Skocz do zawartości

Graupner MZ32hott, JETI DS14/16, Futaba 18SZ


TommyTom

Rekomendowane odpowiedzi

Jako posiadacz JETI i (byly) Spektrum zgadzam sie w 100 % . Dodam tylko , ze SPEKTRUM jest chyba nawet lepsze jesli chodzi o TZW intuicyjnosc menu. Po prostu POEZJA ! 

Intuicyjność menu rzecz nabyta. Dla mnie aktualnie bardzo intuicyjne jest menu Graupnera i gubię się w Jeti. Jak ustawiam bardziej zaawansowanie model, w GR jestem praktycznie albo w opcji menu skrzydeł, gdzie mam wszystkie ustawienia z tym związane (wszelkie miksy i regulacje) w jednym miejscu - wystarczy chodzić góra dół, albo przechodzę do menu DR/Expo. Banał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem modele spadające z Jeti, z Futabami (oryginalne odbiorniki i Frsky), Taranis. No i słyszałem o dwóch Graupnerach. O przyczynach nie moge powiedzieć, bo mógł byc problem z aparaturą, ale i z instalacją - nie moje modele to i nie była to moja bajka.  Aczkolwiek większość tych zdarzeń przytrafiła sie doświadczonym modelarzom-zawodnikom. Więc każda aparatura miała po równo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzenie do słowa "kalkulator"

Trzeba do gołej (standardowy) aparatury dodać po kolei oczekiwane funkcje  i zsumować . Porównać z F 18 SZ i wiadomo ile naprawdę zapłacisz za to co F ma od ręki. Można do J pododawać to wszystko by był standard funkcji F 18 SZ i porównać kwoty -jeśli chodzi o pieniądze. Reszta to manual jaki kto lubi.

Bo tak jak napisał cZyNo wszystkie te nadajniki mają aż w nadmiarze funkcji jak na zaawansowane modele szybowców czy samolotów sportowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przecież bebechy harware w DS14 to jest to samo co w DS 16, a różnica jest w niepełnej wersji soft, którą moża w zależności od potrzeb uzupełnić w sklepie. Dla przykłądu oprogramowanie heli nie jest mi potrzebne, więc po co mam za nie płacić w wersji DS16? Zakładam, że wygląd carbon lub kolor nie jest tu istotny.

 

Z pdf wyzej wynika ze sa male roznice w hardware.Soft Ds-14 mocno okrojony,ok mozna dokupic conieco, do tego wymienic dragi z plastikowych na metalowe,ale to i tak  bedzie Ds-14.

Cenowo Mz-32 bije na leb Ds-16 przy prawie identycznych mozliwosciach.Wyglada na to ze obudowa w Ds-16 jest bardzo droga :D.Najtaniej Mz-32 chyba tutaj:https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6131561_-mz-32-hott-32-kanal-2-4ghz-s1024-77-graupner.html 

Dla porownania dane tech.https://www.graupner.de/mz-32?gclid=EAIaIQobChMIievDy6eJ4AIVCpSyCh2AeAW5EAAYASAAEgKeL_D_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intuicyjność menu rzecz nabyta. Dla mnie aktualnie bardzo intuicyjne jest menu Graupnera i gubię się w Jeti. Jak ustawiam bardziej zaawansowanie model, w GR jestem praktycznie albo w opcji menu skrzydeł, gdzie mam wszystkie ustawienia z tym związane (wszelkie miksy i regulacje) w jednym miejscu - wystarczy chodzić góra dół, albo przechodzę do menu DR/Expo. Banał.

Tutaj sie nie zgodze !   Sprobuj sie "zaprzyjaznic" z Sanwa  :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie co ma Ds-16 czego nie ma Mz-32,pomijajc cene i obudowe?

