczył mi cały kompletny zestaw (opakowanie, nośnik, kable, symulator)  tego symulatora , ale numery są już częściowo starte a on ich sobie wcześniej nie zapisał (tak na wszelki wypadek) i cóż bez numeru nie mogę go uruchomić, skontaktować się z producentem również nie mogę ;(. (Już wiem dlaczego ;(). Co można z tym zrobić? najlepiej na legalu, jeżeli są inne opcje proszę o pomoc.

 

 

pozdrawiam

BIKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulator w wersji oryginalnej kod miał "wgrany" w oryginalny interfejs który jest kluczem sprzętowym.

Wygląda on jak na zdjęciu.

post-685-0-62034600-1564154417.jpg

Wystarczy wiec pobrać symulator z linku który podałem wcześniej.

https://pfmrc.eu/index.php/topic/77987-phoenix-rc-koniec/?p=738257

Uruchomić program podłączyć oryginalny interfejs do USB komputera i można latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulator w wersji oryginalnej kod miał "wgrany" w oryginalny interfejs który jest kluczem sprzętowym.

Wygląda on jak na zdjęciu.

attachicon.gifindeks.jpg

Wystarczy wiec pobrać symulator z linku który podałem wcześniej.

https://pfmrc.eu/index.php/topic/77987-phoenix-rc-koniec/?p=738257

Uruchomić program podłączyć oryginalny interfejs do USB komputera i można latać.

Dzięki w weekend popróbuję i powiadomię jak wyszło :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmień z heli na samolot

 

Zmieniłem na akrobata i to samo, wszystko lata do gleby pod kątem 45st.

Znalazłem jeden wątek na rcgroups.com z tym samym problemem:

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?1532414-Trim-in-Phoenix

Niestety bez rozwiązania...

Mam wersję 5.0.b, mógłby ktoś udostępnić instalkę 5.5, linki w tym wątku już nie działają.

 

EDIT

 

Linki na google drive zadziałały, zainstalowałem 5.5 i jest lepiej na 50% tzn. da się latać ja ustawię trim wysokości w górę na taką wartość w wersji 5.0 musiałem na 100%.

Aktualnie ustawiłem subtrim na wysokość na 50% i tak latam.

Edytowane przez ask
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdź położenie środka ciężkości w osi podłużnej - nigdy nie pamiętam która to jest w kolejności. Zawsze miałem z tym problem i czasami na prawdę dużo trzeba było przesunąć do tyłu. Weryfikacja jak w realu - lot szybowy i lot na plecach. Później to trzeba metodą prób i błędów. Warto czasami też zmniejszyć masę modelu - ale bez przesady aby odpowiadała realiom. Sprawdź jeszcze poziom zaawansowania w ogólnych ustawieniach - dla początkujących i średnio zaawansowanych są ustawione małe wychylenia sterów i stąd tez jest trochę problemów - najpierw tu należy ustawić, a dopiero później ewentualnie na aparaturze. Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ poproszono mnie o wstawienie dodatkowych modeli zamieszczam zgrane z ich nie działającego już serwera dodatkowe modele,scenerie, instrukcje.

 

https://drive.google.com/file/d/1NbNWbS-nKX0IlS_8gQ8N7y8FjZZsJ9uh/view?usp=sharing

 

Zmodyfikowany opis na prośbę forumowiczów opis przedstawia instalacje na win7 ale na 10 jest podobnie ??

 

Pobieramy plik z serwera (około 830 MB).

rar.jpg.df4a2c18705f2f7582e7808f465d86d0.jpg

Następnie wypakowujemy go na np. PULPIT

wypakowanie.jpg.287db537e331a470bd31175404d06abe.jpg

 

Na pulpicie mamy już folder z dodatkami.

873189905_powypakowaniu.jpg.6616f5404ca2ca898acf27323acfe60c.jpg

 

 

Aby dograć wybrany update uruchamiamy menu symulatora .

1. Klikamy zakładkę Advanced

2. Klikamy zakładkę Install an update

post-685-0-40271200-1568575852.jpg

 

3. Po lewej wybieramy PULPIT

4. Wybieramy nasz folder UPDATES i klikamy otwórz

1284594376_wybrfolderu.jpg.57b17284fc23d135a7b93a7457b8bf18.jpg

 

 

5.Wybieramy interesujący nas plik z modelem/ scenerią i klikamy Otwórz.

1235740928_wybrpliku.jpg.89142c00302000753a303be117475454.jpg

 

6. Może wyskoczyć okienko z potwierdzeniem instalacji pliku należy kliknąć TAK

 

7. Po chwili rozpocznie się instalacja która na zakończenie wyświetli taki komunikat.

Klikamy OK i podobnie instalujemy resztę plików.

Tak wiem to czasochłonne  bo jest tego SPORO

powodzenie.jpg.8a57426b4afd5aafb1622c6f878595bf.jpg
 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Mam pytanie - czy ktoś posiada jeszcze cracka do symulatora Phoenix - taki plik :    phx Cracked By Pr0xyn3t & Klevin.rar

Albo miejsce gdzie można jeszcze zdobyć. Byłbym zobowiązany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Zaczynałem od symulatora Phoenix , później przesiadłam się na Aero Fly Profesional Deluxe, ale teraz chciał bym znowu polatać Phoenixem ale...

Symulator nie chciał mi się zainstalować , ale wykopałem go ze starego komputera , skopiowałem już zainstalowany folder dołożyłem emulator i działa.

Tylko z tego co pamiętam to na emulatorze działa do którejś tam wersji , wersja 5,5 kiedyś nie działała na emulatorze , ja ten kabel z kluczem nie wiem gdzie mam albo został w starym domu albo oddałem na modelarnię z radiem bo radio którego używałem kiedyś do symulatora oddałem do modelarni.

Mam wersję 4,5 i kiedyś aktywowałem do 5,5 średnio mi pasowało bo modele wydawały się jakby za ciężkie , ale teraz po przesiadce z aero fly modele w phoenix 4,5 wydają się za lekkie, to może teraz wersja 5,5 czy wersja 6 będzie w sam raz.

Ale nie wiem co jest mi potrzebne i skąd to ściągnąć, aby uruchomić bez oryginalnego kabla  program w wersji 5,5 lub 6.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.