Skocz do zawartości

Serwis FURGONETKA- Ostrzeżenie


wacek.matuszak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami zdarzy się że sprzedamy model i trzeba go wysłać kurierem .

Wchodzimy na stronę kurierów i

TU OSTRZEGAM PRZED serwisem 

                                          FURGONETKA

To zwykli oszuści.

Podeprę się moim przypadkiem.

4 grudnia wysłałem model  w paczce 122x 25 x 28-  zapłaciłem 16.90 kurier odebrał  i ok

 

31 grudnia przysyłają fakturę na 54 zł ( ponad 300 procent  więcej)  za usługi spedycyjne.

Wg nich paczka miała 115  x 65 x 25,

No to są jaja  chyba potrafię posługiwać się metrówką.

 

Koledzy uwaga ZŁODZIEJ JEST TUŻ TUŻ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

podobnie mam z    kujerzy jak  wysyłam  do Chin dla przykładu 

Mierze  pudełko,   a 2 tyg po tym jak dojedzie do odbiorcy  dają mi wymiary o 1cm więcej i naliczają 70zł   na obsługę 

raz mi dupcia na front desku UPS zakaowała małe pudełko w foliopak  bo  się  etykiety nie miesciły na pudełko (paczki zagraniczne mają dodatkowo    celne informacje itp)

Kurjerzy mi wyslali ze zapakowałem w foliopak i się  ślizgało na  sortowni na rolkach  i  50zł  doliczają 

 

Takie jaja mam tylko z UPS , doliczają chyba  grubość  listu przewozowego i całych papierów do  wymiarów całej paczki... nie wiem 

 

Razu pewnego  wyslałem PCB  5cm x  2cm kopertą   tez do chin ( bo pracuje dla jednej firmy) ... przeswietlili, i powiedzieli ze  koperta jest na  dokumenty tylko,

Koszt koperty   do Chin 150zł...koszt pudełka (min 1kg)  230zł

 

z DPD  nie ma problemu, czy foliopak, czy oklejone tasmaa , czy  streczem, 

ale nie mówie tu o  wymiarach   duzych ,   tylko takich 50x50x50 max .. .to móze byc i 20cm róznicy , zawsze wysylają 

UPS bardzo sprawdza,  a juz napewno wszystkie zagraniczne 

Kurjerzy np nie pobierają prowizji jak płące Paypal, Epaka zawsze dolicza 5% 

 

jednym nie pasuje UPS, u innych DPD nawala .... zawsze cos 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mogę polecić Furgonetkę. Raz jeden wysyłałem pudełko nieforemne - i wtedy rzeczywiście dowalili mi ze 30zl ekstra opłaty. Od tamtej pory zawsze prostokątne i zawsze pakowane w papier i zaklejone taśma. Nie używam stretcha. Tzn kupiłem na potrzeby wysyłania inpostem i PP. Ale kurier idzie zawsze w papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu z UPS w Polsce nigdy nie miałem żadnych problemów. Ale, jak przez rok zajmowałem się kontrolowaniem rachunków z tej firmy z wysyłkami po całej europie włącznie z naszym krajem to często znajdowałem dopłaty po, o ile dobrze pamiętam 3 EUR za niektóre przesyłki z tytułu dodatkowego przyjazdu kuriera bo rzekomo odbiorcy nie było w miejscu odbioru przesyłki. Miesięcznie zbierało się tego na kilkaset EUR niesłusznie naliczonych dopłat.  Każdy zna problem z listonoszami, którzy podczas obecności mieszkańca wrzucają awizo zamiast zadzwonić i doręczyć przesyłkę - tak jest dla nich szybciej i lżej. Niestety wielu kurierów firm spedycyjnych robi tak samo. Ostatnio kurierowi GLS nie chciało się wejść do firmy na piętrze i chciał abym to ja zszedł do niego, odebrał i podpisał przesyłki dla paru osób. Generalnie jakość obsługi zależy od konkretnych osób, czy im się chce, czy chcą do premii dorobić itd., czyli od ich uczciwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz reklamacje bezposrednio do firmy kurierskiej ktora swiadczyla usluge

A umowę to masz z kurierem czy furgonetką?. 

Kurier dla ciebie nie jest stroną i tak ci odpisze w reklamacji.

Pamiętaj o KC6. to oni mają ci udowodnić, że paczka była o innych wymiarach niż deklarowane dając ci podpisany protokół.

Olej furgonetkę lub jak musisz wysyłać przez nią to zapłać i zapomnij o sprawie.

 

Tematów o naliczaniu dodatkowych kosztów przez furgonetkę w sieci jest pełno. Oni straszą a przestraszeni płacą. Sprawa nigdy nie trafi do sądu  bo wiedzą, że przegrają.

A straszenie windykacją to tylko straszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok koledzy przyznaję paczka była lekkonkoślawa ale ......podawałem największe wymiary.

Jak wytłumaczyć że firma przewozowa zaniża podany przeze mnie wymiar z 122 cm na 115 cm. jednocześnie maksymalnie naciągając pozostałe wymiary ? 

Ale tutaj  mam diabełka  wyskakującego z pudełeczka który obnaża zwykłe złodziejstwo i cwaniactwo przewoźnika lub furgonetonaciągaczy.

 

Otóż w paczce był model Cesny od  Pelikana .;która ma 110 cm .doliczając skos ogona+ zabezpieczenia śmigła  z kołpakiem wychodzi 120 cm  ,plus  2 razy grubość kartonu  .NI chu chu nie ma możliwości upchnięcia tego w 115 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.