Skrypty i programy tez zostawmy, bo zrobi sie watek informatyki komputerowej ;)

Waśnie mi by się to przydało :) no i może być w wersji pulpitowej. Ale raczej nie zmienię. Bo nie chce mi się wymieniać odbiorników (po ze 10 potrzebuje minimum a to już konkretny koszt), ma kiepskie trymery, i nie ma takich regulatorkow na obudowie jakie potrzebuje.

Tutaj sie nie zgodze ! Sprobuj sie "zaprzyjaznic" z Sanwa :o

Cofać się nie bedziem. Do przodu trzeba iść ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o takie niuanse jak trymery, to trymery w Futabie są świetne, do tego precyzja drążków i reakcja serw na drążki jest genialna. Tu Futaba chyba bije konkurencję. Co do samego linku to tylko od Jurka słyszałem, że model spadł z linkiem Futaboskim.

Argument, że instalacja była raczej dobra bo to zawodnik doświadczony nie bardzo mnie przekonuje. :) W tym roku w Dubnicy miałem okazję zerknąć do kadłuba jednego z najlepszych pilotów F5J i powiem szczerze, że trochę się przeraziłem. Pająk w kabinie był taki, że nie szło domyśleć się do czego są te kabelki. Tak więc jestem bardzo sceptyczny jeśli chodzi o umiejętność wykonania bezpiecznej, czyli prawidłowej instalacji przez zawodników.

 

Ja od ponad 10 lat latam na Futabie i nigdy jeszcze mi się nie zdarzyło żeby model spadł ze względu na, lub choćby podejrzenie, że winny jest odbiornik czy utrata linku. Modele mi oczywiście spadały, ale zawsze z winy gamoniowatego pilota.

Jednym z takich przykładów, które mnie akurat utwierdziły, że link jest bardzo stabilny i ciężko go zakłócić były pikniki w Wilczych Laskach. Zawsze starzy bywalcy powtarzali żeby w tym konkretnym miejscu nie latać bo tam wszystko spada. I to była prawda, naprawdę tam spadały modele, tyle że nie moje. :D Mi się tam nic nigdy nie stało. Pewnie przypadek, pewnie szczęście albo po prostu Futaba.  ;)  :D

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek co do Wilczych to byłem tam 3 razy i za każdym razem chłopakom spadały modele. Nie dociekałem tylko przyjmowałem na wiarę, że tam coś sieje w eterze i dla tego spadają. Ba byłem świadkiem jak model za modelem tam spadał i na prawdę było to bardzo dziwne. Byłem na dwóch piknikach sędzią i wież mi, że tam spadały, nie że wszystkie ale jednak. 

 

Co do kabelków to nie wiem bo jego koledzy zaczęli wyciągać wszystkie bebechy z kabinki do tego bardzo psiocząc po czesku do chłopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można przenosić ustawienia modelu między aparaturami w Jeti i Futabie? Chodzi o zgranie kompletnego ustawienia modelu na kartę pamięci lub do pliku i wgranie na innej tego samego typu aparaturze? W graupnerze jest to możliwe, choćby w celu zabezpieczenia przed utratą danych.

Edit

Czy plik w Futabie 18MZ będzie kompatybilny z 18SZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Futabie tylko między tymi samymi modelami. Oprogramowanie od bodaj 8FG, 14tkę i teraz 18SZ i 18MZ jest identyczne, ale nie idzie przenieść między 18SZ a 18MZ.

 

 

EDIT

Ale jak dla mnie to przenoszenie całkowicie niepotrzebne. Programuje się Futabę bardzo prosto, owszem są skomplikowane ustawienia których sam jeszcze nie rozgryzłem, ale dla naszych potrzeb to 15min roboty i po sprawie. Dopiero w powietrzu dodatkowa regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co przenosić?

Podejrzewam, że po to, żeby się nauczyć na czyimś przykładzie. Też lubię zobaczyć jak ktoś coś rozwiązał, wówczas sam mogę szybciej i łatwiej ustawić po swojemu. Tyle że jak napisałem programowanie Futaby to bajka i nic nie trzeba kopiować dla przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.